Už lango vyraujant šaltokiems orams, gana keista sapne regėti sodus, svyrančius nuo žiedų gausos, dūzgiančias bites, gracingai plasnojančius drugelius ar aplink ausis įkyriai zyziančias muses. O virš savęs matyti neaprėpiamą dangaus mėlį ir maloniai šildančią saulę. Ir galiausiai pajusti aromatą, kuris taip svaigina, kad norisi jį gerti ir gerti. Sapne aplankę vaizdiniai kartais būna tokie ryškūs, kad atsibudęs nori nenori imi svarstyti – ką visa tai galėtų reikšti?

 

Perprasti sapną

 

Norint suprasti, kodėl į sapną atskrido ar atšliaužė aibė drugelių, musių, lervų ar bičių, reikėtų pasistengti atsiminti, ką jie veikė sapne, kaip elgėsi ir kokius jausmus jums sukėlė. Taip pat vertėtų vabzdžių elgesį sapne palyginti su natūraliu jų elgesiu gamtoje.

 

Jeigu sapnuojate sodą – jis svajonių išsipildymo pranašas. Jei sode jaučiatės gerai ir ramiai, tai reikštų, kad artimuosius ir visa tai, kas jums brangu, saugo Apvaizda. Toks sapnas taip pat gali simbolizuoti besiskleidžiančius talentus, kurie, laikui bėgant, duos vaisių. Svyrantis nuo žiedų sodas reiškia, kad gyvenimas suteiks galimybę pasiekti kažko vertingo ir naujo. Svajonės gali virsti realybe, tik reikia pasistengti. Giedras dangus nusako, kad dabar – kaip tik tas laikas, kai reikia imtis veiklos. Kvapas, lydėjęs jus sapne, leidžia manyti, kad rezultą pasieksite artimiausiu metu (per 3–6 mėn.). Vabzdžiai, besielgiantys gana įkyriai, gali reikšti patarimus, kurių turėtumėte sulaukti iš draugų ir artimųjų.

 

Dažnai vabzdžiai sapnuose pasirodo būriais. Jei tai bitės – tai visas spiečius, jei uodai – tai jų debesis. Tačiau staiga išvydę sapne vieną tarakoniuką, nekaltai lakstantį po spintele, nedžiūgaukite. Greičiausiai apsidairę pamatysite jų tiek, kad reginys sukels siaubą. Jūs imsitės tarakonus naikinti, bet netrukus suvoksite, kad to padaryti neįmanoma, nes jų tik daugėja. Toks sapnas reiškia, kad jus vargina įkyrios mintys. Kuo daugiau sapne matote vabzdžių, tuo daugiau yra aplinkybių, minčių ir nuostatų, trukdančių gyventi be įtampos. Jei vabzdžiai dar ir zvimbia, tai gali reikšti, kad artėja nelaimė, kuri jums bus gana skaudi.

   

Apie bites ir medų

 

Bitės – unikalus vabzdys. Pasirodęs sapne jis dar kartą primins, kad tikslui pasiekti jums prireiks daug nuoširdaus darbo ir pastangų. Iš visų gyvūnų bitės yra pačios darbščiausios ir labiausiai atsidavusios savo šeimai. Taigi sapnuoti šiuos nuostabius gyvūnus – tai įspėjimas jums labiau organizuoti ir tvarkyti savo darbus, aplinką, išmokti paklusti. Bitės neša medų, kuris nuo seniausių laikų laikomas vaistu ir maistu, be to, tai gerovės ir gausos simbolis. Todėl galima teigti, kad regėti sapne bites apskritai yra gerai, ypač jei jos negelia.

 

Vis dėlto jei sapne jums įgelia bitė, reikėtų atkreipti dėmesį į savo darbą, santykius su aplinkiniais, vaidmenį bendroje veikloje, santykius šeimoje. Bitės suneša nektarą ir tik avilyje jis virsta saldžiuoju eliksyru – medumi. Taigi šie vabzdžiai perspėja, kad tik darbas, pastabumas ir atsargumas gali atnešti norimą rezultatą. Jei sapnuojate bites, besisukančias aplink galvą, tai reiškia, kad ramybės neduoda jau senokai jus persekiojančios ir įkyriai besibraunančios į galvą mintys. Sapne pasirodžiusi širšė reiškia tingumą, piktį, norą pakenkti ar įgelti.

 

Medus nuo senų senovės laikomas vienu geriausių produktų. Jis visada simbolizavo gerovę ir gausą, laikytas dieviškuoju nektaru. Tai yra visų gyvenimiškų džiaugsmų simbolis. Todėl sapne regėti medų yra labai geras ženklas. Jis reiškia saldžią meilę, gausų turtą, sėkmę. Medaus sapnavimas gali liudyti ne tik materialinę gerovę, bet ir dvasinę pilnatvę, talentus. Jums tereikia visur lyg bitelei rinkti nektarą. Taip atrasite savuosius talentus. Taigi užsiimkite tuo, kas jus įkvepia, susiraskite naujų užsiėmimų. Greičiausiai šiuo metu jums prieinama kažkas labai naudingo, vertingo – tai, kas pamaitins ir nuramins jūsų kūną ir sielą. Svarbiausia – apsidairykite aplink. Gal visai čia pat yra žmogus, kurio taip ilgai ieškojote. Būtant dabar jums pasitaikė puiki galimybė nutiesti savąjį laimės kelią.

   

Vabzdžiai sapne

 

Tarakonai simbolizuoja negatyvius ryšius, nuotaikas, veiksmus, blogąsias charakterio savybes, kurios gal ir svetimos jums, tačiau stipriai įsišaknijusios ir sunkiai pašalinamos.

 

Uodai – tai kraujasiurbiai, kurie gali įspėti, kad jūsų aplinkoje yra siurbiantis energiją žmogus. O gal jūsų pačių mintys pareikalauja daug energijos, sukelia nerimą ir net baimes.

 

Musės – tai vabzdys, kurio norisi greičiau atsikratyti tiek realiame gyvenime, tiek ir sapne. Savo zvimbimu jis erzina, išblaško, o kartais sukelia net pyktį. Jei sapne jus persekioja musės, laukite įkyraus kažkieno piršimosi į draugus ar prašymų lavinos. Musė simbolizuoja išsiblaškiusį, neramų charakterį ir veiklą, kuri neduos jokių teigiamų rezultatų.

 

Kandžiai netikėtai pasirodo iš spintos užkaborių, tuo sukeldami pyktį ir nuostabą. Sapne jie reiškia pasenusias pažiūras, kurių reikėtų atsisakyti. Tai daugiau susiję su daiktais, gautais iš artimųjų. Tarkime, sapnuojate, kad iš spintos, kurioje sudėtos paveldėtos gėrybės, staiga išskrenda kandžių pulkelis. Jis neramiai blaškosi po kambarį ir ieško naujų „ganyklų“. Tai yra užuomina jums susimąstyti apie senolių tradicijas ir patirtį. Kokią įtaką jos daro dabartiniam jūsų gyvenimui? Galbūt atėjo laikas atsisakyti kai kurių pasenusių nuostatų ir taip palengvinti savo būtį?

 

Drugeliai tai virsmų simbolis. Pirmiausiai pasaulį išvydo kirminas. Sočiai prisiėdęs, jis susisupo į minkštą kokoną, o iš jo išskrido pavirtęs spalvingu drugeliu. Tas pats vyksta ir su žmogumi ir jo siela, kuri nuolat kenčia ir keičiasi. Spalvingi drugelio sparneliai gali simbolizuoti džiaugsmą, malonų, lauktą susitikimą. Tai yra lengvumo ir trapumo simbolis. Sapnuoti daugybę drugelių reiškia būsimą didelį džiaugsmą. Tačiau jis gali virsti ir nusivylimu – tą simbolizuotų kirminas. Jei ir toliau jus lydės liūdesys ir neviltis, pasieksite kokono stadiją. Tačiau kai žmogus visą susikaupusį skausmą „išsilaižo“, jis ir vėl tampa drugeliu. Naktinis drugelis liudija lengvabūdiškumą. Skrisdamas į šviesą jis tikisi sulaukti draugiškumo ar gauti patarimą.

 

Skruzdelės tai darbštumo, kuklumo ir bendruomenės simbolis.

 

Skėriai bėdos skelbėjai. Jei sapne matote skėrius, reikėtų pagalvoti, ar kartais pats sau nekenkiate. Šie vabzdžiai naikina viską, kas pasitaiko jų kelyje. Ko gero, jūs taip naikinate save iš vidaus. Reikėtų pamąstyti, kokios mintys ir emocijos paskutiniu laiku buvo užvaldžiusios, ir neleisti joms toliau jūsų alinti.

 

Vorai yra mistinės būtybės, o jų audžiamas voratinklis – tikras meno kūrinys. Tautosakoje voratiklis tapatinamas su likimu, motina, kuri gali sukurti kažką naujo ir sutaikinti. Būtent todėl nemažai žmonių nesąmoningai bijo vorų ir jų tinklų. Voras simbolizuoja moteriškąją giminę. Jis gali turėti ir teigiamą, ir neigiamą reikšmę. Voro regėjimas sapne gali reikšti, kad atsiskleis kūrybiniai gebėjimai, galbūt įgausite gydymo dovaną. Tačiau voras sapnuojančiojo motinai ar kitai artimai moteriai gali reikšti nelaimę. Vaikščiojimas per voratiklius ar jų matymas liudija pasimetimą, paklusimą ar net priklausymą nuo kažko. Taip pat iliuzijų pasaulį, iš kurio išsivaduoti ne taip paprasta. Jei voras ropoja kūnu ar net į jį įsiskverbia – tai signalas, kad reikėtų kreiptis į psichologą.

 

Utelės, ropojančios po galvą, reiškia nerimą, keistas nemalonias mintis, kurios nuolat sukasi jūsų galvoje ir neleidžia ramiai išsimiegoti.

 

Boružės yra laimės, motinystės ženklas, jos jungia dangų ir žemę.

 

Svirpliai praneša apie pasikeitimus šeimoje, jaukumą ir džiaugsmą namuose.