Ketinate įsigyti šunį, tačiau neapsisprendžiate, kuri jų veislė būtų tinkamiausia? Vertėtų atsižvelgti į savo Zodiako ženklą. Specialistų teigimu, svarbu kad šeimininkas ir augintinis nebūtų priešingybės. Tarkime, tyliam, ramybę mėgstančiam žmogui visai netinka triukšmingi ir vietoje nenustygstantys, ypač užimtam – daug dėmesio reikalaujantys šunys… Tinkamai išsirinkus veislę, augintinis nesunkiai prisitaikytų prie šeimininko gyvenimo būdo, netrikdytų jo įprastos dienotvarkės ir svarbiausia – namus pripildytų optimizmu ir draugyste!

 

"šuo"

Avinas. Šio Zodiako ženklo atstovai yraentuziastingi, energingi, mėgstantys ekstremalias pramogas ir negalintys nustygti vietoje, tad tingūs ir apatiški augintiniai jiems netinkama kompanija. Tipiško Avino gyvenimo būdui neprieštarautų Džeko Raselo terjeras, šnauceris, rotveileris, vokiečių aviganis, dalmantinas, Sibiro haskis. Pastarieji būtų puikūs palydovai užsiimant aktyvia fizine veikla, leidžiantis į tolimas keliones. O Avino kantrybė bei užsispyrimas padėtų perlaužti komplikuotą augintinio charakterį ir jį tinkamai išdresuoti. 

 

Jautis. Šio Zodiako ženklo asmenybės yra patikimos ir darbščios, tačiau kartais linksta į tinginystę ir pristinga motyvacijos. Taip pat daugeliu atvejų, Jaučiai renkasi glaudžius socialinius santykius ir mieliau laiką leidžia mažose kompanijose. Panašiu charakteriu pasižymi senbernaras, Škotijos terjeras, auksaspalvis retriveris, prancūzų buldogas. O štai elegantiškasis kurtas arba vietoje nenustygstantis biglis Jaučiui mielai kompaniją palaikytų ne tik tinginiaujant ant sofos, bet ir padėtų išlikti fiziškai aktyviu.

   

Dvyniai. Zodiako ženko atstovams būdingas savitas požiūris į gyvenimą, stipri charakterio ir polinkių dinamika, emocionalumas. Taip pat jie teikia didelę reikšmę bendravimui ir socialiniams santykiams. Tad Dvyniams puikiai tiktų daugelį veiklų mėgstantys ir noriai prie pokyčių prisitaikantys Labradoro retriveriai, vokiečių aviganiai, bigliai. O šio ženklo astrologiniais Dvyniais laikomi Sibiro haskiai, prancūzų buldogai, Australijos ganymo šunys. Mat pastarieji puikiai suprastų svyruojančias asmenybės nuotaikas, neleistų nuobodžiauti ir liūdėti, o reikalui esant aktyviai palaikytų kompaniją įvairiuose žygiuose.

 

 

Vėžys. Zodiako ženklo atstovams būdingas jautrumas, švelnumas, rūpestingumas, stiprus tėvystės / motinystės instinktas ir ištikimybė. Tad puikiai tinka mažų veislių, prieraišūs, daug meilės ir dėmesio reikalaujančios – čihuahua, Maskvos toiterjeras, Jorkšyro terjeras, Pomeranijos špicas. Taip pat prie po Vėžio ženklu gimusio šeimininko pritaptų ir laimingas jaustųsi auksaspalvis retveris arba Labradoro retriveris. Šių veislių šunys moka išreikšti ypatingą dėmesingumą šeimininkui, draugiškai sutarti su kitais namiškiais (net ir vaikais) ir augintiniais. Jie mėgsta daugybę veiklų, tačiau, kai reikia – geba pabūti ramūs bei tylūs.

   

Liūtas. Po šiuo ženklu gimusioms asmenybėms būdingas polinkis į lyderystę ir vadovimą, prieraišumas, ištikimybė. Jie išdidūs, pasitikintys savimi, šiek tiek egoistiški.Liūto augintinis turėtų būti atitinkamas – didelis, galingas, iškirtinis, tačiau klusnus ir protingas, kad šeimininkas galėtų juo didžiuotis ir puikuotis. Šiuos kriterijus atitinka rotveileris, bulmastifas. Tai dominuojantys, pasitikintys savimi ir bebaimiški šunys, kurių charakterį gali suvaldyti tik stiprios asmenybės. Nuosaikesniems Liūtams geriausiais draugais galėtų būti ir prie jų gyvenimo būdo puikiai pritapti švelnesnio charakterio šunys – ištikimasis Pomeranijos špicas, prieraišusis pudelis, entuziastingasis šnauceris.

   

Mergelė. Šio Zodiako ženklo atstovai linkę kliautis logika ir racionalumu, nemėgsta perdėto dėmesingumo bei prieraišumo. Jie žingeidūs, fiziškai aktyvūs, tvirtos valios perfekcionistai. Tad Mergelės namuose puikiai jaustųsi draugiški, nepriklausomi, sumanūs ir žingeidūs – Australijos ganymo šuo, Briuselio grifonas, bladhaundas, anglų spanielis. O štai Sibiro haskis, vokiečių aviganis, airių seteris, rusų kurtas arba veimaraneris palaikytų kompaniją ir savo energijos atsargas išeikvotų taip mėgstamuose šeimininko pasivaikščiojimuose arba kitose aktyviose fizinėse veiklose.

   

Svarstyklės. Gimusieji po šiuo ženklu puikiai sutaria su aplinkiniais ir yra linkę būti apsupti žmonių – tai puikūs klausytojai, instinktyviai jaučiantys pašnekovo emocijas ir mintis, ištikimi draugai. Panašiomis savybėmis pasižymi žaismingieji anglų ir airių seteriai, vipetai. Taip pat Svarstyklėms į kompaniją tiktų linksmieji ir lojalieji auksaspalviai retriveriai, spanieliai, Havanos bišonai. Daug džaugsmo šiam Zodiako ženklui suteiktų dėmesiui ir buvimui kartu ypač reiklios veislės – Vakarų Škotijos baltasis terjeras, Jorkšyro terjeras, pudelis, čihuahua, Maskvos toiterjeras.

   

Skorpionas. Tai aistringos, nepriklausomos, užsispyrusios ir šiek tiek egocentriškos asmenybės,nelinkusios į perdėtą socialinį „lipšnumą“ ir dėmesingumą. Tad Skorpionui į kompaniją tiktų nereiklios ir praleidžiamam laikui kartu abejingos veislės – dobermanas, veimaraneris, rotveileris, Džeko Raselo terjeras. Nenumaldomą šio Zodiako ženklo norą pasipuikuoti prieš aplinkinius patenkintų egzotiškasis portugalų vandens šuo, elegantiškasis ir labai protingas didysis Pirėnų kalnų šuo. Be to, šios veislės yra judrios, noriai įsitraukia į aktyvias veiklas, be kurių ir Skorpionas savo laisvalaikio neįsivaizduoja.

   

Šaulys. Šio Zodiako ženklo atstovai yra energingos, negalinčios nustygti vietoje, mėgstančios ekstremalias pramogas ir nuotykius asmenybės.Šaulio entuziazmui nenusileidžia ir geba džiaugtis net mažiausiomis smulkmenomis – kolis, Labradoro retriveris, pitbulis. O štai aktyvieji ir bebaimiškieji kurtai, Sibiro haskiai, vokiečių aviganiai, bigliai, australų ganymo šunys puikiai pritaptų prieš sportiško, dinamiško ir iššūkių kupino gyvenimo būdo. Taip pat Šaulių charakteriui ir dėmesio poreikiui artimos būtų daug meilės reikalaujančios veislės – čihuahua, Maskvos toiterjeras, Jorkšyro terjeras, pudelis, Maltos bišonas.

   

Ožiaragis. Gimusieji po šiuo ženkluyra ambicingi, atkaklūs,tačiau kartais pristingantys kantrybės ir leidžiantys save užvaldyti pesimizmui. Astrologiniais Ožiaragio atstovais laikomi – mastifas, mopsas, vokiečių dogas. Taip pat šio Zodiako ženklo atstovai neretai būna pernelyg pasinėrę į darbus ir stinga laisvo laiko, todėl jiems tinka mažiau priežiūros reikalaujančios, lengvai dresuojamos veislės – dobermanas, rotveileris, veimaraneris, Briuselio grifonas, borderkolis. Ožiaragiui liūdėti neleistų ir entuziazmu užkrėstų – Sibiro haskis ir Džeko Raselo terjeras.

   

Vandenis. Tai labai darbščios, atkaklios ir į maksimalizmą linkusios asmenybės, tad augintinis neturėtų trikdyti įprastos dienotvarkės, reikalauti daug dėmesio ir glaudaus bendravimo. Pakankamai nepriklausomi ir buvimui kartu su žmonėmis abejingi yra anglų spanielis, bladhaundas, Australijos ganymo šuo, Rodezijos ridžbekas. Draugiški ir prie šeimininko gyvenimo būdo noriai pristaikytų vipetas, japonų akita, šiba inu, Aliaskos malamutas, Sibiro haskis.

   

Žuvys. Gimusieji po šiuo ženklu yra jautrios, patiklios, neretai savyje užsisklendusios, tačiau visada išklausyti kitus ir padėti jiems pasirengusios asmenybės. Neretai Žuvys persisotina svetimomis problemomis, linksta į savigraužą ir pesimizmą, tad joms reikėtų rinktis žaismingų ir entuziastingų veislių šunis – mopsus, papiljonus, kolius, Labradoro retriverius, Maltos bišonus. Tyliųjų Žuvų ramybės nedrumstų vipetas, italų kurtas, niūfaundlendas, danų dogas, biglis. Taip pat šio zodiako ženklo atstovams į kompaniją puikiai tiktų ištikimi ir prieraišūs senbernarai, nykštukinis pinčeriai, Jorkšyro terjerai, Maskvos toiterjerai.