stop kadras1

Lietuvos šou versle sparčiai plinta dar niekada neaptiktas virusas! Viena po kitos gimsta ir sparčiai populiarėja vaikinų grupės: „Lietuvaičiai“, „Bernužėliai“, „Karaliai“, „Bičiuliai, „Rokas ir Laurynas“. Kas priklonavo tiek naujų žvaigždžių? Ar jos viena nuo kitos kuo nors skiriasi? Išsami nepaprastosios padėties analizė ir muzikinės dvikovos – šį vakarą LNK laidoje „KK2 penktadienis“.

 

Šou pasaulio ryklys Aras Vėbėris, muzikos industrijoje skaičiuojantis jau 30 metų, sako, kad konkurencija tarp atlikėjų egzistavo visais laikais, esminis skirtumas yra sąlygos ir galimybės, kurias turi šių dienų scenos artistai: „Tais laikais nei interneto nebuvo, o aš jau tyliu, su kokiais mes instrumentais grojom. Šiais laikais net groti nereikia mokėti – kompiuteris už tave gali sugroti.“ Tuo metu viena populiariausių grupių „Naktinės personos“ labiausiai išsiskyrė savo stiliaus savitumu. Jų muziką buvo labai sunku priskirti prie tam tikro žanro, todėl muzikologas Darius Užkuraitis tuo metu ją įvardino kaip inteligentišką popromantikos grupę.

 

Kompozitorius ir dainininkas Stanislavas Stavickis-Stano, kalbėdamas apie jaunuosius šių dienų muzikos grupių atlikėjus, sako, kad pradžia visuomet būna ta pati: daug užsidegimo bei nepasitikėjimo savimi ir savo kūryba: „Savo svorio pajautimas ateina tik vėliau, kai atsakai sau į klausimus, ką iš tiesų sugebi ir kaip jautiesi“,  – laidoje teigs Stano. Svarbiausia atlikėjui ar dainų autoriui yra rezultatas: „Jūs paimkit grupės „Delfinai“ ar grupės „Naktinės personos“ peržiūras jutube ir grupės „Lietuvaičiai“ peržiūras ir palyginkit“. Tai atsakymas į visus klausimus, kas šiuo metu yra populiarumo viršūnėje.

 

Naujosios vaikinų muzikos grupės susikūrė prieš tai išbandę įvairiausius kitus kelius. Grupės „Lietuvaičiai“ narys Kazimieras vis dar dainuoja Kauno valstybiniame muzikiniame teatre bei gieda šermenyse. Kitos  vaikinų grupės, didingu pavadinimu „Karaliai”, narys Lukas Steponaitis prieš pradėdamas muzikinę veiklą grupėje tarnavo kariuomenėje, o grupės „Bičiuliai“ nariui Deividui Dubinovui teko išsigydyti priklausomybę alkoholiui, kad galėtų gyvenime užsiimti tai, ką geriausiai sugeba daryti – būti scenoje ir dainuoti.

 

Scenos naujokų užmojai dideli, bet ar yra muzikinės potencijos? Kaip „Lietuvaičius“ įvertins griežta ir negailestinga scenos vilkų komisija? Ir kurie iš jų – patys perspektyviausi, sužinosite jau šį vakarą per LNK 19.30 val. laidoje „KK2 penktadienis”.