1 (1)

Pagrindinis slaugytojų tikslas – užtikrinti, kad pagyvenusiems, sergantiems ir fizinę negalią turintiems asmenims būtų suteikta kokybiška priežiūra ir užuojauta. Laimei, tai užtikrina sveikatos priežiūra namuose. Slauga namuose apima įvairias individualizuotas sveikatos priežiūros paslaugas, teikiamas paciento namuose. Slaugai namie galite pasiruošti, apsilankę https://sidabra.lt/.

 

Kada galima slauga namuose?

 

Slauga namuose yra aktuali tokiems pacientams, kuriems reikia:

 
  • pagalbos namuose (indų plovimas, skalbimas, maisto gaminimas);
  • pagalbos nuvykti į susitikimus ir iš jų;
  • priminimų apie vaistus ir receptų paėmimo;
  • maisto produktų ir apsipirkimo;
  • pagalbos atliekant kasdienio gyvenimo veiksmus, pavyzdžiui, tuštinantis, apsirengiant, prižiūrint burnos ertmę ir maudantis;
  • visą parą teikiamos pagalbos arba priežiūros, kad būtų užtikrintas saugumas ir komfortas;
  • draugystės.
 

Nustatant Jums ar Jūsų artimajam tinkamiausią variantą, reikia atsižvelgti į šiuos veiksnius: vietovėje prieinamas paslaugas, paslaugų kainą ir apmokėjimo galimybes, šeimos narių prieinamumą vietovėje ir, svarbiausia, žmogaus pageidavimus.

 

2 (1)2 slaugos namuose tipai: medicininė ir nemedicininė

 

Medicininė priežiūra

 

Šią sveikatos priežiūros namuose rūšį – dažnai vadinamą kvalifikuota slauga – teikia medicinos specialistas, pvz., gydytojas, slaugytoja ar kineziterapeutas. Jie gali teikti tokias paslaugas kaip žaizdų priežiūra ir pratimai, ergoterapija ir logopedija, pacientų ir slaugytojų mokymas, injekcijos ir mitybos terapija. Šią sveikatos priežiūrą namuose skiria gydytojas.

 

Nemedicininė priežiūra

 

Nemedicininė priežiūra apima pagalbą kasdienėje veikloje. Pavyzdžiui, maudymąsi, apsirengimą, valgio ruošimą, vežimą į gydytojo paskyrimus ir iš jų, reikalų tvarkymą, apsipirkinėjimą ir namų tvarkymą. Ją gali teikti tiek šeimos nariai, tiek slaugos padėjėjai.

 

Kokie yra slaugos namuose privalumai?

 

1. Slauga namuose leidžia sutaupyti lėšų. Neretai senstantys artimieji apgyvendinami ilgalaikės slaugos įstaigoje, kai nebegali pasirūpinti vienu iš gyvenimo namuose savarankiškai aspektų. Pavyzdžiui, valgio ruošimu ar maudymusi. Teikiant tik tas paslaugas, kurių žmonėms reikia namie, slauga namuose gali gerokai sumažinti ne tik slaugos išlaidas, bet ir naštą pacientams.

 

2. Slauga namuose išsaugo orumą. Nors ilgalaikės slaugos įstaigose siekiama suteikti kuo geresnę patirtį, daugelis priežiūros šiose įstaigose aspektų yra nepageidaujami. Pavyzdžiui, dalijimasis asmeninėmis erdvėmis (miegamuoju, vonios kambariu) ir daugelio skirtingų slaugytojų pagalba tualete bei maudantis. Svarbu ir tai, kad pacientai, gaunantys slaugą namuose, turi galimybę užmegzti pasitikėjimu grįstus santykius su nuolatiniais slaugytojais ir gauti slaugą savo namų privatume.

 

3. Slauga namuose ramina sielą. Senėjimas gali būti susijęs su įvairiais iššūkiais ir kliūtimis, įskaitant artimųjų netektį senstant ir mirštant, teisės vairuoti ir bendro savarankiškumo praradimą. Slauga namuose svarbi tuo, kad ji leidžia žmonėms išsaugoti tai, kas jiems reiškia daugiausiai, ir tuo pat metu gauti reikiamą pagalbą bei priežiūrą: pažįstamus namus, patogią nuosavą lovą ir visus tuos prisiminimus, kurie per daugelį metų buvo sukurti prie virtuvės stalo.

 

4. Slauga namuose užtikrina saugumą. Senėjantiems gyventojams kyla didesnė rizika nukristi dėl pablogėjusio regėjimo, klausos, pusiausvyros ir judrumo. Nepažįstama aplinka gali padidinti šią riziką. Galimų pavojų, tokių kaip kilimai ar maži laipteliai, galima iš anksto nenumatyti. Slaugos namuose svarba šioje srityje yra ženkli. Slaugytojai namuose, teikdami reikiamą pagalbą gerai pažįstamoje aplinkoje, gali sumažinti netikėtumų, kritimų ir silpninančių bei skausmingų traumų riziką.

 

5. Slauga namuose skatina puoselėjančius santykius. Deja, daugelis pagyvenusių žmonių pastebi, kad jų santykiai su artimaisiais pasikeičia, kai jie išsikelia iš namų. Tačiau pacientai, galintys gauti priežiūrą savo namuose, gali netrukdomi priimti svečius, pasikviesti šeimą nakvynei ir privačiai pasikalbėti. Jie gali sulaukti telefono skambučių ir iškvietimų į svečius, kada panorėję, neribojant lankymo valandų.

 

6. Slauga namuose leidžia artimiesiems rinktis. Slauga namuose atlieka svarbų vaidmenį sveikatos priežiūros sistemoje, nes suteikia pacientams daugiau galimybių priimti sprendimus dėl jų slaugos. Daugeliu atvejų sunku išsikraustyti iš gydymo įstaigos, kai asmuo joje apsigyvena. Slaugos namuose pasirinkimas, kol tai yra reali galimybė, yra būdas kuo ilgiau išsaugoti teisę rinktis.

 

Saugumas, komfortas ir patogumas

 

Tyrimai rodo, kad pagyvenę suaugusieji greičiau pasveiksta namuose ir patiria mažiau komplikacijų nei ligoninėje. Naudodamiesi sveikatos priežiūra namie, pacientai gali gauti pagalbą tvarkant vaistus. Taip išvengiama žalingos vaistų sąveikos, o tai gali padėti išvengti vykimo į ligoninę. Ergoterapeutas gali padėti sukurti saugią aplinką, kad sumažėtų kritimo rizika. Būdami namuose, vyresnio amžiaus žmonės gali laikytis įprastos rutinos pažįstamoje aplinkoje ir išlaikyti normalaus gyvenimo jausmą.

 

Mitybos klausimai

 

Ar Jūsų artimieji gauna reikiamą maistą, kad išliktų sveiki? 65 metų ir vyresni suaugusieji, lėtinėmis ligomis sergantys žmonės ir neseniai iš ligoninės ar slaugos įstaigos išrašyti asmenys gali būti mitybos rizikos grupėje. Senėjimas, gulėjimas lovoje, ligos ir traumos gali prisidėti prie liesos kūno masės mažėjimo. Slauga namuose gali apimti mitybos konsultacijas ir namuose ruošiamą maistą, kad apsaugotumėte savo artimuosius nuo nepakankamos mitybos.