Niekam nekyla abejonių, kad skorpionų nuodai labai pavojingi, tačiau jie gali būti naudojami kaip dar pavojingesnių ir priklausomybių sukeliančių vaistų nuo skausmo, tokių kaip morfinas, pakaitalas. Tai nėra didelė naujiena. Skorpionų nuodus ne vieną amžių kaip nuskausminamuosius naudojo tradicinės kinų medicinos atstovai. Yra duomenų, kad tinkamai naudojami skorpionų nuodai gali išgydyti epilepsiją.

 

Jungtinėse Valstijose mokslininkai kuria vakciną su skorpiono nuodais, kuri gali padėti įveikti vėžį. Skorpiono nuodų ekstraktas turėtų padėti smegenų chirurgams lengviau ir tiksliau pašalinti piktybinius audinius. Tyrėjai siekia sukurti tokią medžiagą su natūraliais skorpiono nuodais, kuri būtų saugi naudoti ir aptiktų vėžines ląsteles. Tos ląstelės būtų matomos specialioje šviesoje.

 

Operuodami chirurgai į smegenis suleistų medžiagą, kuri pažymėtų piktybinius audinius ir jie galėtų išpjauti kiekvieną auglio milimetrą. Po operacijos liktų tik sveiki audiniai. Manoma, kad šia technologija bus galima aptikti piktybinius audinius, pažeistus prostatos, krūties, žarnyno, odos ir kai kurių kitų organų vėžio. Kol kas ši technologija išbandyta tik su gyvūnais, sergančiais vėžiu. Tačiau 2013 metų pabaigoje planuojama tokią operaciją atlikti žmogui.