LNK „Lietuvos balsas. Kartos“ – naujas išskirtinis projekto formatas, kuriame ant scenos lipa ne pavieniai atlikėjai, o muzikos suvienyti kolegos, draugai ar net ištisos šeimos. Jau artimiausią sekmadienį šis formatas atsiskleis visu gražumu, kai scenoje susitiks dvi sesių komandos: charizmatiškosios Alija, Safija bei jų draugė Mariam prieš Kariną, Anastasiją ir Juliją iš Pabradės.

 

Lietuvos_balsas_3filmavimas_Justinas_Auškelis_2MP_(Soc_tinklams)-12_800x533

Komplimentai iš Ukrainos „Balso“

 

Šis dvikovų pasirodymas – dar vienas įrodymas, kad muzikai sienų nėra. Dar aklosiose perklausose eurovizinę ukrainiečių grupės  „Go_A“ dainą „Shum“ atlikusios sesės iš karto pelnė dėmesio ir Ukrainoje: jų pasirodymu pasidalino Ukrainos „Balsas“ („Голос країни“).

 

„Sulaukėme pakvietimų ateityje sudalyvauti „Balse“ Ukrainoje. O kol kas planuojame apsilankyti „Go_A“ koncerte Lietuvoje: kas žino, gal pavyks kartu padainuoti ir ant scenos“, –  šypsosi Karinos, Anastasijos ir Julijos mama Diana.

 

Ukrainietiškos dainos pasirinkimas – ne atsitiktinumas. Mergaičių tėtis kilęs iš Ukrainos, į Lietuvą jis atsikraustė vaikystėje.

 

„Tėtis labai, labai palaiko dukras, buvo jaudulio ašarų ir jam, ir man“, –  pasakoja Diana ir papildo, kad mergaičių sėkmė buvo šventė ne tik jų šeimoje, bet ir visoje Pabradėje. „Žinot, toks mažas miestelis, tad smagu gauti dėmesio ir net tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse“,  – džiaugiasi mergaičių mama.

 

„Lietuvos balsas. Kartos“ mokytojus nustebino ir tai, kaip profesionaliai mergaitės yra įvaldžiusios slaviško gerklinio dainavimo manierą. Paklausus, ar jos to mokėsi specialiai, mergaitės tik gūžtelėjo pečiais: „Mums išėjo natūraliai“, – šypsosi sesės. „Gal paveldėjo iš močiutės, gal iš manęs su vyru, nes padainuoti mėgstam visi“ – pasakoja dainininkių mama.

 

Nuo muzikos pabėgti neįmanoma

 

Prieš seses kovojančiame trio – taip pat paveldėti muzikiniai talentai iš viso pasaulio. Dainuojančios Alijos ir jai smuiku akompanuojančios Safijos tėtis Alžyrietis, todėl merginos mano, kad muzikalumą paveldėjo būtent iš jo. O joms pianinu pritariančios Mariam ryšys su muzika, pasak pačios Mariam, buvo tiesiog nulemtas kultūrinių tradicijų jos aplinkoje.

 

„Sakartvele mes dainuojame visada, kad kur būtume, kad ir ką švęstume – tai tiesiog mūsų kraujyje“, –  pasakoja Mariam, kurį į Lietuvą atvyko studijuoti įkvėpta Lietuvos dėmesio Sakartvelui.

 

„Lietuvos balsas. Kartos“ dvikovas bus galima stebėti jau šį sekmadienį, 19.30 per LNK. 

 

Nuotraukos Katažynos Polubinskos ir Justino Auškelio

Sesės Karina, Anastasija ir Julija vilki rusvai, Alija, Safija bei jų draugė Mariam – raudonai