Spalio 25 dieną Lietuvoje startavo visame pasaulyje populiarumo sulaukusio serialo „Juodosios našlės“ lietuviška versija. Serialo idėjos autorius ir kūrėjas suomis Roope Lehtinen sakė besidžiaugiantis lietuvišku kūriniu: „Tiesą sakant, net nesu matęs visų skirtingų versijų, kurios yra sukurtos Europoje, Amerikoje. Esu tikrai maloniai nustebintas lietuvių darbu – filmavimo kokybe ir scenarijaus išpildymu. Taip pat labai laukiu meksikietiškos serialo versijos, kadangi žinau, kad ji bus kiek kitokia, nei originalus scenarijus“.

 

roope_lehtinen2

 

Daugiaserijinis filmas „Juodosios našlės“ žiūrovą įtraukia į pagrindinių herojų dramatiškas gyvenimo istorijos. Iš pirmo žvilgsnio, trys geriausios draugės Viktorija, Jolanta ir Kristina turėtų mėgautis gyvenimo malonumais, tačiau kažkodėl jos yra labai nelaimingos. Pagrindinė nusivylimo gyvenimu priežastis – jų vyrai, todėl moterys nusprendžia juos… susprogdinti.

 

roope1

 

R. Lehtinen žurnalistams pasakojo, kad kūrybos procesas prasidėjo nuo to, kad jiedu su kolega Mikko Pöllä nutarė sukurti serialą apie žmones, kuriuos aplanko vidurio amžiaus krizė.

 

„Aš manau daug žmonių pamąsto, kad norėtų gyvenimą pradėti iš naujo. Palikti viską, kas bloga praeityje ir pasilikti tik tai, kas gera. Ir mes pradėjome galvoti, kam gali ryžtis trys moterys, kokia lauktų jų ateitis po padaryto nusikaltimo. Beje, daugelis mano, kad seriale moterys yra blogietės, taip nėra, jos yra geros, tiesiog taip susiklosto aplinkybės“, – sakė R. Lehtinen.

 

Serialo kūrėjas priduria, kad serialas nėra skirtas tik moterims. R. Lehtinen pabrėžia, kad serialas skirtas visiems.

 

„Serialas yra skirtas ir moterims, ir vyrams. Mes niekada net nenorėjome, kad serialą žiūrėtų tik moterys. Seriale gausu ne tik dramos, meilės, bet ir kriminalinių dalykų – nusikaltimų, net žmogžudysčių“, – sakė R. Lehtinen.

 

Anot R. Lehtinen, viena iš priežasčių, kodėl serialas susilaukė tokio populiarumo visame pasaulyje – unikalus istorijos pasakojimas ir tai, kad šis serialas nėra „skandinaviškas kinas“.

 

„Jeigu palygintumėte šį serialą su tikrais skandinaviškais filmais, pamatysite, kad jis yra visai kitoks, mes negalima to vadinti „skandinavišku“ serialu. Galbūt todėl jis tapo toks populiarus visame pasaulyje, nes yra universalus. Vienu metu gvildenama daug problemų, kurios yra universalios – santykiai, pinigai, neištikimybė ir nusikaltimai“, – kalbėjo R. Lehtinen.

 

Originali serialo versija prieš 2 metus buvo pradėta transliuoti Suomijoje, kur susilaukė didelio populiarumo – vos po pirmos serijos tapo visų laikų populiariausiu serialu šioje šalyje bei gavo tris apdovanojimus – geriausio serialo, geriausio scenarijaus ir geriausio režisieriaus kategorijose.

 

R. Lehtinen pasakojo, kad šiuo metu Suomijoje yra rodomas antrasis serialo sezonas bei pridūrė, kad šiuo metu kūrėjų komanda pluša prie trečiojo sezono.

 

„Sukūrėme istoriją, kuri gali tęstis metų metus, ji neturi galo, visuomet žiūrovams galima bus pasiūlyti kažką naujo ir intriguojančio“, – kalbėjo R. Lehtinen.

 

Pagal suomių rašytą scenarijų serialą kuria JAV, Prancūzijos, Meksikos, Ispanijos bei kitų vakarų šalių kino kompanijos.

 

Suomis Roope Lehtinen per 25 metų karjerą yra prodiusavęs 45 skirtingus televizinius projektus ir serialus.