Ar sudėtinga vien pažvelgus į kitą asmenį suprasti, ar jis nuoširdus? Deja, daugelis tokių gebėjimų neturi. Tačiau ne vien bendraujant galima sužinoti, atspėti, kokius impulsus siunčia kitas asmuo. Kartais net nesusimąstome, kad siunčiame kokius nors seksualinius gestus. Galima išmokti, kaip juos atpažinti, kontroliuoti ir kaip į juos atsakyti.

 

Ne visada kalba būtina, norint atskleisti savo jausmus ir mintis. Galima nemažai sužinoti apie žmogų, vien stebint jo kūno kalbą. Norėdami patraukti priešingos lyties dėmesį vyrai naudoja apie 10 gestų, o moterys – net 52. Dauguma kūno siunčiamų signalų yra siunčiami pasąmonės, todėl jie negali būti kontroliuojami. Žinoma, vieną kitą signalą galima pakeisti, tačiau tikrai ne visus. Tuos gestus galima panaudoti sąmoningai. Beje, jei žmogaus kalba nesutampa su jo gestais, reikia tikėti būtent pastaraisiais.

 

Dažnai vyrai savo susidomėjimą moterimi išreiškia, siųsdami tam tikrus seksualinius gestus: pakeltas antakis, šiek tiek pravira burna ir truputėlį išsipūtusios šnervės, išsiplėtę vyzdžiai. Pamatęs, kad moteris juo susidomėjo, vyras gali staigiai nusukti žvilgsnį, tačiau paslapčiom vis tiek į ją žvilgčios. Pasitikintys savimi vyrai akių kontaktą išlaikys ilgai. Dar vienas seksualinis signalas, rodantis vyriškio susidomėjimą – sėdėjimas arba stovėjimas išsižergus. Dažnai siųsdamas tokius ženklus vyras tikisi, kad prie jo prieis patinkanti moteris ir užkalbins.

 

Nesąmoningai, o kartais ir sąmoningai norėdami patraukti dėmesį, žmonės pakeičia laikyseną: ištiesia pečius, įtraukia pilvą, pasitaiso drabužius, plaukus. Labai daug ką pasakyti gali akių žvilgsnis, kai patinkantį asmenį vyras ar moteris nužvelgia nuo galvos iki kojų.

 

Klasikinės moteriškos gudrybės: sukti plaukų sruogą ant piršto, judinti batelį ant pirštų galiukų, lėtai užsikelti koją ant kojos, tarsi netyčia apnuoginti vidinį riešą, net ryškiai padažytos lūpos, – veikia kaip galingi afrodiziakai, gundantys geidžiamą vyrą.

 

Žinoma, seksualiniai gestai svarbiausią vaidmenį vaidina santykių pradžioje. Tuomet, kai abu dar nėra tikri, ar jie vienas kitam patinka. Rodos, kai viskas dar laukia priešakyje. Tačiau tokių romantiškų, seksualinių gestų nereikėtų pamiršti ir susituokusioms poroms, kurios jau ilgą laiką kartu. Tokie gestai, tik jiems vieniems žinomi ženklai, padeda, gelbėjantis nuo rutinos, kursto aistrą ir atgaivina poros santykius. Pavyzdžiui, susigalvokite kokią nors frazę, kuri primintų malonius ir jaudinančius dalykus, tačiau aplinkiniams būtų visiškai nereikšminga.