Nuo ko prasideda namai? Visų pirma nuo šeimininko! Tiems, kurie gyvena savarankiškai arba dėl kokių nors priežasčių šeimininkauja vieni, sėkmei privilioti galioja tos pačios taisyklės, tik triūsti teks už du.

 

Šalin nešvarumus

Namų švara – vienas svarbiausių veiksnių siekiant gyvenimo sėkmės. Juk kaip ir jums, taip ir sėkmei nesinori užeiti į nešvarias patalpas! Be to, namų purvas po truputį teršia ir jūsų sielą. Gal yra išimčių, tačiau maža laimingų žmonių, gyvenančių netvarkinguose namuose. Mėgstantiesiems švarintis, į pagalbą pravartu pasitelkti magiškus pagalbininkus.

Vienas jų – eteriniai aliejai. Į plovimui skirtą vandenį įlašinti mėgstamo ar reikalingomis energetinėmis savybėmis pasižyminčio eterinio aliejaus. Būtina sąlyga – aliejaus aromatas turi patikti, priešingu atveju jis jums netiks. Gerosiomis savybėmis pasižymi kedrų, arbatmedžių, eukaliptų, čiobrelių, šalavijų, citrusinių vaisių aliejai – užkerta kelią neigiamai energijai ir namus teigiamai įkrauna, padeda juose atkurti harmoniją.

Puiki padėjėja – druska. Jos kristalai – stiprūs kosminės energijos laidininkai. Jie sugeria blogąsias vibracijas ir apvalo patalpas. Ne veltui proseneliai, išvykdami į tolimą kelią, su savimi pasiimdavo maišelį druskos ir nešiodavosi kaip amuletą, o nešvariose vietose per petį mesdavo žiupsnelį druskos, kad apsisaugotų nuo blogųjų jėgų. Iš čia ir paprotys atėjus svečiams ant stalo statyti druskinę, kad ji sugertų blogas mintis. Sūdytu vandeniu galima valyti, pavyzdžiui, grindis, galima apibarstyti daiktus, kurių negalima plauti, pavyzdžiui, fotelį, ant kurio sėdėjo pavydi draugė, arba lovą, kurioje gulėjo ligonis.

Išties magiška acto galia. Ne veltui jis naudojamas norint greitai neutralizuoti neigiamą energiją. Acto patariama įpilti į vandenį, kuriuo plaunamos grindys, galima skalauti indus, netgi įpilti į vonią, ypač jei joje maudėsi jums nemalonus žmogus.

Gerą aurą namuose palaiko paprasčiausios žolelės. Puikiai neutralizuoja slaptas neigiamas energijas šalavijai ir petražolės, stiprus namų apsaugininkas – jonažolės. Žoleles rinktis tiesiog pagal nuojautą. Pasiruošti jų nuoviro, į jį įberti nelyginį žolelių skaičių (bet ne daugiau kaip 9). Praskiestu nuoviru galima plauti grindis, taip pat apvalyti namų orą, prieš tai apšlaksčius patalpas sūdytu vandeniu ir pripildžius jį aromatais.

Paprasčiausias patalpų aromatizavimo būdas – purkštuve sumaišyti 100 g vandens su 9 lašais mėgstamo aromatinio aliejaus ir kiekvieną namų kampelį apipurkšti po tris kartus.

 

Nereikalingus rakandus – lauk!

Beveik visose pasaulio tautose gyvuoja paprotys ištuštinti gyvenamąsias patalpas, kad būtų lengviau privilioti sėkmę. Reikėtų bent kartą per pusmetį namus išvaduoti nuo nereikalingų daiktų. Išmetus senienas, atsiras vietos naujiems daiktams ir, žinoma, sėkmei.

Daiktai sukurti tam, kad tarnautų žmogui. Nebereikalingi daiktai tik užgožia asmeninę erdvę ir sugeria šeimininkų gyvybinę energiją. Todėl išsivaduojant nuo šlamšto reikėtų vadovautis devizu: „naudokis, mylėk ar išmesk!“ – tai vienas greičiausių būdų pakeisti gyvenimą. Apvalius gyvenimą nuo pasyviosios energijos sankaupų, atversite kelią permainų energijoms. Ypač svarbu išsivaduoti nuo daiktų, primenančių iširusius santykius, sunkius išgyvenimus ir blogus žmones.

Daiktai gali būti tikriausi energetiniai vampyrai ir užteršti namus neigiamomis vibracijomis. Vertėtų įsiklausyti į daiktus ir pasistengti juos pajusti – pasilikti tik tuos, kurie suteikia teigiamų emocijų, įkrauna energetiškai. Nesaugoti suvenyro tik todėl, kad jis brangus, nors jį padovanojo nemalonus žmogus. Suabejojus daikto energetika, visada padės švytuoklė. Ją labai paprasta pasigaminti: ant 20 cm ilgio medvilninio ar lininio siūlo pakabinti žiedą ar pakabutį. Švytuoklę laikyti virš įtartino daikto ir užduoti aiškius, vienareikšmius klausimus. Jos sukimasis pagal laikrodžio rodyklę reiškia teigiamą atsakymą, o prieš laikrodžio rodyklę – neigiamą.

 

Namai – gyvas organizmas

  • Nei iš šio, nei iš to įsijungia apsauginė namų signalizacija. Susimąstykite, ar jūsų reagavimas į aplinkinį pasaulį ir jame vykstančius įvykius nėra pernelyg audringas, o kartais netgi neadekvatus.
  • Nuolat genda santechnikos įrenginiai: prakiūra radiatoriai, pradeda varvėti kranai, suskyla dušo žarnelės ir t. t. Pagalvokite, ar nesate linkę atidėlioti problemų sprendimo.
  • Dūžta, lūžta, genda buities prietaisai. Ko gero visi šeimos nariai jaučia didžiulę įtampą.
  • Dažnai užsikemša vamzdžiai. Gali būti, kad nuo šeimos slepiate nepasitenkinimą, tikruosius jausmus, o gal tarp jūsų tvyro gilus vidinis konfliktas.
  • Nuolat perdega elektros lemputės. Tikriausiai dirbate be atvangos, be jokio poilsio, taigi ir organizmui gresia „perdegimas“.

 

Aromatai

Iš ko susideda namų jaukumas? Iš mylimų daiktų, vaikiškų piešinių ant sienų, iš gėlių ant palangių, šeimyninių pietų ir nuostabių aromatų. Kvapai namuose atlieka ir praktišką darbą: skalbiniams ir orui suteikia aromatą, atbaido įvairius kenkėjus.

Žinant daugelio kvapų ypatumus, namuose galima naudodami tuos aromatus, kurie labiausiai patinka šeimos nariams, netgi sukurti savas, ypatingas aromatų kompozicijas. Pavyzdžiui, į gražų tiulio ar nėrinių maišelį įkomponuoti džiovintų žaliojo obuolio gabalėlių, apelsino žievelių ir cinamono lazdelių. Tokia aromatinė priemonė ne tik kvepės, bet ir puoš.

Patalynę taip pat galima kvepinti, pavyzdžiui, įsigyti specialių maišelių su džiovintomis gėlytėmis, vaisių žievelėmis, prieskoniais ir kt. Maišelius geriausia laikyti pravertus. Taip jie ilgiau išlaikys kvapą, o turinys neišbyrės ant švarių skalbinių. Jeigu aromatais nusprendėte apsaugoti kailinius gaminius nuo kandžių, kvapiųjų priemonių neužteks vien išdėlioti spintoje. Jas derėtų įtaisyti pačiuose kailiniuose. Taip medžiagos nuolat skleis savo kvapus net jei kailinius sudėsite į specialius maišus.

Prisiminkite, kad aromatinių lazdelių negalima deginti prieš miegą – jų kvapas labai stprus, be to, kai kurie žmonės alergiški bambukiniams šių lazdelių pagrindams.

Indėnai laikosi gražios tradicijos: prisiminimui apie įvykį susidžiovina su juo susijusių įvairių aromatinių medžiagų. Vėliau jas uosto ir prisimena džiugaus įvykio akimirkas.

 

Dažniau prisiminti žodį „grožis

Puošiami ir gražinami namai pripildomi šiluma ir jaukumu, kurie tarsi švyturio ugnelė audringoje jūroje ragina susiburti aplink šeimos židinį visus artimuosius. Būtent grožis sukviečia į pastogę visa, kas gera ir džiaugsminga.

Organizuokite šeimos buitį. Šeima – tai bendras kūrybinis procesas. Daugelis porų išyra vien dėl to, kad nesuvokia, jog bendrą gyvenimą reikia lipdyti po kruopelytę, nuolat užglaistyti įtrūkimus ir stengtis veikti išvien. Pasistenkite, kad kiekviena diena šeimoje būtų įdomi ir nepakartojama! Padovanokite savo namiškiams prasmę sugrįžti į namus nepaisant negandų ir pagundų. Sėkmė mėgsta įdomius žmones! Jai nuobodu prarūgusioje priverstinio sugyvenimo atmosferoje.

 

Namai, kuriuose sėkmė nesilanko

Mokslininkai neseniai išsiaiškino, kodėl miestiečiai, gyvenantys kai kurių namų pirmuose aukštuose, dažniau serga vėžiu, anemija ir bronchine astma. Pasirodo, kaltos radono dujos. Žemės plutoje esama radioaktyviųjų elementų. Dirvoje, atmosferoje, vandenyje, augaluose ir gyvuose organizmuose visada yra nuklidų, tarp jų ir radono. Jau įrodyta, kad pusę žmogaus kasmet patiriamo jonizuoto spinduliavimo dozės sudaro būtent radonas ir jo skilimo produktai. Pasak Oksfordo universiteto mokslininkų, Anglijoje kasmet po tūkstantį žmonių miršta nuo plaučių vėžio, kurį sukelia gyvenamųjų patalpų ore susikaupęs radonas. Visoje ES šis skaičius siekia apie 20 tūkstančių.

Mokslininkai nustatė: kuo daugiau radono išsiveržia į žemės paviršių, tuo daugiau žmonių toje zonoje kenčia nuo įvairių negalavimų. Ypač nuo kvėpavimo organų ir kraujotakos sistemos ligų. Įdomiausia, kad pirmų aukštų gyventojai serga keliskart dažniau už, pavyzdžiui, devintų aukštų gyventojus. Dar vienas įdomus faktas – kartais šeimos, gyvenančios skirtingose laiptinėse, bet kaimyniniuose butuose, kenčia nuo vienodų patologijų. Išmatavus radono lygį paaiškėjo, kad jie gyvena būtent po „plyšiu“, iš kurio veržiasi nuodingosios dujos. Kodėl? Esmė – ant kokios žemės pastatyti statiniai. Molingose žemėse daugiau radioaktyviųjų dujų, ir kuo arčiau paviršiaus jos išsidėsčiusios, tuo pavojingiau virš jų gyventi.