Ar žinojote, kad namus derėtų pradėti įrenginėti nuo virtuvės, nes ji simbolizuoja šeimos gerovę, turtus ir sveikatą? Svarbiausia suprasti pagrindinius principus ir juos taikyti įrenginėjant šią patalpą.

 

Visą laiką ką nors kramsnoti – blogai

 

Ne visada virtuvės vieta priklauso nuo mūsų. Tačiau jei statote namą užmiestyje arba turite galimybę perplanuoti butą, galite įkurdinti virtuvę remdamiesi pagrindiniais energijos tekėjimo uždarose erdvėse principais. Geriausia šią patalpą įrengti namo gale. Labai negerai tik įžengus į namus išvysti virtuvę. Tuomet gali kilti virškinimo problemų. Virtuvėje, įrengtoje prie lauko durų, apsilankę svečiai užsimanys išeiti vos tik užkandę, o namo gyventojai jaus poreikį nuolat ką nors kramsnoti.

 

Neigiamą poveikį galima sušvelninti

 

Jeigu virtuvė įrengta priekinėje namo ar buto dalyje, reikėtų ant permatomo virtuvės durų stiklo užkabinti užuolaidėlę arba užklijuoti jį kokia nors plėvele. Tada priešais esančioje sienoje pakabinti paveikslą arba kitą daiktą, kad įėjusio svečio žvilgsnis kryptų į jį, o ne į šią patalpą.

 

Nepasiklysti spalvų įvairovėje

 

Specialistai nepataria virtuvės sienų dažyti raudonos, rausvos arba oranžinės spalvos, nes jos gali išprovokuoti ginčus ir barnius. Jeigu su antrąja puse susikivirčijate virtuvėje, apsižvalgykite aplinkui – galbūt dėl to kalta jos sienų ar baldų spalva? Geriausią virtuvės sienas dažyti šviesiomis ir šaltomis spalvomis – balta, šviesiai žalia arba žydra. Šioje patalpoje daugiausia dominuoja ugnies ir vandens elementai, todėl labiausiai tinka balta spalva, nes ji suvienodina šių elementų poveikį. Virtuvės prietaisai, įrankiai ir dekoro elementai, pagaminti iš nerūdijančio plieno, taip pat padeda išsaugoti darną šeimoje.

Fluorescencinis apšvietimas šioje patalpoje netinka. Jis neigiamai veikia akis ir nervų sistemą, todėl gali kamuoti galvos skausmas ir sutrikti kraujospūdis.

 

Erdvė sielai

 

Vienas pagrindinių virtuvės principų – kad valgį gaminantis žmogus stovėdamas prie viryklės būtų veidu atsisukęs į duris, jokiu būdu ne nugara. Jeigu ši patalpa įrengta taip, kad to padaryti neįmanoma, reikėtų pakabinti virš viryklės veidrodį. Kuo jis didesnis, tuo geriau. Virtuvės durys turi būti plačios, kad suteiktų erdvės sielai.

 

Trikampio principas

 

Dauguma ekspertų teigia, kad virtuvė turi būti įrengta „trikampio principu“, t. y. šaldytuvas, viryklė ir praustuvė turi sudaryti trikampį. Atstumas tarp jų turėtų būti 1–2 metrai. Tuomet ugnies elementai (viryklė, mikrobangų krosnelė) bus atskirti nuo vandens elementų (šaldytuvo, kriauklės, indaplovės). Šie elementai turi būti atskirti vienas nuo kito medžio elementais, pavyzdžiui, mediniais baldais. Tiks ir koks nors augalas arba jo atvaizdas. Virtuvė turi būti labai tvarkinga. Be to, šioje patalpoje nedera kivirčytis ir ginčytis, o visus sulaužytus arba sudaužytus daiktus patariama nedelsiant išmesti.

Taip pat viryklė neturėtų stovėti šalia lango, nes nuo jos sklindantis karštis įkūnija klestėjimą ir turtą. Juk nenorite, kad namų gerovė išskristų pro langą? Taip pat nerekomenduojama maisto gaminti mikrobangų krosnelėje, nes ji skleidžia elektromagnetines bangas, kurios neigiamai veikia žmogaus kūną ir sielą. Dėl to pačios priežasties geriau naudoti dujinę, o ne elektrinę viryklę.

 

 

Neringa Martinkutė