Santuoka antrą kartą: kokias klaidas kartojame?
2014-09-19 14:43Kartais taip būna, kad po nesėkmingų santykių ar santuokos, žmogus pradeda kitus, bet jie taip pat nutrūksta dėl tų pačių klaidų. Ko gero, tai dažniausia priežastis, kodėl dauguma santykių žlunga. Kartojame tas pačias klaidas vėl ir vėl, kol galiausiai mylimo žmogaus nebelieka šalia.
Viena iš tokių moterų galbūt prisimena, kai stovėjo prie santuokų rūmų, pasipuošusi akinančio baltumo vestuvine suknele. Dabar ji norėtų ją išvadinti kvailele, kad, gerai nepažinodama savo būsimo sutuoktinio, ryžosi pasirašyti santuokos dokumentus. Netrukus po vestuvių toji moteris pasijuto nėščia. Jaunavedžiai glaudėsi mažame kambarėlyje pas vyro tėvus. Suprasdama, kaip svarbu jaunai šeimai turėti nuosavą būstą, moters močiutė išsikraustė gyventi pas tetą ir padovanojo savo butą jauniesiems. Iš pradžių jaunavedžiai labai apsidžiaugė, kad galės gyventi atskirai nuo tėvų. Tačiau tai jų santuokos nuo skyrybų neišgelbėjo. Moteris manė, kad po skyrybų liks gyventi viena su neseniai gimusia dukterimi, bet paaiškėjo, kad buvęs sutuoktinis niekur nesiruošia dingti. Jis buvo deklaravęs savo gyvenamąją vietą šiame bute, todėl jį iškraustyti pavyko tik tada, kai kreipėsi į teismą. Praėjus keliems metams išsiskyrusi moteris pradėjo susitikinėti su kitu vyru ir jį pamilo. Tačiau ji niekada nenorėtų daugiau pakartoti tokios klaidos, kad kažkoks kitas žmogus deklaruotų gyvenamąją vietą jos būste. Ši moteris iš savo patirties pasimokė, bet tikrai ne visoms tai padaryti pavyksta.
Meilė kartais baigiasi ir aistros liepsna užgęsta. Santuokos ir santykiai nutrūksta. Kas prasidėjo kaip nepaprasta istorija, baigiasi kaip katastrofa. Ateina metas naujiems santykiams, be senų klaidų, tačiau kaip išmokti jų nekartoti?
Statistiškai žmonės, kurie tuokiasi daugiau negu vieną kartą, skiriasi dažniau. Iš dalies taip yra dėlto, nes beveik iš karto po skyrybų su vienu, pradedami santykiai su kitu. Iš naujo įsimylėję jie neturi laiko apgalvoti, kas buvo blogai, o kas gerai jų santykiuose. Kiekviena gyvenimo patirtis moko kažko naujo. Labai svarbu suprasti skyrybų priežastis, žinoti, ko iš kitų santykių norima ir ko reikėtų vengti. Jeigu pirma santuoka nepasisekė, tai nereiškia, kad būtinai turi nepasisekti ir antra.
- Svarbiausia būti sąžiningam sau. Suprasti savo klaidas, kodėl nepavyko išsaugoti santykių ar santuokos. Ką buvo galima padaryti, kad taip nenutiktų? Galbūt reikėjo sutuoktiniui skirti daugiau laiko, pasidomėti tuo, kas jam patinka, pastebėti pirmuosius ženklus, įspėjančius apie šąlančius jausmus?
- Pamiršti buvusius santykius. Po to, kai suvokiama dėl kokių klaidų nutrūko santykiai, reikia liautis apie juos galvojus. Tai nėra lengva, bet labai svarbu paleisti praeitį ir išsilaisvinti iš negatyvių minčių, ilgesio. Prisiminus kažką iš praeities, reikėtų pasistengti nukreipti mintis ir pagalvoti apie ką nors kita: dainą, vietą, knygą ar filmą.
- Pasistengti atgauti fizines ir psichines jėgas. Kitais žodžiais tariant, skirti daugiau laiko sau. Daryti tai, kam anksčiau nelikdavo laiko. Išmokti džiaugtis gyvenimo ir atrasti iš naujo pažinimo džiaugsmą.
- Gerbti save. Nepasiduoti gundymams ir nepulti pirmam pasitaikiusiam į glėbį. Reikia turėti kantrybės ir sulaukti žmogaus, kurio vertybės, požiūris ir įsitikinimai sutampa.
- Suprasti, kad meilė pasibels ir į jūsų duris tada, kai sutiksite žmogų, kuris turės tokius pačius kaip jūsų interesus. Užsiimti mėgstama veikla (jei tokios nėra, rasti naują pomėgį). Dažniausiai žmonės idealiai tinkančią antrą pusę randa, bendraudami su žmonėmis, kuriems patinka tokie patys dalykai (sportas, muzika, knygos ir t. t.).
- Išmokti džiaugtis tuo, ką turi. Žmogus, kuris yra sveikas, turi būstą virš galvos ir darbą, yra laimingesnis negu daugelis kitų šios Žemės gyventojų. Svarbiausia prisiminti, kad laimingi žmonės traukia lyg magnetas.