Į ateitį žvelgiame optimistiškai ir viliamės, kad nauji metai bus geresni nei 2023-ieji. Panašiai šiuolaikinėse mados tendencijose susipina meninės praėjusių dešimtmečių, dabarties bei futuristinės koncepcijos.

 

Papuošalai

 

Kaspinėliai. Filmas „Barbė“ padėjo mergaitiškai estetikai atkovoti savo vietą grožio pasaulyje ir papuošalai – ne išimtis. Linksmi, koketiški, maži ir dideli kaspinėliai rišami ne tik į plaukus. Atlasinės, aksominės ar odinės juostelės juosia kaklą, riešus, naudojamos kaip diržas ar batų raišteliai. Kaspinėlių elementas pakartojamas juvelyrikoje, audinių raštuose ir stilizuotose sagutėse. Tai lengviausias būdas suteikti įvaizdžiui nerūpestingo jaunatviškumo ir hiperbolizuoti lėlės išvaizdą.

 

Beautiful,Young,Well-groomed,Girlfriend,With,Smooth,Hair,Sitting,On,A

Laikrodžiai. Remiantis instagramo madomis, juos naudosime visur, išskyrus riešus. Senoviniai ciferblatai su skaičiais ir rodyklėmis atgimsta savarankiška papuošalų linija kaip auskarai, kaklo pakabukai, sagės, žiedų akutės, net kulkšnių aksesuarai. Jei norite neatsilikti nuo laiko, pasirauskite mamų ir močiučių papuošalų skrynelėse, nes tokie laikrodžiai buvo didžiausia sovietmečio moterų svajonė. Tik šiandien derinami ne prie klasikinio, o prie teatrališkai romantinio įvaizdžio. Įkvėpimo semkitės iš knygos „Alisa stebuklų šalyje“.

 

Minimalizmas. Lakoniškos ir smulkios formos užleidžia pozicijas stambiems architektūriniams dirbiniams, kurie atrodo lyg išlieti ar sustingę tėkmėje. Nors vis dar vyrauja nesudėtingos ir aptakios linijos, akį rėžia 3D pompastika. Nesenstanti elegancija derinama su galinga forma. Taip gimsta futuristiniai papuošalai, įkvėpti garsiausių pasaulio meno galerijų autorių. Perkelsite savo įvaizdį į naują prabangos lygį, jei puošitės papuošalais, kurie atrodo lyg mažytės skulptūros.

 

Art deco. Vintažiniai papuošalai seniai sugrįžo į mados olimpą, tačiau kiekvieną sezoną dominuoja skirtingas laikmetis. Prognozuojama, kad šiemet labiausiai džiugins XX a. 2-ojo dešimtmečio Paryžiaus estetika. Jai būdingi smulkūs geometriniai raštai ir pynimai, užpildyti auksu, oniksu ar deimantais. Art deco stiliaus juvelyrika puikiai papildo modernų klasikinį įvaizdį. Vyriško silueto kostiumas ar juoda maža suknelė – kaip tik tai, ko reikia judant filmo „Didysis Getsbis“ garso takelio ritmu.

 

Amuletai. Kai pasaulyje trūksta stabilumo, kyla natūralus poreikis ieškoti dvasinės ar antgamtinės pagalbos. Šiais metais apsaugos funkciją atliks mistiški senovinių kultūrų amuletai, medalionai, monetos ir kiti istoriniai artefaktai. Juvelyrika atspindi neišvengiamą realybę „momento mori!“ (atmink, kad mirsi), todėl universali bet kokio tikėjimo ar religijos atstovams. Simbolizmas ir daiktų mistifikacija suteikia vilties susidoroti su iššūkiais ir išpildyti norus. Pakabutis gali atspindėti naujos meilės paiešką, pritraukti sėkmę bei turtus, išlaisvinti iš baimių.

 

Rankinės

 

Fashion,Details:,Velvet,Violet,Quilted,Bag,In,Hands,Of,Elegant

Vyšnių raudona. Skelbiama, kad 2024 m. vyšninė taps nauja juoda. Sodrios raudonos spalvos interpretacijos – nuo saulėje džiovinto pomidoro, raudonmedžio, vynuogių violetinės iki tamsiai kaštoninės – atveria plačių galimybių visais metų laikais. Tai brangūs, solidūs ir išlaikyti tonai, kurie suteikia įvaizdžiui didesnę vizualinę vertę. Vyšninė rankinė dera prie bet kokios aprangos ir stiliaus. Nesvarbu – pasirinksite biuro portfelį, sportinę kuprinę ar paplūdimio krepšį, vyšnių raudonis pabrėš gerą asmeninį skonį ir gebėjimą prisijaukinti mados naujienas.

 

Miniatiūros. Mada mėgsta kraštutinumus, o šiemet stebima aksesuarų mažėjimo tendencija. Rankinės susitraukė iki nefunkcionalaus lygio, todėl atstoja tik diržo ar riešo papuošimą. Miniatiūrinis lagaminėlis – didelio krepšio dekoro detalė. Kuriamos individualizuotos rankinės kiekvienam asmeniniam daiktui, pavyzdžiui, viena – telefonui, kita piniginei, trečia kosmetikai, ketvirta – saulės akiniams… Aksesuarų gausa suteikia išvaizdai žaismės ir nerūpestingumo. Tai serotonino (geros nuotaikos hormono) mados pavyzdys.

 

Su grandinėle. 2000-ųjų estetika neatsiejama nuo lengvo kičo, blizgesio ir prabangos iliuzijos. Laiko spiralei apsukus ratą, šiais metais į madą sugrįžta gausiai auksinio metalo detalėmis dekoruotos rankinės – tiek tekstilinės ar iš kailio, tiek zomšinės ar lakuotos odos. Išskirtinis akcentas, vienijantis įvairių formų aksesuarus, – grandinėlės vietoj dirželio, rankenos arba tiesiog kaip papuošimas. Kuo daugiau geltono metalo, tuo daugiau triukšmo aplink. Ekstravagantiškos rankinės, derinamos su laisvalaikio ir net sportiniu stiliumi, atrodo šiuolaikiškai ir provokuojamai.

 

Chromas. Nesvarbu, ar dizainerius įkvėpė XX a. vidurio modernizmas, ar mokslinės fantastikos temos, sidabrinės lyg iš metalo folijos siūtos rankinės užkariaus parduotuvių lentynas ir interneto platybes. Prognozuojama, kad šalta, beveik ledinė sidabrinė taps alternatyva ryškioms spalvoms. Šis tonas veržiasi ne tik į moterų garderobą ir kosmetikos kolekcijas, bet ir į namų interjerą. Pasiduokite tekančio gyvsidabrio tėkmei ir išdrįskite žaisti neįprastomis faktūromis. Idealus pasirinkimas proginiam įvaizdžiui.

 

Nestandartinės formos. Komforto zona, kurią siūlo klasikinis stilius, netenkina iššūkių ištroškusios visuomenės poreikių. Standartines rankines išstumia neįprasti architektūriniai sprendimai. Madingi kietos formos, grakštūs, siauri, stačiakampiai rankinukai trumpu dirželiu (baguette), laikomi tiesiai po pažastimi. Vizualiai primena prancūzišką batoną, tačiau 1990-aisiais išpopuliarėjo seriale „Seksas ir miestas“. Priešprieša elegancijai – dideli beformiai, minkštos odos ar tekstilės krepšiai, kuriuose telpa viskas, ko reikia. Jų išvaizda keičiasi, atsižvelgiant į nešamus daiktus, tačiau vizualiai atrodo sunkūs ir traukia prie žemės.

 

Kitos įdomybės

   

Gėlių sagės. Aidint 2000-aisiais pamėgto serialo „Seksas ir miestas“ atgarsiams, gatves užpildys milžiniški gėlių žiedai. Sagės bus tokios didelės, jog įsegtos į švarko atlapą uždengs pusę krūtinės. Ši tendencija – subtilus būdas suderinti romantiką ir dramatizmą. Puokštės lyg aksesuarai simbolizuoja ryšį su moteriškąja prigimtimi, perteikia viltį atgimti ir skleisti gražiausius kerus. Žiedą paverskite vieninteliu įvaizdžio akcentu, kuris trauks žvilgsnius kaip visatos centras. Tinka puošti plaukus, diržą, rankinę, net batelius.

Medium,Full,Shot,Of,A,Young,European,Lady,Dressed,In

 

Gyvačių odos raštai. Mada keliauja po pasaulį ir siūlo pasimatuoti skirtingų kultūrų kostiumus. Dabar palanku išlaisvinti laukinę kaubojišką dvasią, nes populiarūs ne šiaip smailianosiai aulinukai, o marginti gyvačių odos raštais. Agresyvus piešinys puikiai įsilies į safario, kelionių, laisvalaikio, vakarėlių aprangą. Tinka minimalistinio stiliaus suknelės ir sijonai, kurių ilgis siekia blauzdų vidurį. Rūbai turi dengti aulus, kad nesimatytų nuogų kojų. Gyvačių odos raštus rekomenduojama derinti su prerijų spalvomis – nuo smėlio, raudonų uolų iki kerpių žalios ir juodžemio.

 

Korsetai. Istorikų teigimu, Viktorijos laikų mada varžė moteris tiesiogine to žodžio prasme. Prabėgus keliems šimtmečiams damos vėl svajoja apie vapsvos juosmenį. Tradiciniai korsetai keičiami į plačius suvarstomus ar dekoratyviomis sagtimis susegamus diržus, juosiamus ant viršutinių rūbų: ilgų suknelių, marškinių, tunikų. Siekiant kontrasto grubiai išdirbta oda derinama su švelniais audiniais – vilna, šilku, medvilne. Rekomenduojama vengti seksualios aprangos, kad korsetas nekeltų asociacijų su BDSM.

 

Ploni kaklaraiščiai. Prisimenant Y2K stilių, nuodėmė nepaminėti subtilaus androgeniško aksesuaro, kuris laikytas madingos biuro ir oficialios aprangos elementu. Plonas juodas kaklaraištis griauna pasenusio klasikinio kostiumo viziją. Vintažinį akcentą derinkite su moderniais rūbais. Naujumą išduoda šiuolaikinės konstrukcijos (išplatinta pečių linija, apkarpyta apačia), aktualios spalvos (raudona, balta, persikinė, levandų, mėtinė), žaismingos faktūros (blizgūs žvyneliai). Skolinys iš vyrų garderobo atrodys nepriekaištingai, jei dengs pirmą marškinių sagutę.

 

Ilgos pirštinės. Šis aksesuaras būdingas ne tik Regento eros (1714–1837 m.) damų vakarėlių aprangai. Ir nors šiandien ilgas teatrines pirštines dažniau mūvi garsenybės ant raudonojo kilimo, puoštis galima bet kokioje mados scenoje – gatvėje pakeliui į darbą, keliaujant po Europos sostines, švenčiant vestuves ir kitas šeimos šventes. Nors aksesuarai nėra labai praktiški (užtrunka nusiimti ir vėl apsimauti), tai momentinė įvaizdžio reanimacija, elegancijos injekcija ir rafinuotumo dozė. Siūloma vengti ryškių neoninių spalvų, tokių kaip geltona ar žalia. Prioritetas – tamsūs tonai, neutrali pastelė, lakuotos, blizgios faktūros.

 

Autorius Jurgita Ramanauskienė