Atėjus rudeniui daug žmonių skundžiasi, kad nebenori nieko daryti, tik gulėti po antklode, liūdėti ir glostyti katę. Nuotaikos, prasidėjus tamsiajam metų laikui, nebėra ir visas mintis užima beribis liūdesys! Kaip jį įveikti?

 

rudeninis liudesys

Su rudeniniu liūdesiu bei sezoniniu nuovargiu reikia kovoti. Laimei, yra būdų, kaip įveikti sezoninį jėgų trūkumą bei slogutį. Atėjus rudeniui organizme vyksta tam tikra pertvarka, žmogus natūraliai stengiasi mažiau judėti. Šiuo metu dėl vykstančių šių pokyčių žmonės gali pajusti, kad susilpnėja imunitetas. Asmuo gali rudenį jaustis šiek tiek peršalęs, truputėlį sloguoti, o tai yra vienas iš kūno silpnumo simptomų. To rezultatas: bloga nuotaika ir apatija. Tačiau yra keletas puikių patarimų, leidžiančių gerai jaustis visą rudenį!

 

Nesušalti

 

Vienas iš tokių puikių patarimų, leisiančių gerai jaustis visą rudenį, yra tiesiog  nesušalti. Šilti drabužiai tarsi pailgins šiltąjį sezoną, todėl kūnui bus lengviau prisitaikyti prie žemesnės oro temperatūros. O gražūz drabužiai suteiks pasitikėjimo savimi ir tikrai padarys jūsų dieną malonesnę. Psichologai rekomenduoja sukurti palankią atmosferą gerai nuotaikai namuose. Taip pat, atėjus lapkričiui, galima apsilankyti parduotuvėje arba užsisakyti internetu, jeigu šiuo metu vengiate dažnai lankytis dideliuose prekybos centruose, galingų lempučių, kad namuose būtų šilta, geltona šviesa. Šviesos trūkumas sukelia liūdesio jausmą, nes psichologiškai mes esame tikrai liūdnesni, kai esame tamsoje.
 
Nenuobodžiauti

 

Žmonės rudenį nuobodžiauja ir dėl to, kad tenka dažniau sėdėti namuose, nors dar taip neseniai oras buvo palankus kasdieniams pasivaikščiojimams. Tačiau šią problemą lengva išspręsti! Psichologai pataria susikurti dienos ritualus. Pavyzdžiui, galima susidaryti filmų, kurių dar neperžiūrėjote, sąrašą, galima pradėti dažniau gaminti skanų maistą, pareikite prie karštų patiekalų, pyragų prie arbatos, visokių sriubų gaminimo. Ruduo tam pats tinkamiausias laikas!
 
Nebadauti

 

Nuo rudeninio liūdesio ir sezoninio nuovargio gelbsti ne tik skanus, bet ir spalvingas maistas. Sveikos gyvensenos specialistai rekomenduoja kiekvieną rytą pradėti nuo šviesaus ir sveiko gėrimo. Jam paruošti reikės imbiero, citrinos, apelsino. Užpilkite šiek tiek imbiero, griežinėlį citrinos ir apelsino verdančiu vandeniu ir palaukti 10 min., kol pritrauks. Ryškus ir vitaminingas gėrimas paruoštas gerti!

 

Spalvą daržovėms, uogoms ir vaisiais suteikia flavonoidai – tai labai stiprūs antioksidantai. Jie gali sumažinti oksidacinį stresą ir pagerinti nuotaiką. Dėl gražesnės spalvos pustyčių košę ar kitą pamėgtą pusryčių patiekalą galima pagardinti cinamonu ar ciberžole. Pusryčius būtinai reikia valgyti! Sveikos gyvensenos specialistai pataria net ir rudenį keltis anksti, apsirengti spalvingais drabužiais ir išeiti į lauką trumpam pabėgioti. Apskritai reikėtų nepamiršti, kad norint puikiai jaustis ir būti energingi, turėtumėte kasdien aktyviai fizinei veiklai per dieną skirti bent 30 – 40 min. Jeigu būsite aktyvūs ir nevengsite ryškių spalvų nei savo lėkštėje, nei savo aprangoje – joks rudeninis slogutis jums bus nebaisus!