Antradienio pavakarę 17.35 val. LNK laidoje „Yra, kaip yra“ politikai ir eiliniai žmonės kalbės apie emigraciją ir Lietuvos ateitį. Statistika skelbia, kad nuo 1990-ųjų geresnio gyvenimo ieškoti svetur išvyko jau beveik milijonas lietuvių.

 

yra kaip yra

 

Laidoje dalyvausiantis Seimo narys Žygimantas Pavilionis sakys, kad Lietuva per mažai imasi spręsti šį klausimą bei teigia, kad nieko nėra daroma tam, kad išvykę lietuviai sugrįžtu į tėvynę. Politikas teigia, kad būtina vieninga strategija bei turi būti įkurta speciali agentūra, kuri rūpintųsi tautiečių grįžimo kausimais.

 

yra kaip yra

 

Ž. Pavilionis pridurs, kad atliktas tyrimas parodė, kad daugelis lietuvaičių grįžtų, jeigu jų atlyginimas būtų 1000 eurų. Laidoje dalyvausiantis Sigitas sakys, kad jo emigracija prasidėjo dar 2002–aisiais metais, kuomet dar buvo reikalingos vizos. Pradžioje vaikinas dirbo statybose, o uždirbtus pinigus išleisdavo Lietuvoje. Po 5 metų darbo užsienyje vaikinas grįžo ir įsidarbino Lietuvoje, tačiau, prasidėjus finansų krizei, teko vėl išvažiuoti.

 

Sigitas sakys, kad algos užsienyje – dešimt kartų didesnės, jis gaudavo apie 30 eurų už valandą. Be to, vyras pasakos, kad lietuvių požiūris į darbą būnant užsienyje kitoks, mat ten ne vienas sutinka likti po darbo ir dirbti, kad galėtų gauti daugiau pinigų, o Lietuvoje tokių žmonių beveik nėra. Dabar Sigitas su žmona turi įmonę Biržuose bei sako, kad darbuotojams moka truputį daugiau nei minimumas.

 

Renginių organizatorius Dovydas Petrošius laidoje taip pat prisimins savo emigranto dalią. Pirmąjį darbą jis prarado jau pirmąją savaitę, nes nemokėjo greitai lupti kiaušinių… Antrasis bandymas gauti darbo taip pat buvo nesėkmingas. Darbo radijuje paragavęs jaunuolis gavo valytojo darbą turčių rajone Londone. „Turėjau stumti vežimėlį su šluotų, žnyplių, kibirų rinkiniu. Pirmas penkias minutes apsišlaviau, o šalia rūkęs vyras numetė nuorūką. Neištvėriau, pastūmiau vežimėlį už kampo ir pabėgau. Paskui gavau darbą statybose, uždirbdavau tūkstantį svarų per savaitę“, – pasakos šiuo metu į Lietuvą jau grįžęs Dovydas.

 

Visą laidą apie emigrantus ir jų istorijas žiūrėkite šią antradienio pavakarę laidoje „Yra, kaip yra“, 17 val. 35 min. per LNK.