Ar vartojate pakankamai vitaminų? Jeigu trūksta jėgų ir energijos, labai dažnai gali padėti mitybos papildymas trimis vitaminais. Vitaminus būtų galima pavadinti pagrindine statybine imuninės sistemos medžiaga, kurie apsaugo odą ir plaukus, stiprina atmintį, imunitetą ir suteikia energijos ir gyvybingumo. Šaltymečiu, kada saulės ir šilumos mažiau, gali kilti rimtų problemų dėl energijos ir jėgų trūkumo. Šie trys esminiai vitaminai gali atkurti prarastą organizmo energijos lygį bet kuriuo metų laiku. Geriausia, kad jų nebūtina vartoti maisto papildų pavidalų, bet dažnai pakanka tiesiog paįvairinti kasdienį mitybos racioną!

 

vitaminai

Reikalingiausi vitaminai energijai ir produktyvumui:

 

  • Vitaminas B6. Tai pagrindinis vitaminas, atsakingas už visus cheminius procesus organizme, įskaitant serotonino, gyvybingumo, energijos ir laimės hormono, gamybą ir kaupimą. Vitaminas taip pat turi teigiamą poveikį nervų sistemos funkcionavimui. Tyrimai rodo, kad vitaminas B6 net gali apsaugoti nuo oro taršos, nes sumažina taršos poveikį epigenomui. Dideli vitamino B6 kiekiai randami sėlenose, riešutuose, ankštinėse daržovėse, grybuose, kopūstuose, brokoliuose, špinatuose, manguose, figose ir datulėse.

 

  • Vitaminas B12. Šis vitaminas yra atsakingas už energijos atsargų kaupimąsi ir padidėjimą ląstelėse ir audiniuose, o tai savo ruožtu reikia, kad jis suteikia mums energijos ir gyvybingumo ląstelių lygmenyje. Jis normalizuoja kraujo spaudimą ir padeda geriau sukoncentruoti dėmesį, gerina atmintį ir reakcijos greitį. Trūkstant B12 gali atsirasti neurologinių sutrikimų ir net anemija. Vitaminas B12 randamas mėsoje: ėrienoje, kiaulienoje, jautienoje, kiaušiniuose, kalakutienoje. Be to, jo apstu žuvyse ir jūros gėrybėse: skumbrėse, lašišose, krevetėse. Veganai ir kiti, kurie nevalgo mėsos ir kitų gyvūninės kilmės produktų, turėtų vartoti vitamino B12 maisto papildus.

 

  • Vitaminas D. Šis vitaminas dalyvauja nervų sistemos veikloje ir visuose kūno procesuose iki raumenų susitraukimų. Taigi, tai yra vitaminas, dėl kurio mes galime būti aktyvūs, o jo trūkumas reiškia didžiulį nuovargio jausmą. Vitaminas D reguliuoja insulino lygį kraujyje, todėl gali padėti suvaldyti diabetą. Vitaminą D gamina pats organizmas iš natūralios saulės šviesos, todėl dieną reikėtų rasti laiko šiek tiek pasivaikščioji lauke. Tamsiuoju metų laiku galima net kelioms (ne daugiau nei 5 min.) minutėms apsilankyti soliariume. Be to, reikėtų nepamiršti, kad vitamino D atsargas organizme galima papildyti, vartojant žuvų taukus, pieną, sviestą, sūrį ir mieles.