Išvertus iš vokiečių kalbos poltergeistas reiškia triukšmingas dvasias. Tačiau iš tikrųjų triukšmą ne visada sukelia poltergeistas. Jį galima įtarti, kai pradeda be priežasties judėti daiktai, vyksta kiti, realybei prieštaraujantys reiškiniai.

 

poltergeistas

Fenomenas žinomas nuo senovės Romos laikų. Poltergeisto reiškiniai paplitę, ko gero, visose geografinėse zonose. Jo apraiškų esti kiekviename pasaulio kampelyje – nuo Lietuvos iki Kinijos ar Australijos. Įvairių tautų parapsichologai itin domisi šiais reiškiniais ir juos analizuoja.

 

Poltergeisto pasirodymo atvejai turi nemažai bendro. Pavyzdžiui, paslaptingi reiškiniai dažniausiai nevyksta, kai namuose nėra žmonių. Regis, dvasios nemėgsta būna vienos, o gal joms tiesiog patinka gąsdinti gyvuosius? Yra nemažai atvejų, kai vienas ar keli poltergeistai sugadina iškilmingą pobūvį arba sujaukia kokio nors žmogelio namus.

 

Nežemiškos būtybės nejaučia jokių ribų. Jos elgiasi taip, kaip pačios nori. Kartais poltergeistas gali atakuoti namų gyventojus ilgus mėnesius, metus, o kartais jiems užtenka pasirodyti tik vieną kartą ir sukelti sumaištį. Pastebėta, kad dažniausiai poltergeisto veikla trunka apie porą mėnesių.

 

Poltergeistui nesvarbu, koks paros metas. Pagal statistiką 58 % fenomeno atvejų įvyksta naktį. Beje, keisti garsai nėra dažniausias vaiduoklių buvimo patalpoje simptomai. Užsienio tyrėjai A. Kornellomas ir A. Gouldas analizavo apie 500 mistinių reiškinių atvejų nuo XIX amžiaus pradžios. Jie nustatė, kad poltergeistas sukėlė garsą tik 48 % atvejų, judino objektus 64 % atvejų, stumdė baldus ir kitus didelius daiktus – 36 %.

 

Poltergeistas pasirenka tam tikrą objektą. Daugeliu atveju tarpininku tampa jauna moteris, ne vyresnė nei 20 metų. Tarpininkas tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulio dažniausiai jaučia fizinį kontaktą su poltergeistu: paslaptingus prisilietimus, plojimo rankomis garsą, dilgčiojimą ir šiurpuliukus, bėgiojančius po kūną.

 

Kas yra poltergeistas, niekas iš tikrųjų nežino. Senovėje tokie apsireiškimai buvo siejami su piktosiomis dvasiomis, demonais, mažomis būtybėmis, gyvenančiomis su žmonėmis. viduramžiais būdavo manoma, kad tai velnių išdaigos, puolusių angelų darbas. XIX amžiuje atsirado nuomonė, kad poltergeistas susijęs su spiritizmu ir mediumais. Dabar daugelis tiki, kad poltergeistą sukelia psichokinetinė energija, kuri išsilaisvina per tarpininką ir materializuojasi pasąmonės lygmenyje.

 

Vieno patikimo būdo, kaip atsikratyti poltergeisto kaimynystėje, nėra. Tačiau parapsichologai ir ekstrasensai turi keletą patarimų.

 

Visų pirma reikėtų atkreipti į poltergeisto liudininko fizinę ir psichinę būklę, ir ją sustiprinti. Rekomenduojama vartoti nervus raminančių vaistažolių arbatų, atlikti fizinės terapijos procedūras, galbūt net laikinai pakeisti gyvenamąją vietą.

 

Antra, vietą, kurioje buvo pastebėtas poltergeistas, apjuosti variniu laidu. Arba galima nuolatos nešioti apsauginį, varinį amuletą.

 

Taip pat būtų naudinga pakeisti geometrinius raštus ir spalvų koloritą gyvenamosiose patalpose. Reikėtų pakeisti radiatorius, sutaisyti ir perstumdyti baldus. Daugeliu atveju tai gali panaikinti poltergeistą namuose.

 

Kai kuriais atvejais padeda vamzdinės arba bičių korio struktūros. Taip pat stiprią energetiką turi saugioje vietoje paslėptas suslėgtų šiaudų ryšelis, galima naudoti smilkalus, kvapiuosius aliejus ar dervas. Teigiama, kad vaiduoklius atbaidyti gali eglių sakų smilkalai arba bebrų taukų smilkymas.

 

Labai sudėtingais poltergeisto atvejais, gali padėti tik bažnyčios dvasininkų pašventinimas. Pagal statistiką tokie atkaklūs poltergeistai būna tik maždaug 10 % iš visų atvejų.

 

7 ženklai, kai puola poltergeistas:

 
  • Paslaptingai dingstantys daiktai.
  • Levituojantys (sklandantys ore) arba be jokios priežasties krentantys daiktai.
  • Neįprasti kvapai (malonūs ir nelabai). Pavyzdžiui, jei namuose, kuriuose nėra rūkalių, staiga pradedamas užuosti cigarečių kvapas. Arba rytą juntamas alyvų kvapas, nors nei tokie medžiai žydi po langais, nei tokių kvepalų nenaudoja namų gyventojai.
  • Elektros trikdžiai.
  • Be žmonių įsikišimo pradedantys veikti daiktai.
  • Beldimas, stuksenimas, žingsnių aidas ir kiti garsai.
  • Fizinės atakos.