Ar teko ką nors girdėti apie gatvės žibintų įžiebėjus? Tikriausiai ne. Tačiau iki XX a. pr. dujines lempas gatvėse uždegdavo žmogus, nes automatiškai, kaip dabar, jos neužsidegdavo. Po to, kai atsirado elektrinės lemputės, nebeliko darbo šiems žmonėms. Yra ir daugiau darbų, kurie dabar jau nebėra reikalingi – tai telefono operatoriai, rinkliavų surinkėjai ir pan., nes visi šie procesai automatizuoti.

 

profesijos

Pasaulio ekonomikos forumas apskaičiavo, kad dėl technologijų ir automatizavimo darbą ateityje praras apie 5,1 milijono žmonių. Didžiausia rizika netekti darbo yra

 

  • greitojo maisto virėjams,
  • buhalteriams, statybų vadovams,
  • auditoriams ir
  • sunkiasvorių automobilių vairuotojams.

 

Tačiau ne viskas taip blogai, nes atsiras didesnė paklausa darbų, kuriems reikės daugiau ir geresnių įgūdžių. Pavyzdžiui, reikės vis daugiau senatvinės ir psichiatrinės priežiūros specialistų, nes visuomenė senėja. Taigi, viena iš paklausiausių specialybių ateityje bus gydytojo, todėl verta gilintis į medicinos mokslus.

 

Internetas atveria naujų galimybių rinkodarai, socialinėms medijoms. Kompiuteriai galės padaryti vis daugiau, bet vis tiek reikės žmonių, kurie gebėtų interpretuoti duomenis ir dalyti rekomendacijas.

 

Nesvarbu, ar ateityje gresia jūsų profesijos išnykimas, ar ne, šiuolaikiniams žmonėms reikėtų domėtis naujovėmis, mokytis visą gyvenimą ir būti atviriems pokyčiams. Niekas nežino, kaip tiksliai pasikeis darbo rinka ateityje, todėl nereikėtų pražiopsoti nišos, kuri galbūt idealiai tiktų būtent jums ateityje. Šiais laikais universalumas yra labai sveikintina savybė. Nereikėtų bijoti, kad robotai užims mūsų darbo vietas, nes visada vis tiek reikės žmogaus sąveikos visose pramonės srityje.

 

Šiais laikais ir ateityje bus nepaprastai svarbu išlikti lankstiems. Jau dabar populiarėja nuotolinis darbas, lankstus darbo grafikas. Apie tokius darbus vis dar sklando mitas, kad jie yra žemesnio lygio, mažiau apmokami ir tinkami tik tiems, kurie dirba su duomenų įvedimu arba kuria programinę įrangą. Tiesa yra ta, kad yra begalė lanksčias darbo sąlygas suteikiančių darbų, kurie nustebintų daugelį žmonių.