Neįmanoma mylėti vyro, jei jo negerbi. Galbūt jis kadaise jus labai nuvylė, o dabar nebegalite į jį žiūrėti taip pat. Ką tuomet daryti?

 

santykiai

Didžiausia klaidinga nuomonė šioje situacijoje yra manyti, kad jūs vis tiek mylite šį vyrą. Laikykite savaime suprantamu dalyku, kad tiesiog neįmanoma puoselėti stiprius jausmus žmogui, nejaučiant jam jokios pagarbos.

 

Kokia galėtų būti tokių pokyčių priežastis? Paradoksas, bet dėl to kaltas ne vyras, o moteris. Ji pasaulį suvokia per savo lūkesčių ir vilčių prizmę. Jos supratimu kai kurie veiksmai yra verti pagarbos, o kai kurie žmogų nuleidžia žemiau „plintuso”.

 

Galbūt jūsų aplinkoje yra žmonių, su kuriais bendraujate, bet jų negerbiate. Tai atspindi ne tik jūsų požiūrį į kitus, bet ir į save. Vertindamas žmones ir dėl kažko juos smerkdamas parodote reiklumą ne jų, o savo atžvilgiu. Turite pradėti nuo pagarbos savo asmeniui, o paskui išmokti tai daryti ir bendraujant su kitais.

 

Grįžkime prie vyrų. Pirmiausia reikia išsiaiškinti, už ką jo ne(be)gerbiate. Galima paimti popieriaus lapą ir surašyti, kokios jo savybės ar veiksmai, o gal jų nebuvimas verčia jus nusivilti. Moterys gali pradėti nebegerbti vyrų dėl pačių įvairiausių priežasčių, pavyzdžiui, dėl jo sportinio drabužių stiliaus, per mažų pajamų, ne vyriško balso, moteriškų rankų ir kt. Visi šie požymiai beveik visiškai neatskleidžia žmonių, įskaitant vyrus, asmeninių savybių ir elgesio. Tačiau vis dėlto kartais moterims tai gali sukelti negatyvių minčių, nepagarbą ar ne pasibjaurėjimą. Dažniausiai taip yra dėl pagrindinio poreikio bet kokia kaina nuvertinti vyrą, nes kitaip jis gali parodyti savo geriausiąją pusę.

 

Taigi, moteris pati kenkia sau. Ji nesuteikia vyrui galimybės atsiverti, o pati mėgautis santykiais su juo. Galų gale ji neleidžia sau būti moterimi. Jos nemeilės vyrams šaltinis yra tas, kad ji visų pirma negerbia pati savęs.

 

Grįžkime prie pratimo. Parašykite, kodėl negerbiate vyrų. Antrasis žingsnis yra patikrinti, ar parašyti reikalavimai yra tinkami. Galite prarasti pagarbą žmogumi vien dėl to, kad jo veiksmai ar savybės prieštarauja jums svarbioms vertybėms.

 

Gali būti tik vienas patarimas – nebūkite ten, kur jus supa žmonės, kuriems jūs nerūpite. Jei jūsų partneris ar sutuoktinis nebegali reabilituotis jūsų akyse, ką jūs darote šiuose santykiuose?

 

Kalbant apie artimuosius, niekas nesikeičia. Jei tėvas, brolis ar dėdė elgiasi blogai (pavyzdžiui, muša žmoną, geria, lošia kazino ir pan.), turite suprasti, kad kiekvienas žmogus pasirenka savo likimą. Nereikia būti gelbėtoju, nereikia aukotis ir bendrauti su jais vien todėl, kad tai tariamai priimtina.

 

Jums tiesiog reikia nustatyti savo ribas. Tai reiškia neleisti su savimi elgtis taip, kaip nenorite. Svarbu prisiminti, kad kitas asmuo taip pat turi ribas, o jūs neturite teisės jų pažeisti. Pavyzdžiui, jūs negalite pilti pamazgas ant kitų žmonių, net, jei jūsų akyse, jie prarado jūsų pagarbą ir duoti neprašytų patarimų. Nelaikykite savęs aukščiau kitų. Tai nėra niekas kitas tik pasididžiavimas, kad štai, koks jūs nuostabus, o visiems kitiems iki jūsų toli kaip iki Mėnulio.