„Žmogaus išvaizda svarbi tiek, kiek aš pamatau iš pradžių. O vėliau vis vien viską nulemia bendravimas, charakteris. Yra daugybė pavyzdžių, kur žmonės atrodo visiškai „neviršeliniai“, bet jie yra tokie faini, charizmatiški, kad tu tiesiog nori būti prie jų, nori juos stebėti, pažinti. Tačiau jei esi tarkim 30 kilogramų didesnis, praplikęs ir dar su šlykščiu charakteriu, tai tau jau yra šakės…“, – šį pirmadienio vakarą LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…“ atviraus 35-erių nuomonės formuotojas, fotografas Naglis Bierancas.

 

naglis-bierancas3_nuo_iki

 

Šio vakaro laidoje su garsūs žmonės kalbės apie išvaizdą ir jos reikšmę gyvenime. Kiek pastangų ir pasitikėjimo savimi reikia tuomet, kai visuomenei ir žiniasklaidai esi tarsi po padidinamuoju stiklu? Kai pastebimas kiekvienas papildomas kilogramas ar raukšlelė, o nuo išvaizdos priklauso ir uždarbis? Kiek į save investuoja tie, kurių darbas jus linksminti ar kurti turinį socialiniame tinkle? Ir kokių sumų reikės negailėti plastikos chirurgams, kai pradėjus kardinalius pokyčius ir atsikračius pusės savo svorio, trokštamų formų kitaip pasiekti nepavyks.

 

naglis-bierancas_nuo_iki

 

Prieš keletą savaičių Naglis grįžo iš Turkijos – lyg ir nieko neįprasto, daugelis mūsų ten keliaujame atostogauti, tik ne Naglis. Jam buvo atlikta plaukų persodinimo operacija, apie kurią fotografas svajojo pastaruosius trejus metus. Savo socialinio tinklo paskyroje Naglis dalinosi kelionės į Turkiją akimirkomis, apsilankymu pas gydytojus, transliavo, kaip jam skutama galva prieš transplantaciją, ir atvirai demonstravo, kaip atrodo po jos, prasidėjus tinimui. Gerbėjai neslėpė nuostabos – Naglis visada atrodė taip, kad niekas nė neįtarė vyrą turint problemų su slenkančiais plaukais.

 

naglis-bierancas2_nuo_iki

 

„Jeigu jau matote, kad turite tuos tris plaukus, tai su trim plaukais nebandykite uždengti tos plikės. Man atrodo labai „lievai“, kai bando keliais plaukais maskuoti plikę. Geriau jau nešiokit plikai, arba pasidarykite operaciją, arba mokėkite maskuoti taip, kaip aš maskavau, nes daugybė žmonių man sakė, kad jie net neįtarė, kad aš turiu plikimą“, – atviraus N. Bierancas.

 

Kad plaukai ėmė slinkti, Naglis pasakoja pastebėjęs netrukus po mokyklos baigimo – kai jam tebuvo vos 19 metų. Šiandien žiūrėdamas nuotraukas savo socialiniame tinkle Naglis sako iki šiol kiekvienoje jų matantis plaukų slinkimo zonas, kurias gudriai maskuodavo – kartais ne tik tinkama šukuosena ir plaukų atspalviu, bet ir naudodamas nuotraukų koregavimo programas.

 

Tuo metu garsus renginių vedėjas ir organizatorius Evaldas Venskutonis papasakos, kiek teko pavargti vardan vešlesnės šukuosenos. Stebint svečius linksminantį Evaldą nė neįtartum, kad renginiuose jis nuolat išgyvendavo dėl savo išvaizdos, kitaip tariant, plinkančios galvos, ir kaip pats sako, vyro gėdos. Vyras prisipažins kaskart pasisukęs į svečius jausdavęs diskomfortą. „Tankūs plaukai, iš kurių gali formuoti bet kokią šukuoseną, kiekvieno šiuolaikinio vyro svajonė“, – sakys Evaldas, o jausmas, apimantis matant, kaip jie slenka, Evaldui buvo siaubingas.

 

Gyvenimo būdo laida „Nuo… Iki…“ jau šį pirmadienio vakarą, 20 val., tik per LNK.