Iki tos akimirkos, kai Ramutė Daktarienė atvėrė savo namų Kauno rajono Užliedžių kaime trimetrinius vartus „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Patriotai“ filmavimo grupei, čia nebuvo įžengęs nė vienas žurnalistas.

 

Patriotai

 

„Tas namas kaip rakštis tiesiog. Aš net sakau, jei nebūtų to namo tokio didelio su tais bokšteliais, tai netgi Daktaro vardas, man atrodo, numenktų“, – kalbėjo R. Daktarienė, verdama vis kitas 600 kvadratinių metrų buveinės duris.

 

Patriotai

 

Daktarų Užliedžių rezidencija šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus. Šeimininkė neturi lėšų ją remontuoti, todėl viskas čia išliko taip, kaip buvo sugalvota H. Daktaro klestėjimo laikais – praėjusio amžiaus devintą dešimtmetį. Į tvirtovę panašų statinį su bokšteliais supa trijų metrų tvora, kurioje įrengtas takelis apsaugai patruliuoti. Visas pirmas aukštas išklotas marmuro mozaika. Marmuru dekoruotos ir sienos, o lubas puošia ąžuolo inkrustacija. Kur ne kur – klasikiniai peizažai auksuotuose rėmuose.

 

Patriotai

 

Trečiame aukšte, centriniame bokštelyje, įrengta koplyčia, į kurią R. Daktarienė po kiekvieno susitikimo su nuteistu iki gyvos galvos vyru atneša maldų tekstų ar piešinių iš Lukiškių kalėjimo. Paskutines H. Daktaro dienas laisvėje mini keturi kulkų suvarpyti namo langai, kurių šeimininkė nekeitė.

 

Patriotai

 

R. Daktarienė filmavimo proga buvo iškepusi pyragą ir atsivežusi Kaune garsių savo anytos didžkukulių. Tačiau kąsnis jai strigo gerklėje. „Mes čia kertam cepelinus, o antstolė Sonata Vaičekauskienė mano vyrą Henriką buvo palikusi be maisto, su tuo valdišku tiktai maistu, negalėjo nusipirkti nei ten obuolio, nei morkytės, nieko beveik turbūt 10 mėnesių, jeigu ne daugiau“, – piktinosi R. Daktarienė.

 

Patriotai

 

R. Daktarienė įsileido pasidairyti po šeimos gūžtą tik tada, kai Aukščiausiasis Teismas jos naudai išsprendė ginčą su Kauno prokuratūra. Prokurorai siekė įrodyti, kad ir toji tvirtovė, ir kitas R. Daktarienės turtas yra įgytas nusikalstamu būdu ir todėl turi būti konfiskuotas. Atsiradus vilčiai, kad dešimtus metus trunkantis turto areštas bus panaikintas, H. Daktaro žmona kuria planus Užliedžių buveinę parduoti ir įsikurti kukliau.

 

Išskirtinė ir pirma ekskursija po Daktarų namus – antradienį 21.30 laidoje „Patriotai“ per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.