Peršalote? Vietoj lėkštės karšto vištienos sultinio, pabandykite išgerti puodelį pieno su ciberžole. Tai laiko patikrintas ajurvedos gydymo būdas ir indų liaudiškas vaistas nuo peršalimo, kosulio ir slogos. Teigiama, kad šiltas pienas su ciberžole gali išgydyti alergijas ir netgi astmą.

 

Pats paprasčiausias receptas, kaip pasigaminti šį vaistą, tai tiesiog pakaitinti puodelį pieno su puse šaukštelio ciberžolės miltelių. Pagal kitus receptus pienas dar paskaninamas cinamonu, druska, imbieru, juodaisiais pipirais, kardamonu, kmynais ar šafranu. Norint sušvelninti aitroką ciberžolės skonį, į pieną galima įdėti cukraus, medaus ar klevų sirupo, rašo ehow.com.

 

Peršalimo simptomams palengvinti, išgerkite puodelį šilto pieno su ciberžole du ar tris kartus per dieną. Indų natūropatas dr. H. K. Bakhru rekomenduoja šiltą pieną su ciberžole gerti „ant tuščio skrandžio“.

 

Pagal ajurvedą ciberžolė priklauso kapha tipui (gleivės). Ciberžolė naudojama kaip natūralus priešuždegiminis, antibakterinis, antivirusinis, antimikrobinis ir antiseptinis vaistas.

 

Laboratoriniai tyrimai patvirtino, kad ciberžolė ir kurkuminas (natūralus dažiklis, suteikiantis ciberžolei geltoną spalvą) turi priešuždegiminių savybių.

 

Pernelyg didelės ciberžolės dozės gali sukelti skrandžio sutrikimus. Prieš pradėdami vartoti ciberžolę, pasitarkite su gydytoju, jei turite tulžies pūslės ir latakų akmenų. Jei esate alergiški pienui, negerkite pieno su ciberžole.