Tegul peleninėje žydi gėlės, o ne smilksta cigaretės… Gegužės 31 dieną visame pasaulyje minima pasaulinė diena be tabako. Šią dieną reikėtų susilaikyti nuo rūkalų ir pagalvoti apie sveikatai daromą žalą. Puiku, jei niekada neužtraukiate dūmo, tačiau šią dieną reikėtų ypatingai palaikyti tuos, kurie kol kas galbūt tik kalba apie šio žalingo įpročio metimą.

 

Pasaulinės dienos be tabako simboliai: peleninės su gėlėmis, kūno dalimis (širdimi ar plaučiais), kurie pažeisti tabako, nerūkymo ženklai, mirties simboliai, tokie kaip antkapiai ir kaukolės su cigaretėmis, ligų, kurias sukelia tabako vartojimas, atvaizdai. Šią dieną pastaruosius simbolius galima pastebėti visur, kur tik pasisuksi: reklaminiuose plakatuose, interneto puslapiuose, ant viešojo transporto, drabužių ir kt.

 

Priskaičiuojama galybė priežasčių, kodėl verta mesti rūkyti. Metę rūkyti ne tik išvengsite sunkių ligų, vėžio, bet ir jausitės žvalesni, nekankins chroninis kosulys, lengviau kvėpuosite, pagerės seksualinis gyvenimas, lengviau išlaikysite jaunatvišką išvaizdą, nevargins širdies ritmo sutrikimai, daugiau deguonies pateks į vidaus organus, dantys bus sveikesni, baltesni, galėsite mėgauti pačiais subtiliausiais skoniais, atsikratysite nemalonaus tabako kvapo, kuris įsigeria rūkaliams į plaukus, drabužius ir odą, būsite tikri, kad niekada nesukelsite gaisro netyčia nenumetę ne vietoje neužgesintą cigaretę ir dar daugiau.