Ar kiekvienas bandymas pasidaryti sau manikiūrą virsta kančia? O gal niekada nesiseka susitvarkyti nagus taip, kaip norėtumėte? Nepanikuokite! Viskas, ko reikia – tai žinoti kelias gudrybes ir gyvenimo patikrintas taisykles, kad net namų sąlygomis padarytas manikiūras džiugintų.

 

manikiuras

Gražūs ir tvarkingi nagai moterims labai svarbu, nes neatsiejami nuo tokio paties įvaizdžio. Jeigu nagai bus netvarkingi, tai nei graži šukuosena ar apranga, neišgelbės. Tad, ką galima padaryti, kad nagų būklė džiugintų? Išbandyti toliau pateikiamus patarimus!

 

Pašalinti nagų odeles. Atliekant manikiūrą labai svarbu pašalinti (švelniai atstumti) nagų odeles. Joks nagų lakas ant nagų neatrodys gražiai, jeigu nebus pašalintos nagų odelės. Nagų odelių šalinimui geriausia naudoti keramikinę mentelę, kurią prieš tai reikia sudrėkinti vandenyje ir tada, naudojantis ja, atsargiai atstumti nagų odeles. Geras patarimas: tam, kad pašalinti nagų odeles būtų lengviau, rekomenduojama prieš manikiūrą rankas 5 – 10 minučių pamirškyti šilto vandens vonelėje. Į vandenį galima įberti šiek tiek jūros druskos – pirštai po vonelės atrodys kur kas geriau!

 

Palaikyti formą. Nagų forma yra labai svarbi. Nagus rekomenduojama palaikyti trumpus arba vidutinio ilgio. Nieko nenustebinsite didžiuliais nagais. Norint gražiai ir tvarkingai patrumpinti nagams jums reikės vidutinio kietumo nagų dildės ir šiek tiek kruopštumo. Atliekant manikiūrą geriau niekur neskubėti.

 

Naudoti spalvas! Baigusios šias, aukščiau aprašytas procedūras, galite pradėti nagų lakavimą. Tačiau atminkite, kad tai yra bene sunkiausia manikiūro dalis. Svarbiausia taisyklė prieš nagų lakavimą – reikia nuriebalinti nagą. Jeigu pastebėjote, kad nagų lakas labai greitai pradeda lupinėtis, pabandykite prieš lakavimą kitą kartą nagus nuvalyti nagų lako valikliu arba tiesiog medicininiu spiritu iš vaistinės. Visada prieš spalvotą nagų laką naudoti nagų lako pagrindą, kad nagų lakas išliktų ilgiau. Jeigu neturite nagų lako pagrindo, nieko tokio, jei nagai bus nuriebalinti su  medicininiu spiritu, nagų lakas taip pat ilgiau laikysis.

 

Prieš tepant nagų laką, paimkite nagų lako buteliuką ir pavoliokite jį delnuose. Tiesiog pasukinėkite, nereikia kratyti. Tai padės išvengti oro burbuliukų, galinčių palikti negražias žymes ant nagų. Tuomet tepti pirmą ploną nagų lako sluoksnį, leisti visiškai išdžiūti (bent 7 – 10 min.) ir tepti antrą nagų laiko sluoksnį. Kada antras sluoksnis išdžius, nagus padengti permatomu viršutiniu nagų lako sluoksniu. Būtinai šia priemone patepti ir nagų kampučius, kad užtvirtintumėte nagų laką ir manikiūras laikytų ilgiau. Po to, kai viskas išdžius, sudrėkinti nagų odeles aliejuku arba rankų kremu.

 

Gudrybės, kai nesinori skirti daug laiko nagų tvarkymui:

 
  • Nenorite laukti, kol nagų lakas išdžius? Įmerkite pirštus į ledinį vandenį ir jie išdžius dvigubai greičiau. Mitas, kad nagų lakas džiūsta karštame ore. Šiluma jam kenkia ir nagų lakas tampa mažiau atsparus. Todėl niekada nedžiovinkite nagų lakų su plaukų džiovintuvu.
  • Siutina, kad reikia nagus lakuoti kelis kartus per savaitę, jei norite, kad jie atrodytų tobulai? Tokiu atveju nusipirkite nagų laką su blizgučiais. Tokie nagų lakai laiko gerokai ilgiau. Tačiau juos sunkiau ir nuvalyti.
  • Daugelio problema yra ta, kad lakuodamos nagus užlakuoja ne tik patį nagą, bet ir pirštą. Tokiu atveju reikėtų įsigyti specialų įrankį, kuris atrodo kaip rašiklis su šepetėliu. Šepetėlį suvilgyti nagų lako valikliu ir atsargiai pavalyti nudažytą odą. Tuomet nereikės iš naujo perdažyti viso nago.