Priežasčių, kodėl paakiai būna pamėlę yra ne viena. Labai dažnai ši odos savybė yra paveldima iš kartos į kartą. Be to, bėgant metams, oda plonėja, todėl vis labiau išryškėja mėlynos ar violetinės kraujagyslės po akimis. Pamėlti paakiai gali nuo įvairių alergijų, sinusito, mažakraujystės, miego trūkumo, išsiplėtusių kapiliarų. Sakoma, kad vitaminas C šviesina odą, tačiau pamėlusių paakių jis niekaip neveikia.

 

Jeigu paakiai pamėlę, reikėtų peržiūrėti savo mitybą: gerti daug vandens, valgyti šviežių vaisių ir daržovių (ypač kopūstų, špinatų ir kitų žalios spalvos, lapinių daržovių), sumažinti suvartojamos druskos kiekį. Patamsėję ratilai aplink akis gali būti vitamino K ar B12 trūkumo požymis. Druskos perteklius kaupiasi įvairiose organizmo vietose, taip pat ir paakiuose, todėl jie gali atrodyti patinę ir patamsėję.

 

Pamėlusius paakius šviesina kremai su retinoliu, tačiau jie yra gana brangūs. Patinimą, paakių patamsėjimą galima veiksmingai sumažinti natūraliomis priemonėmis: agurkų, bulvių griežinėliais, stiprios arbatos su kofeinu kompresais. Į jautrią paakių odą rekomenduojama vakarais įmasažuoti lašelį migdolų aliejaus.

 

Pavargusias akis atgaivina kompresas su šaltu vandeniu. Kita veiksminga priemonė: apie 10 ar 15 minučių prie paakių palaikyti šaldytuve atšaldytą šaukštą. Jei paakiai pamėlę, reikėtų vengti ilgai būti saulėje, nes ultravioletiniai spinduliai gali dar labiau pažeisti jautrią paakių odą.