Padidėjęs moterų plaukuotumas – varginanti problema
2013-09-12 10:21Skirtingų moterų kūno plaukuotumas nėra vienodas. Kai kurioms ant smakro, krūtinės, pilvo ir nugaros auga švelnūs ir vos pastebimi plaukeliai, tačiau kitas vargina kur kas didesnis plaukuotumas. Kokios priežastys lemia padidėjusį moterų kūno plaukuotumą?
Vykstant hormoniniams pokyčiams ir senėjant organizmui neįprastose moterims kūno vietose taip pat gali pradėti augti daugiau ir vešlesnių plaukų. Taip yra todėl, kad organizme labai sumažėja moteriškų hormonų estrogenų. Pasikeitusi moteriškų ir vyriškų (testosterono) hormonų pusiausvyra moters organizme ir lemia, kad ima želti daugiau plaukų ant veido ir retėti galvos plaukai. Dažniausiai tai yra kosmetinė problema, kurią galima panaikinti mechaniškai naikinant plaukelius.
Padidėjęs kūno plaukuotumas vadinamas hirsutizmu. Nėra žinoma tiksli priežastis, kuri sukelia šią organizmo patologiją. Labai dažnai padidėjęs plaukuotumas būdingas net kelioms giminės moterų kartoms.
Kartais gausesnis nepageidaujamų plaukų augimas gali įspėti apie rimtas ligas. Padidėjusį kūno plaukuotumą gali lemti hormonų pusiausvyros sutrikimai, pavyzdžiui, policistinis kiaušidžių sindromas. Šią ligą galima įtarti, jei ne tik pradeda gausiau želti plaukai neįprastose kūno vietose, bet ir vargina aknė, sutrikęs menstruacijų ciklas, jei sunku numesti svorio ar sergama diabetu. Jeigu išvardyti simptomai atsiranda labai staiga, gali būti, kad organizme yra susiformavęs auglys, išskiriantis į organizmą vyriškuosius hormonus.
Kitos priežastys, sukeliančios nepageidaujamą plaukų augimą: antinksčių, kiaušidžių vėžys, augliai arba įgimtos ligos, kai kurių vaistų (testosterono, anabolinių steroidų, minoksidilo ir kitų) vartojimas.
Tik labai retais atvejais moterims, kurių plaukuotumas padidėjęs, testosterono lygis yra nepakitęs. Į gydytojus reikia kreiptis, kai pastebima, kad plaukai auga neįprastai greitai, atsiranda kitų vyriškėjimo požymių, tokių kaip spuogai, pažemėjęs balsas, padidėjusi raumenų masė, sumažėjusi krūtinė.
Nepageidaujami plaukai gali būti šalinami mechaniniu būdu: juos išraunant, skutant, balinant. Plaukų šalinimas lazeriu ir elektrolizės būdu yra brangesnis, tačiau labai efektyvus ir ilgalaikis. Numetus svorio plaukuotumas taip pat gali sumažėti.