Olimpinė dviratininkė Modesta Vžesniauskaitė: anoreksija, seksualinis išnaudojimas, skausmingos skyrybos ir milijardierius draugas
2017-09-08 10:28Stebėdami sporto varžybas retas kuris susimąstome, kokia tikroji profesionalaus sporto kaina. Anoreksija, seksualinis išnaudojimas, skaudi politika ir rizika niekada neturėti vaikų. Tai tik dalis to, ką naujojo LNK sezono laidoje „Bus visko“ jau šį šeštadienį 17.30 val. atskleis olimpinė dviratininkė Modesta Vžesniauskaitė.
Nuo vienuolikos metų apie čempionės titulą svajojusi moteris sako: mane reikėjo daugiau stabdyti, nei motyvuoti. Penkta vieta pasaulio dviračių sporto čempionate – tai aukščiausias pasiekimas, kurį Modestai pavyko iškovoti. Profesionalų sportą gražuolė metė taip ir netapusi čempione. Buvusi sportininkė prisipažins: „Supratau, kad be dopingo to pasiekti negaliu, o savęs ir kitų apgaudinėti nenorėjau“.
Laidoje „Bus visko“ moteris prisimins sunkią paauglystę bei klastingą ligą – anoreksiją. Siekdama tobulybės ir geresnių rezultatų sporte, Modesta ėmė normuoti savo suvalgomo maisto kiekį. „Norma būdavo pusė indelio lieso jogurto ir vienas riešutas ryte. Ne du, ne trys, o vienas. Aš net vandenį skaičiavau“, – atviraus buvusi olimpietė.
Pasiekusi kritinę ribą 173 cm sportininkė svėrė vos 36 kg, tačiau net atsidūrusi ligoninėje, neatsisakė sporto. Priešingai, grasino pabėgti, jei treneris neparūpins dviračio treniruotėms ir neleis palatoje sportuoti bent vieną valandą per dieną. Ant mirties slenksčio atsidūrusios merginos gyvybę išgelbėjo patyręs profesorius, kuriam Modesta dėkinga iki šiol.
„Jis atėjo į mano palatą su dvidešimčia studentų, liepė išsirengti nuogai ir pasinaudojo tarsi skeletu, nes aš buvau skeletas. Jis mane sukiojo, rodė kaulus ir nykstančius raumenis. Tuomet paėmė mano galvą, nuo kurios slinko plaukai ir pasakė: labai greitai šiai pacientei ims nykti smegenys ir ji numirs. Tuomet baigė savo paskaitą ir išėjo iš palatos palikdamas mane verkiančią“, – skaudžią akimirką prisimins Modesta.
Šis įvykis atvėrė tuomet dar paauglei sportininkei akis ir Modesta labai greitai ėmė sveikti. Greitai sustiprėjusi ėmė skinti laurus aukščiausiose varžybose ir buvo viena realiausių kandidačių į pasaulio čempionės titulą, bet tuomet koją pakišo skaudi komandinė politika. Norėdama išlikti komandoje, Modesta privalėjo paminti asmenines ambicijas ir padėti komandos kapitonei užimti pirmą vietą. Prakalbus apie komandų užkulisius, Modesta ima kalbėti apie dar vieną gėdingą faktą, kuri daugelis nutyli – seksualinis sportininkų išnaudojimas. Moteris laidoje atviraus, kad tai vyksta ne tik dviračių, bet ir čiuožimo ar net futbolo srityse. Treneriai, vadybininkai bei komandų rėmėjai silpnesnius sportininkus išnaudoja žadėdami jiems šviesią ateitį ir didesnes karjeros galimybes.
„Olimpinėse varžybose susipažinau su „Tour De France“ nugalėtoju. Mes slėpėme savo santykius, kad nekiltų problemų. Kai menedžeris sužinojo apie mūsų keliones bei pasimatymus, kilo nevaldomi konfliktai, įvairios manipuliacijos, bet aš buvau stipresnė ir sugebėjau tam pasipriešint. Vis tik seksualinis sportininkų išnaudojimas yra pasaulinio lygio problema ir būtina apie tai kalbėti, kad pagaliau pasibaigtų“, – pasakos Modesta laidoje „Bus visko“.
Nusprendus palikti sportą, Modesta nesėkmingai ištekėjo už buvusio dviratininko Corrado Salemi. „Vestuvės Monake – daugelio merginų svajonė, bet man tai buvo kelio į pragarą pradžia“, – atvira Modesta. Vyras ją bandė paversti tarnaite, atėmė pinigus, jos ir sūnaus tapatybės pasus. Grasino atimti vaiką. Jau penkerius metus Modesta nesėkmingai bando išsiskirti, tačiau Monako įstatymai gina savo rezidentų teises ir neleidžia išsivežti vaiko.
Šiandien moteris didžiąją savo laiko dalį skiria labdarai ir organizuoja dviračių žygius Žydrąja pakrante, kurių metu renka pinigus sunkiai sergantiems vaikams. Po skyrybų tai padėjo susigrąžinti nepriekaištingą reputaciją, pelnyti Monako princo Alberto pagarbą ir net sukurti santykius su vienu turtingiausių Anglijos verslininkų John Caudwell, kurio turtas vertinamas net 2,3 milijardo JAV dolerių.