Japoniška lėlė Okiku atrodo lyg gražus šalies suvenyras, kurį norėtų įsigyti kone kiekvienas sakurų ir robotų krašto turistas. Kalbama, kad tradiciniu kimono vilkinti lėlė – užkeikta, nes jos plaukai auga kaip žmogaus.

 

40 cm aukščio lėlė, juodomis akimis ir tankiais plaukais priklausė mergaitei Okiku, todėl ji gavo tokį vardą. Nuo 1938 metų lėlė saugoma Japonijos Ivamizavos mieste, Hokaido salos prefektūros šventykloje.

 

Lėlę 1918 metais Saporo mieste nusipirko jaunas vyras Eikičis Suzukis. Lėlę vyras nupirko savo dviejų metukų sesutei Okiku, kuri su ja kasdien žaisdavo. Tačiau netrukus Okiku mirė nuo karštligės. Šeimos nariai ketino mėgstamiausią lėlę palaidoti kartu su mergaite, tačiau pamiršo, todėl padėjo ją ant namų altoriaus ir kasdien meldėsi už mergaitės sielą. Vieną dieną pastebėjo, kad lėlės plaukai paaugo. Jie įsitikino, kad į lėlę įsikūnijo mergaitės dvasia.

 

1938 metais šeima lėlę atidavė šventyklai, kurioje tradicinėms lėlėms visada plaukai nukerpami trumpai. Šventyklos dvasininkas tvirtina, kad lėlės plaukai buvo užaugę net iki 25 cm, nors buvo reguliariai kerpami. Šventykloje iki šių dienų išliko ritualas kiekvienų metų 21 mėnesio dieną pakirpti lėlės plaukus.