Žmonės visais laikais mėgdavo išbandyti įvairius būdus, siekdami sustiprinti imuninę sistemą ir išvengti ligų. Tačiau kartais to nepakanka ir užpuola įvairūs negalavimai, kuriuos gydytojai rekomenduoja gydyti stipriais antibiotikais. Daugelis žino, kad šie vaistai, slopindami vieną organizmo uždegimo židinį, neretai sukelia kitą. Patenkama tarsi į uždarą ratą. Antibiotikai – tai vaistai, kurie ne tik naikina ligas sukeliančias, patogenines bakterijas, bet ir daugybę gerųjų bakterijų, reikalingų gerai virškinimo veiklai. Vis daugiau žmonių visame pasaulyje atsisako gydymo antibiotikais ir renkasi natūralias gydymo alternatyvas be jokių šalutinių poveikių.

 

vaistai

Pasaulio sveikatos organizacijos vis garsiau kalba apie tai, kad antibiotikų suvartojama per daug. Gydant daugybę ligų, pavyzdžiui tas, kurias sukelia virusai, o ne bakterijos, antibiotikai gali padaryti daugiau žalos negu naudos. Labai dažnai gali padėti natūralūs antibiotikai, randami gamtoje.

 

Vienas iš stipriausių natūralių antibiotikų – greipfrutų sėklų ekstraktas. Per tam tikrą laiką jis gali padėti sunaikinti blogąsias bakterijas. Pasaulyje atlikta nemažai tyrimų, kurie patvirtino, kad greipfrutų sėklų ekstraktas naikina bakterijas, virusus, grybelius ir parazitus. Skystas preparatas gali būti vartojamas tiek išoriškai, tiek į vidų. Jis naudingas ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Iki šiol bakterijos dar neišmoko, kaip įgyti atsparumą šiems natūraliems ir nepaprastai gaiviai kvepiantiems antibiotikams.

 

Česnako gydomosios savybės žinomos nuo seno. Ypač jis vertinamas dėl to, kad veiksmingai naikina bakterijas. Senovėje, kai trūko gydytojų ir vaistų, česnakas buvo bene pagrindinė gydomoji priemonė nuo visų ligų. Juo gydydavo net per maro ir kitas epidemijas. XIX amžiuje prancūzų chemikas ir biologas Lujis Pasteras, atlikęs laboratorinius tyrimus, patvirtino, kad česnakas naikina bakterijas. Šiuolaikiniai eksperimentai parodė, kad jis efektyviai kovoja su įvairiomis bakterijomis, virusais ir grybeliais. Česnakuose yra germanio ir kalio – mineralų būtinų stipriai sveikatai. Taip pat jame yra sieros junginių, alicino, kurie yra svarbūs imuninei sistemai. Česnakus rekomenduojama vartoti žalius, nes džiovinti česnakų milteliai neturi tiek daug gydomųjų savybių. Raito valstybinio universiteto tyrėjai palygino česnako ir penicilino veiksmingumą. Pastebėta, kad bakterijos netapo atsparios česnako ekstraktui, o penicilinui – tapo.

 

Koloidinis sidabras yra natūralus, saugus, netoksiškas antibiotikas, naikinantis daugiau nei 650 patogenų, tarp jų virusus, bakterijas, grybelius. Iki 1934 metų, kai buvo atrastas penicilinas, sidabras buvo bene vienintelis vaistas nuo daugelio ligų. 1983 metais JAV pripažino, kad koloidinis sidabras yra saugus vaistas ir jam įsigyti nereikia recepto. Tačiau koloidinis sidabras buvo nepelnytai užmiršus, rinkoje atsiradus įvairių rūšių antibiotikų.

 

Rausvažiedė ežiuolė – iš Šiaurės Amerikos kilęs augalas. Indėnai augalo lapus ir šaknis naudojo gydyti bet kokioms žaizdoms gydyti. Ežiuolė apsaugo nuo infekcijų, stiprina imuninę sistemą, skatina organizmą gaminti daugiau limfocitų. Yra įrodymų, kad ežiuolė gali naikinti ir gyvybei pavojingas auksinio stafilokoko bakterijas. Gerina kvėpavimo, virškinimo ir šlapimų takų veiklą, naikina bakterijas, slopina gerklės skausmą, ramina odos uždegimus, valo limfą ir stiprina imunitetą.

 

Bičių pikis – dervinga, stipraus kvapo medžiaga, kurią bitės surenka nuo augalų pumpurų ir naudoja avilio plyšiams klijuoti. Taip pat jis apsaugo nuo infekcijų. Dėl bičių pikio aviliai yra steriliausios natūralios kilmės buveinės. Nuo senų laikų žmonės naudojo bičių pikį stiprinti imunitetą ir naikinti bakterijas. Hipokratas bičių pikiu gydė opas ir žaizdas.

 

Vitaminas C – natūralus antioksidantas, stiprinantis organizmo apsaugos sistemą. Vitaminas gali padėti išvengti peršalimo ligų ir gripo. Jis naikina ne tik virusus ir bakterijas, bet ir kitas toksines medžiagas.

 

Raudonėlių eterinis aliejaus sudėtyje yra karvakrolio – cheminės medžiagos, turinčios labai stiprų antibakterinį poveikį. Anot kai kurių tyrimų, jis yra toks pat efektyvus kaip ir antibiotikai.

 

Alyvmedžių lapų ekstraktas yra labai vertinamas dėl cheminės medžiagos oleuropeino, kuris naikina bakterijas ir kitus ligų sukėlėjus.

 

Kulkšnė – vaistinis augalas, kilęs iš Kinijos, bet kitose pasaulio dalyse nelabai populiarus. 2000 metų Azijos gyventojai šį augalą naudojo, norėdami sustiprinti imuninę sistemą, išvengti peršalimo infekcijų ir gripo.

 

Žaliojoje arbatoje yra epigalokatechingalato, kuris naikina mikrobus, stiprina širdį, gerina kraujotaką ir turi kitų privalumų.

 

Šluotinių sėklučių (angl. manuka) medus turi stiprų antibakterinį poveikį, nes jame yra metilglioksalio.

 

Šalavijas buvo labai vertinamas dėl gydomųjų savybių, kol nebuvo atrasti antibiotikai. Viduramžių laikais buvo tikima, kad šalavijas gali prailginti gyvenimą.