Vyrai ir moterys skiriasi vienas nuo kito ir tai faktas. Labai dažnai šiuos skirtumus bandoma paaiškinti, remdamiesi tuo, kad skirtingų lyčių atstovų smegenys veikia kitaip. Prieš 20 metų kalbos apie vyrų ir moterų smegenų skirtumus buvo tik hipotezės. Šiandien neurobiologijos mokslas, pasitelkęs naujausias technologijas, gali tiksliai ištirti smegenis. Taigi, kuo moters smegenys skiriasi nuo vyro, remiantis naujausiais tyrimais.

 

smegenys

Nauji faktai apie moterų ir vyrų smegenis, kurie padės labiau pasitikėti savimi: 

 
  • Smegenų dydis. XIX amžiuje mokslininkai atrado, kad vyrų smegenys sveria daugiau nei moterų. Kadangi tais laikais merginos negalėjo normaliai reikštis visuomenėje, turėjo tik rūpintis šeima ir vaikais, išpopuliarėjo teiginys: neva dėl mažesnių smegenų moterys yra kvailesnės. Tiesą sakant, tai nėra visiškai tiesa: iš tikrųjų vyrų smegenys yra 10 % didesnės nei moterų, bet tai niekaip nepaveikia intelekto.
 
  • Smegenų struktūros įtaka kai kuriems gebėjimams. Dar XX amžiaus dešimtajame dešimtmetyje mokslininkai tikėjo, kad moterys turi geriau išvystytą gebėjimą kalboms, o vyrai – matematinius sugebėjimus. Tiesą sakant, taip nėra, vyrų ir moterų gebėjimuose nėra skirtumų. Apskritai reikėtų šį tą pasakyti apie tiksliųjų mokslų studijas – šiuolaikiniai tyrimai rodo, kad moterys ir vyrai matematiką ir kitus mokslus suvokia vienodai, o ryškesni konkretaus dalyko gebėjimai nepriklauso nuo lyties.
 
  • Polinkis į ligas. Ankstesni tyrimai parodė, kad vyrų ir moterų polinkis į psichines ligas yra skirtingas. Vyrai yra labiau linkę į autizmą, hiperaktyvumą ir Tureto sindromą. Tačiau moterys dažniau kenčia nuo depresijos, panikos priepuolių ir anoreksijos. Šiuolaikinių tyrimų šiuo klausimu nėra, tačiau mokslininkai planuoja skirti pakankamai laiko šios problemos tyrimui. Galų gale gali būti, kad tokių tyrimų rezultatai padės patobulinti šių ligų gydymo metodus.
 
  • Smegenų pusrutulių mitas. Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad kūrybingi žmonės daugiau galvoja su dešiniuoju pusrutuliu, o matematikai – su kairiuoju. Tai netiesa. Lygiai taip pat netiesa, kad vyrai dažniau naudoja kairįjį pusrutulį, o moterys – dešinįjį. Tačiau kai kas yra tiesa – vyrai turi labiau išvystytus ryšius pusrutuliuose, o moterys turi daugiau ryšių tarp pusrutulių. Tačiau iki šiol mokslininkai nežino, kaip tai veikia žmogaus elgesį ar kitas savybes.
 
  • Viskas priklauso ne tik nuo smegenų. Mokslininkai įsitikinę, kad apskritai nėra skirtumo tarp vyrų ir moterų smegenų. Be to, žmogaus asmenybę (jo charakterį, emocijas, talentus ir savybes lemia ne tik smegenys. Ir net ne tik genai. Didelį vaidmenį žmogaus raidoje atlieka visuomenė, kurioje jis auga, stereotipai jo šeimoje ir daug kitų veiksnių. Todėl nedvejodami darykite tai, ką norite, ir būtinai pasieksite savo tikslus bei svajones! Jūsų smegenys gali viską!