Ėda rėmuo? Daugelis įpratę skausmą malšinti antacidiniais vaistais, rėmens skausmui, opaligei ir vidurių pūtimui gydyti. Tie, kurie priversti šiuos medicininius preparatus vartoti reguliariai, turėtų imtis atsargumo priemonių, kad išvengtų vitaminų trūkumo. Tyrimais patvirtinta, kad asmenims, dvejus metus ar ilgiau vartojusiems populiarius antacidinius vaistus, dažniau pasireiškė vitamino B12 trūkumas. Kuo daugiau vaistų vartojama, tuo didesnis vitaminų trūkumas.

 

Nustojus vartoti antacidinius vaistus, vitamino B12 lygis kraujyje padidėja. Sveiko žmogaus skrandžio rūgštys išskiria vitaminą B12 nuo maisto, patekusio į skrandį. Kai skrandyje yra mažiau rūgščių, pasigamina mažiau šio gyvybiškai svarbaus vitamino.

 

Kita vertus, tai nereiškia, kad pastarųjų vaistų negalima vartoti. Jie juk pagerina gyvenimo kokybę ir apsaugo nuo ligų. Tačiau asmenys, vartojantys antacidinius preparatus, turėtų reguliariai pasitikrinti vitamino B12 lygį kraujyje. Jeigu jis per mažas, reikėtų vartoti medicininius papildus.

 

Natūralioji medicina siūlo alternatyvių būdų, kaip malšinti rėmens skausmą. Rėmens skausmą dažnai sukelia tam tikri maisto produktai. Visų pirma, reikėtų stebėti, koks maistas vartojamas įprastai ir būklės pablogėjimo metu. Galima vesti mitybos dienoraštį. Gali paaiškėti, kad rėmens skausmą sukelia, pavyzdžiui, citrusiniai vaisiai ar aštrūs prieskoniai.

 

Pavalgius bent valandą reikėtų pastovėti, vaikščioti, būti vertikalioje padėtyje. Gulėjimas skausmą gali tik sustiprinti. Valgyti reikėtų lėtai, mažomis porcijomis, bet dažnai.

 

Ėdant rėmeniui, sveika gerti alavijų sultis. Europoje, nuo senų laikų sultys vartojamos šiam negalavimui gydyti. 20 minučių prieš kiekvieną valgį išgerti 60 ml šviežių alavijų sulčių.

 

Taip pat rėmens skausmą slopina saldymedžio šaknis, imbieras ir ramunėlės. Imbieras dažniausiai vartojamas nuo pykinimo, tačiau padeda ir nuo rėmens skausmo. Ramunėlės taip pat šiek tiek slopina rėmens skausmą, nors liaudyje jos labiausiai žinomos dėl to, kad šalina įtampą.