Gal teko domėtis, kokios yra neramių sielų apsigyvenimo patalpose priežastys? O gal jūsų namuose vaidenasi, tačiau nedrįstate kreiptis pagalbos į specialistus, nes neįsivaizduojate, kuo jie galėtų padėti? Apie visa tai ir dar daugiau pasakoja parapsichologas, astrologas, tarologas Vladimiras Azanovas, užsiimantis poltergeisto ir neigiamų reiškinių tyrimais.

   

Yra manančiųjų, kad dažniausiai vaidenasi ne konkrečioje vietoje, o konkretiems žmonėms. Gal vaiduokliai yra tik vaizduotės vaisius?

 

Jeigu visiems patalpoje esantiems žmonėms vaidenasi, tai toks reiškinys vadinamas poltergeistu. Tačiau jeigu iš visų tų žmonių šmėklą regi tik vienas, tuomet tai tėra psichikos sutrikimas, kuomet tam žmogui jo vaizduotė leidžia matyti tai, ko nemato kiti. Reikia skirti du dalykus, kai yra pažeista žmogaus psichologinė struktūra ir kai iš tikrųjų egzistuoja anapusinis pasaulis, kurį žmonės gali matyti.

 

               

Galbūt kai kurie žmonės yra tiesiog jautresni dvasiniam pasauliui?

 

Tikrai nebūtina būti jautriam, kad pamatytum nepaaiškinamus reiškinius. Dažnai tokius dalykus regi ir ne itin jautrūs žmonės. Tai, ar sielą pamatysime, priklauso ir nuo to, ar ji panorės pasirodyti, mat ji pasirodo tikrai ne visiems.

 

 

Kai kuriems žmonėms, apsigyvenus naujos statybos bute arba name, pradeda nesisekti, atsiranda nerimas ir baimė. Ar tai gali būti susiję dvasiomis?

 

Ne, dvasinė struktūra naujai pastatytame name arba bute be priežasties neatsiranda. Priežastis, pavyzdžiui, gali būti tai, kad žmogus netikėtai žuvo avarijoje, ir jo siela sugrįžo ten, kur anksčiau gyveno. Naujos patalpos paprasčiausiai neturi savo dvasinės istorijos. Kitas dalykas, jeigu toje vietoje anksčiau stovėjo koks nors pastatas, kuriame vaidenosi, buvo nesenos kapinės arba tiesiog ten yra žūties vieta, tarkime, toje vietoje nukritus lėktuvui žuvo žmonės. Tačiau tokie dalykai retai pasitaiko.

 

 

Ką manote apie namus, pastatytus senų kapinių vietose?

 

Priklauso nuo to, kokio senumo kapinės. Jeigu jos labai senos, ko gero, nieko baisaus neįvyks. Tačiau jeigu po žmonių mirties praėjo vos 50–60 metų, gali būti, kad toje vietoje vaidensis žmonių sielos, jos pasirodys matomu pavidalu arba girdėsis keisti garsai: bildėjimas, žingsniai ir pan. Siela gali reinkarnuotis ir po 10 ar 50 metų, o kai kurios Žemėje gali likti ir 100 ar net 200 metų, ypač jeigu žmogus buvo numarintas panaudojant magiškus ritualus.

 

 

Ne kartą teko girdėti apie vaidenimąsi namuose, kur įvyko savižudybė, žmogžudystė arba nelaimingas atsitikimas. Kodėl taip yra?

 

Dažniausiai sielos namie pasilieka tada, jeigu mirtis yra netikėta. Siela yra priversta staigiai išeiti iš savo fizinės struktūros, bet lieka dvasinėje, todėl ji toliau egzistuoja tarp mūsų. Tais atvejais, kai žmogus miršta sava mirtimi, siela būna pasirengusi palikti fizinę struktūrą. Greitai „atrišta“ nuo fizinės struktūros ji pradeda tarp mūsų skraidyti ir, savaime suprantama, yra labai nerami. Tačiau sielos negalima dėl to kaltinti, nes kaip mes negalime kontroliuoti savo sapnų, taip ir ji negali kontroliuoti savo veiksmų.

 

           

Ar gali name pradėti vaidentis po eksperimentavimo su dvasių kvietimu?

 

Spiritizmu galima mirusiojo sielą pasikviesti į patalpą, tačiau ji prisikabina ne prie tos patalpos, o prie ją iškvietusio žmogaus. Tarkime, žmogus, prie kurio prikibusi mirusiojo siela, nueina pas draugus. Jam grįžtant namo toji siela grįš kartu su juo ir tikrai neliks draugų namuose.

 

 

Ar galima mėginti pačiam išvaryti dvasias iš savo namų, ar geriau kreiptis į specialistus?

 

Nemažai žmonių bandė patys tai padaryti, tačiau nieko gero neišėjo. Dažniausiai žmonės į specialistus kreipiasi tuomet, kai nori išsiaiškinti, su kuo turi reikalų: naminuku, tame name mirusiojo siela ar paklydusia dvasia, patekusia ne į savo namą. Paprastas žmogus neturi galimybių padėti sielai grįžti į anapusinį pasaulį.

 

 

Sakoma, kad neramios dvasios nereikia bijoti ar gailėti. Kaip galima jai padėti nurimti?

 

Nežinomybė žmones gąsdina. Dažniausiai mes bijome keistų garsų ar kvapų. Tikrai ne kiekvienas su dvasia gali kalbėtis, nes tai reikia daryti mintimis. Be to, nuraminti sielą tik su ja kalbantis praktiškai neįmanoma, nes ji paprasčiausiai negirdi. Geriausia kreiptis į specialistą, kuris tą sielą regi ir gali su ja bendrauti. Jis turi išsiaiškinti, kaip tai klaidžiojančiai dūšelei padėti, klausti, nes tik ta siela tai žino. Tuomet specialistas praveda atitinkamą ritualą ir padeda sielai grįžti į anapusinį pasaulį. Pats žmogus sielai padėti negali. Vienintelė jo pagalba – kreipimasis į kunigą ir už tą sielą užsakytos Šv. Mišios. Tačiau malda ne visiems padeda – jeigu už sielą melsis nereligingas žmogus, nieko gero nebus.

 

 

Ar nugriovus seną namą, kuriame vaidenosi, ir jo vietoje pastačius naują vaiduoklis dings?

 

Ne, vaiduoklis liks toje pačioje vietoje. Galima pakeisti langus, stogą arba visiškai nugriauti namą ir jo vietoje pastatyti naują, tačiau mirusiojo siela vis tiek liks toje vietoje, prie kurios yra įpratusi. Ji yra prisirišusi ne prie tam tikro pastato, o prie tam tikros vietos. Pavyzdžiui, žmogus gyvena bute, netikėtai miršta, ir jo sielai tiesiog nėra kur dėtis – ji grįžta į įprastą vietą, kur gyveno daug metų. Juk ji negrįš į kaimyno butą arba kokią nors parduotuvę…

 

 

Ar dažnai jus kviečiasi žmonės, susiduriantys su dvasiomis namuose?

 

Dažniausiai į mane kreipiasi asmenys, turintys psichikos sutrikimų ir matantys arba girdintys tai, ko negirdi arba nemato kiti. Praktiškai iš visų besikreipusiųjų tik apie 1 % iš tikrųjų susidūrė su dvasiomis.

 

 

Kaip tokių apsilankymų metu jaučiatės? Ar sunku įveikti psichologinę įtampą?

 

Įsivaizduokime, kad gaisrininkas atvyksta prie degančio namo. Kaip jis jaučiasi? Aišku, jis patiria stresą. Mano darbas irgi labai panašus. Aš esu tarpininkas tarp žmonių ir dvasių, tačiau niekada negaliu žinoti, kaip siela su manimi bendraus, nes būna labai tylių, nenorinčių šnekėtis. Pasitaiko ir agresyvių sielų, tad niekada negali žinoti, koks bus galutinis rezultatas. Svarbiausia – kalbėtis draugiškai, jokiu būdu negalima kelti balso ar pykti, nes tuomet dvasia parodys visą savo jėgą taip, kad mažai nepasirodys… Jeigu siela yra agresyvi, mėtydama daiktus ji gali sužeisti žmones ar netgi padegti namą. Norint dirbti tokį darbą reikia būti stipriam psichologiškai. Tikrai jaučiu didelę atsakomybę, nes nežinau, ar visada sugebėsiu padėti žmonėms…