Kišimasis į privatų gyvenimą gali labai brangiai kainuoti. Porų santykiuose pasitaiko daug išbandymų ir ištikimybė yra tik vienas iš sunkumų, su kuriais gali tekti susidurti. Tačiau net ir tokiu atveju įmanoma susitaikyti ir gyventi toliau, jei abu vis dar nori likti kartu, atleisti žmogiškas klaidas ir eiti bendru keliu.

 

"sekimas"

Tiesiausias kelias, kaip prarasti antrosios pusės pasitikėjimą, tai, kilus įtarimams dėl neištikimybės, truputėlį pašniukštinėti ir patiems išsiaiškinti tiesą. Šnipinėjimas jokiuose santykiuose neatneša nieko gera. Taip yra todėl, kad šnipinėdamas žmogus įsiveržia į kito asmeninę erdvę ir sulaužo pasitikėjimą. Kai kažkas paima ką nors neatsiklausęs, sukelia pyktį ir skatina užimti gynybinę poziciją.

 

Galima sakyti, kad tai yra viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl reikėtų nešnipinėti mylimo žmogaus. Jau vien dėlto, kad beprasmiška sužinojus nemalonią tiesą, išrėžti viską į akis, nes partneris iš karto supras, kad tai buvo galima sužinoti tik vienu būdu: šniukštinėjant po jo asmeninius daiktus! Tai jam sukels instinktyvią gynybinę reakciją (visai nesvarbu, ar tai, kas sužinota yra neigiama, teigiama ar neutralu). Žmogus gindamasi negali ramiai diskutuoti, ieškoti kompromiso ir sprendimo būdo.

 

Psichologai rekomenduoja ne šnipinėti mylimąjį, bet pasiūlyti atvirai pasikalbėti apie tai, kas kelia didžiausią nerimą. Nuoširdžiam ir atviram pokalbiui reikia pasiruošti. Štai keletas patarimų:

 
  • Pasirinkti ramią ir saugią vietą, kuri patinka abiems.
  • Pasirinkti laiką, kai abu jaučiatės ramūs ir pasiruošę atviram pokalbiui.
  • Pokalbį pradėti nuo to, kad kelia susirūpinimą ir baimes. Paaiškinti tokią savijautą.
  • Įtikinti partnerį, kad jūsų tikslas yra išsiaiškinti tiesą, o ne kaltinti.
  • Konkrečiai pasakyti, koks partnerio elgesys privertė sunerimti ir sukėlė įtarimus.
  • Įdėmiai išklausyti, ką partneris nori pasakyti.
  • Apgalvoti partnerio žodžius ir išaiškinti, ar teisingai supratote partnerį, kad išvengtumėte nesusipratimų.
  • Labai svarbu išlaikyti ramią poziciją ir balso toną, kad pokalbis netaptų mūšio lauku, kur svarbiausiai nugalėti.
 

Jeigu vis dėlto neatsispyrėte pagundai, pašniukštinėjote gyvenimo draugą ir radote įrodymų apie neištikimybę, neskubėti tiesos išrėžti iš karto. Visų pirma reikia pasistengti susitvarkyti su savo jausmais ir po to pasiruošti diskusijai. Gali būti naudinga iš pradžių apie savo jausmus pasikalbėti su draugu, kuriuo pasitikima arba terapeutu. Svarbu suprasti savo jausmus, nusiraminti ir tinkamai pasiruošti visiems galimiems scenarijams. Kad ir kaip skaudėtų, viską galima išaiškinti ir išspręsti ramiai.

 

Sužinojus tiesą pora susiduria su didžiausiu sunkumu: kaip atkurti prarastą pasitikėjimą vienas kitu. Ypač sunku jį atkurti poroms, kurios laikosi nuomonės „viskas arba nieko“. Reikėtų vengti tokių minčių. Pasaulis nėra vien tik juodas ir baltas. Jame taip pat yra palikta vietos pilkai spalvai.

 

Kai abiems pavyks suvaldyti savo neigiamas emocijas, bus galima pajudėti nuo pradinio taško ir lėtai, bet užtikrintai žengti tikslo link. Tai ilgas procesas. Žmogus, kuri tapoauka, turi pripažinti, kad partneris deda pastangų, kad susigrąžintų pasitikėjimą ir meilę. Tas, kuris padarė nuodėmę, turi atlikti sąmoningus veiksmus ir įrodyti savo partneriui, kad yra vertas atleidimo, meilės ir pasitikėjimo. Jo veiksmai turėtų rodyti ištikimybę ir pagarbą partneriui. Ne visada šią problemą pavyksta išspręsti patiems. Kartais prireikia apsilankyti pas porų konsultantą. Jis padės išsiaiškinti tiesą ir padės išvengti nesusikalbėjimų ir miglotumo.

 

Pagunda pašniukštinėti kyla ir susipažinus su nauju asmeniu. Pavyzdžiui, jei pažįstamas trumpam telefoną ar įjungtą kompiuterį, gali kilti noras pasižiūrėti jame esančią informaciją. Viena yra ieškoti viešai internete ir socialiniuose tinkluose skelbiamos informacijos ir visai kas kita ieškoti privačiose žinutėse ir elektroniniuose laiškuose. Kai brangus žmogus sužinos tiesą, bus labai sunku atkurti prarastą pasitikėjimą.