Santykius žmonės pradeda kurti, turėdami išankstinę nuomonę, kokie jie turėtų būti. Šios nuostatos ir įsitikinimai ateina iš vaikystės ir beveik nepasikeitę lydi visą brandaus žmogaus gyvenimą. Kiekvieną dieną žmogus elgiasi pagal nerašytas taisykles, net nesusimąstydamas, ar jos vis dar yra teisingos. Tačiau taisykles visi interpretuoja skirtingai. Santykių problemos kyla tada, kai dviejų, vienas kitą mylinčių žmonių interpretacijos svarbiausiais santykių klausimais nesutampa. Tada kyla problemų, kaip rasti geriausią sprendimą. Kaip išvengti nesusipratimų?

 

pora

Būti egoistu yra blogai

 

Interpretacija: kad santykiai būtų geri, reikia atsisakyti savo poreikių. Geroje komandoje nėra vietos tiems, kurie savo interesus iškelia aukščiau kitų. Taip, ko gero, dažniausiai interpretuojamas šis posakis apie tarpusavio santykius, rašo econet.ru. Labai dažnai ši nuostata pavirsta į: „pažiūrėk, kaip aš dėl tavęs aukojuosi! Tai darau tik dėl to, kad tave labai myliu!“. Tačiau iš tiesų atsisakydamas kažko, kas yra svarbu asmeniškai, žmogus nuskriaudžia pats save. Ar gali jaustis gerai žmogus, jei yra nuskriaustas? Santykiuose labai svarbu suprasti, kad dviejų žmonių poreikiai gali skirtis ir pripažinti vienas kito teisę turėti tokių pomėgius, kokie patinka.

 

Kantrybės ir šiek tiek pastangų

 

Interpretacija: jeigu kas nors nepatinka partnerio elgesyje, reikia tai užgniaužti savyje, kad nenukentėtų santykiai. Daugelis kartu gyvenančių porų yra įsitikinę, kad bendraujant tarpusavyje svarbiausiai turėti daug kantrybės. Neretai tai suprantama, kaip draudimas kalbėtis, išsiaiškinti problemą, rasti kompromisą ar išspręsti ginčą. Kantrybė, žinoma, svarbu, bet tai nereiškia, kad reikia užgniaužti savo jausmus. Kantrybė – tai mokėjimas išlikti ramiems net ir sunkiausiose situacijose. Bandyti išsiaiškinti problemas, ji netrukdo, bet priešingai – padeda.

 

Lašas po lašo ir akmenį pratašo

 

Interpretacija: jeigu kiekvieną dieną žmogus bus įtikinėjamas vienais ar kitais dalykais, vieną dieną jis tuo patikės ir supras. Psichologai neretai pastebi, kad žmonės nusprendžia nutraukti santykius dėl tos pačios priežasties, dėl kurios pradėjo. Pavyzdžiui, dėl didelių skirtumų. Kartais jie gali labai dominti ir traukti, o kartais priešingai – atstumti. Kažkodėl labai sunku suprasti, kad žmonės nesikeičia. Manoma, kad nepatikusias partnerio savybes per ilgą laiką ir kančias pavyks pakeisti. Santykiuose reikėtų elgtis kitaip: ne ieškoti savybių, kurios skiria, bet tokių, kurios suartina ir yra būdingos abiems. Po truputį reikia mokytis matyti, girdėti ir suprasti kitą. Tada tai, kas yra neįmanoma, gali tapti įmanoma. Tarpusavio santykiai ne grius, o stiprės.

 

Kuo daugiau duodi, tuo daugiau gauni

 

Interpretacija: jei su žmogumi elgiamasi gerai, jis į tai atsako tuo pačiu. Kiekvienas veiksmas turi tikslą, o kiekvienas žmogus gali turėti skirtingų tikslų. Todėl priežastys, kodėl kažkas bendrauja su kitu, gali būti tiesiogiai nesusijusios su juo. Žmogaus veiksmai duoda kokį nors konkretų rezultatą. Nei daugiau, nei mažiau.

 

Du kartus į tą pačią upę neįbrisi

 

Jeigu santykiai su žmogumi nepavyko vieną kartą, jie nebeturi ateities. Žmonės mėgsta kalbėti apie tai, kad neįmanoma pakartoti to, kas buvo. Tai tiesa. Gyvenime niekas nesikartoja. Neįmanoma tiksliai atkartoti to, kas buvo. Kas galėtų su tuo pasiginčyti? Tačiau santykiai gali keistis. Jei nepavyko būti pora, galbūt pavyks būti verslo partneriais ar draugais. Tokių pavyzdžių pasaulyje tikrai yra. Svarbiausia – atsikratyti kategoriškumo. Santykiai yra kintantis dalykas, kaip ir mes patys – nuolatos keičiamės ir tobulėjame. Ilgainiui pasikeičia požiūris į daugelį dalykų, net mūsų vertybės ir tai, kuo tikima. Žmogaus protas nepripažįsta apribojimų. Taigi, į tą pačią upę įbristi du ir daugiau kartų įmanoma, bet kiekvienas kartas bus skirtingas.