Misija – tobulos blakstienos. Ką svarbu žinoti?
2021-07-12 08:15Dažna moteris svajoja apie ilgas, riestas blakstienas. Jos žvilgsniui suteikia paslaptingumo, gražiai atveria ir įrėmina akis. Vis dėlto ne visos yra apdovanotos natūraliai tankiomis blakstienomis. Tad kodėl nepasinaudojus grožio procedūromis? Juk šiandien jų siūloma gausybė – tik spėk rinktis. Ką apie jas svarbu žinoti?
Priauginimas
Ši procedūra – viena populiariausių. Nors ji nėra sudėtinga ar labai brangi, ypač svarbu pasirinkti profesionalią, kokybiškai darbą atliekančią meistrę. Blakstienų priauginimas reikalauja kruopštumo ir atsakomybės. Netinkamai atlikus procedūrą, galima pažeisti natūralias blakstienas, kartais kyla uždegimų. Kaip plaukeliai priauginami? Gana paprastai: prie natūralių blakstienų specialiais klijais priklijuojamos dirbtinės. Šie klijai atsparūs aplinkos poveikiui, todėl priaugintos blakstienos laikosi ilgai. Blakstienas galima priauginti dviem būdais. Dažniausiai naudojamas klasikinis. Jis labiausiai tinka moterims, kurių natūralios blakstienos yra tankesnės. O Volume priauginimo būdą renkasi tos, kurių blakstienos itin retos.
Priauginant klasikiniu būdu, viena dirbtinė blakstiena klijuojama prie vienos natūralios. Šis būdas nepažeidžia natūralių plaukelių ir leidžia puikuotis tankiomis, natūralaus įspūdžio dirbtinėmis blakstienomis. Kadangi ant blakstienos klijuojama tik viena dirbtinė blakstiena, nebūna justi beveik jokio papildomo svorio. Tačiau ši procedūra patinka ne visoms. Kai kurios moterys turi itin retas, trumpas blakstienas. Todėl ant jų užklijavus po vieną dirbtinę, neišgaunama norimo įspūdžio. Tad ilgainiui buvo išrastas Volume būdas. Jo metu ant vienos blakstienos klijuojamas kuokštelis dirbtinių. Tokiu būdu žvilgsnis tampa itin išraiškingas. Kadangi blakstienos labai plonos, nereikėtų jaudintis, kad po šios procedūros vokas apsunks. Galima rinktis įvairiausius blakstienų ilgius ir jų kiekį. Ant natūralios gali būti klijuojamos 2, 4, 5 ar daugiau dirbtinių blakstienų.
Privalumai
Priauginus blakstienas nebereikia jų kas rytą ryškinti tušu, todėl sutaupoma daug laiko. Dažnai moterys šią procedūrą renkasi prieš atostogas. Juk jų metu tikrai nesinorės visur nešiotis kosmetinės. Šiais laikais dirbtinės blakstienos atrodo itin natūraliai, tad jei apie procedūrą neprasitarsite, niekas nesupras, kad tai nėra jūsų natūralios blakstienos. Žinoma, daug kas priklauso nuo to, kokį jų ilgį ir tankumą pasirinksite. Dirbtinės blakstienos tinka ir kontaktinius lęšius nešiojančioms dailiosios lyties atstovėms.
Trūkumai
Deja, ši procedūra tinka ne kiekvienai. Kai kurios moterys yra alergiškos dirbtinių blakstienų klijų sudėčiai. Tai reikėtų išsiaiškinti prieš priauginimą. Galėtų padėti meistrė, iš pradžių priauginusi tik porą plaukelių. Jei akys per kelias dienas nesudirgs, oda apie jas nepradės niežėti, procedūrą galėsite tęsti. Priauginimas negalimas turinčioms akių miežį ar blakstienų erkučių. Problemų gali kilti ir jautrių akių savininkėms. Ypač toms, kurios mėgsta trinti akis. Ši procedūra gali jas dar labiau sudirginti.
Ką reikėtų žinoti?
Jei tinkamai prižiūrėsite priaugintas blakstienas, jomis galėsite džiaugtis net kelias savaites. Po šios procedūros nerekomenduojama naudoti tušo ar rietiklio. Taip pat patariama kuo mažiau trinti akis, kad blakstienos neiškristų. Bent du kartus per savaitę priaugintas blakstienas būtina nuplauti specialiomis priemonėmis. Jas taip pat reikia reguliariai šukuoti sudrėkintu specialiu šepetėliu, kuris padės pašalinti nešvarumus. Reikėtų rinktis tokius makiažo valiklius, kuriuose nėra aliejų.
Laminavimas
Tai dar viena moterų pamėgta procedūra. Ją ypač vertina tos, kurioms už viską svarbiau natūralumas. Dirbtinių blakstienų priauginimas patinka ne visoms. Be to, kai kurios šios procedūros negali atlikti dėl turimų alergijų ar odos ligų. O laminuojant blakstienas plaukeliai pariečiami, pakeliami, prisotinami vitaminų, keratino bei kolageno ir nudažomi. Blakstienos tampa ilgesnės, storesnės ir tankesnės. Rezultatas išlieka net iki 2 mėnesių. Atlikdama procedūrą meistrė blakstienas pirmiausia specialiu skysčiu pakelia nuo šaknų ir šiek tiek pariečia. Kadangi šis rietimas nėra cheminis, blakstienos nepažeidžiamos. Tada jos prisotinamos įvairių aliejų, vitaminų, mineralų, hidrolizuoto keratino ir kolageno. Šios medžiagos plaukelius maitina ir stiprina. Taip pat per procedūrą meistrė blakstienas papildo pigmentu, kuris suteikia gražią, tamsią spalvą.
Privalumai
Po procedūros blakstienos ne tik tampa tankesnės, ilgesnės ir storesnės, jos labiau blizga, sustiprėja, greičiau auga. Laminavimas visiškai nekenkia natūralioms blakstienoms, nes tai nėra cheminė procedūra. Atvirkščiai – vitaminai ir mineralai jas sustiprina, suteikia ryškesnę ir sodresnę spalvą. Žinoma, naudos bus tik tada, jei procedūrą atliks profesionali meistrė. Blakstienų laminavimo negalima derinti su cheminėmis jų gražinimo priemonėmis.
Trūkumai
Nors tai yra natūrali procedūra, blakstienų laminavimas tam tikrais atvejais nerekomenduojamas. Jei vargina konjunktyvitas – akių junginės uždegimas, šis būdas gali būti kenksmingas. Blakstienų geriau nelaminuoti, jei jums neseniai atliktas ilgalaikis makiažas (būtinas bent mėnesio tarpas). Kitaip gali sudirgti akys. Nereikėtų skubėti laminuoti blakstienų ir tuo atveju, jei prieš kurį laiką jums buvo atlikta akių operacija. Taip pat svarbu išsiaiškinti, ar nesate alergiška kuriai nors per procedūrą naudojamai priemonei.
Ką reikėtų žinoti?
Iškart po procedūros blakstienos kartais atrodo nenatūraliai, tačiau po kelių valandų vaizdas pasikeičia. Pirmosiomis valandomis negalima plaukelių šlapinti, liesti rankomis. Vėliau veidą prausti ir blakstienas šlapinti galite kaip įprastai. Geriau naudoti kuo mažiau makiažo priemonių, mat jas valant silpsta laminavimo efektas. Apskritai blakstienų ryški spalva išliks 3–4 savaites, o tankumas ir riestumas gali išsilaikyti net du mėnesius.
Cheminis rietimas
Ši procedūra suteikia puikų efektą – atveriamas žvilgsnis, blakstienos tampa riestos, ilgos ir išraiškingos. Rezultatas išlieka net iki 3 mėnesių. Šiai procedūrai naudojami specialūs voleliai ir cheminiai preparatai su rūgštimis. Kaip jau supratote, tai tikrai nėra tokia saugi procedūra kaip laminavimas.
Privalumai
Cheminis rietimas itin aktualus moterims, kurių blakstienos retos ir tiesios. Po procedūros blakstienos atrodo itin efektingai. Rezultatas išlieka ne vieną mėnesį, o blakstienų tušą galima užmiršti.
Trūkumai
Kai baigsis cheminio blakstienų rietimo poveikis, plaukeliai gali imti trupėti. Jautrių akių savininkės šia procedūra gali sau prisidaryti nemenkų bėdų. Didelė tikimybė, kad akys paraus, ims perštėti. Labai didelė uždegimų rizika.
Ką reikėtų žinoti?
Privalu žinoti, kad ši procedūra blakstienoms kenkia. Todėl jos poveikiui pasibaigus svarbu tinkamai pasirūpinti plaukeliais. Taip pat tarp procedūrų reikėtų daryti ilgesnes pertraukas, kad blakstienos spėtų atsigauti.
Ilgalaikis dažymas
Per šią procedūrą blakstienos padengiamos specialiais dažais, kurie išsilaiko 3–4 savaites. Dažai dažniausiai būna papildyti vitaminu E ir kitomis naudingomis medžiagomis. Tad plaukeliams žalos jie nedaro. Po procedūros blakstienos atrodo tankesnės ir ryškesnės, pigmento įgauna šviesūs plaukeliai.
Privalumai
Tai puiki išeitis moterims, kurios nenori kasdien dažytis. Be to, ilgalaikiai blakstienų dažai yra atsparūs vandeniui, tad nereikia jaudintis, kad jie nubėgs. Ricinos aliejumi ir vitaminu E papildyti dažai blakstienas maitina, drėkina ir storina. Vis dėlto ši procedūra gali blakstienų spalvą tik paryškinti ir jas šiek tiek patankinti. Dažymas nesuteiks tokio efekto kaip blakstienų priauginimas ar laminavimas.
Trūkumai
Ilgalaikis blakstienų dažymas gali būti pavojingas jautrių akių savininkėms. Taip pat toms, kurios linkusios į akių uždegimus, turi miežį ar blakstienų erkučių. Visada prieš procedūrą geriau įsitikinti, kad nesate alergiška tam tikriems dažų komponentams. Verta iš pradžių užsirašyti bandomajai procedūrai, kai bus nudažyta tik dalis blakstienų.
Ką reikėtų žinoti?
Ši procedūra atliekama cheminiais dažais, kuriems kai kurios moterys alergiškos. Vis dėlto ji dažniausiai sukelia mažiau akių sudirgimų nei blakstienų priauginimas. Jos efektas gali išlikti net iki 2 mėnesių.
Specialistės komentaras
Blakstienų meistrė Airida Ciūnytė
Nors grožio samprata yra kintantis reiškinys, kerintis žvilgsnis turbūt niekada neišeis iš mados. Vis dėlto priauginti blakstienas dėl alergijų ir akių jautrumo galima ne kiekvienai. Todėl džiaugiuosi, kad jautrių akių savininkės gali rinktis blakstienų laminavimą. Per procedūrą blakstienos ne tik tampa gražios ir ryškios, bet ir yra prisotinamos vitaminų bei naudingų medžiagų. Labai svarbu pasirinkti specialistą, kuris atliks būtent laminavimą su sertifikuotomis priemonėmis, o ne blakstienoms kenksmingą cheminį rietimą.
Esu meistrė, vertinanti estetiką, todėl džiaugiuosi, kad moterys vis dažniau renkasi natūralų įvaizdį. Siekiant natūralumo galima rinktis tiek blakstienų priauginimą, tiek jų laminavimą. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad būtent priauginimo būdu galima pakoreguoti žvilgsnio netobulumus. Pavyzdžiui, liūdnas ar siauras akis. Priauginimas gali būti atliekamas itin subtiliai, naudojant trumpas, ne itin tankias dirbtines blakstienas. Viena pagrindinių priežasčių, kodėl dalis moterų pirmenybę teikia blakstienų laminavimui, o ne priauginimui, yra retas procedūrų kartojimas. Laminuotos blakstienos išsilaiko iki 2 mėnesių, o priauginimą reikia kartoti kas 2–3 savaites. Laminuota blakstiena yra natūrali, tik prisotinta naudingų medžiagų, todėl nereikia specialios priežiūros. Laminavimas nenusiplauna ir laikosi, kol neiškrenta blakstiena.
Darbe dažnai susiduriu su įvairiais mitais. Vienas dažniausių – moterys mano, kad blakstienos ima byrėti tik po tam tikrų procedūrų. Tačiau jos turi savo augimo ciklus ir nuolat keičiasi, tik mes to dažniausiai nepastebime. Vis nustebinu savo klientes papasakojusi, kad blakstiena gyvena apie 90 dienų. Kitas dažnas mitas – priaugintų blakstienų negalima šlapinti ir plauti. Iš tiesų jas plauti būtina, tam naudojamos specialios putos / šampūnai. Taip pat mitas, kad blakstienų priauginimas ir laminavimas yra skausmingos procedūros. Dažnai klaidingai manoma, kad nuolat atliekant blakstienų grožio procedūras joms bus pakenkta, natūralūs plaukeliai iškris. Tai netiesa. Tačiau natūralų plaukelį reikia vertinti ir laminavimo nekartoti, kol yra bent dalis laminuotų blakstienų. Būtina palaukti, kol jos visiškai ataugs. Kalbant apie priauginimą, rekomenduoju visada tartis su meistru ir nepamiršti daryti pertraukų. Tačiau jei darbas atliktas kokybiškai, plaukelis nenualintas per storomis ir ilgomis dirbtinėmis blakstienomis, tokios pertraukos neprivalo būti dažnos. Baigdama noriu atkreipti dėmesį, kad visada svarbu rinktis meistrę, kuri yra profesionalė ir dirba su sertifikuotomis priemonėmis.