Ramus miegas – kiekvieno iš mūsų svajonė. Vis dėlto ne kas naktį pavyksta puikiai išsimiegoti ir ryte prabusti trykštant energija. Gal kaltas čiužinys ar paklodė, o galbūt pamiršta išjungti naktinė lempelė ar prieš užmiegant žiūrėtas filmas? Visa tai gali būti priežastimis, tačiau atskleisime keletą esminių paslapčių, kurios visada užtikrins jaukų ir ramų miegą.

 

Timiegasnkamai parinkta patalynė

 

Nėra jokios paslapties – reikia mokėti pasirinkti tinkamą patalynę, jei norite ramiai miegoti. Vis dėlto dažnai apie tai paprasčiausiai pamirštama, o prioritetas teikiamas patalynės išvaizdai. Ne, jei svajojate apie gerą miegą, pirmiausia įsitikinkite gaminio kokybe, o tik tada rinkitės norimą patalynės komplekto stilių.

 

Tinkamai pasirinkti patalynę visiškai nėra sudėtinga. Pasirinkimas didelis, tačiau niekada neprašaus tie, kas miegui ieško natūralių audinių. Optimalus pasirinkimas – medvilnės pluoštas, kuris naudojamas įvairiems audiniams. Satino patalynė, paklodė su guma, lovatiesės ir daugybė kitų tekstilės gaminių atrodo labai skirtingai, tačiau yra gaminami iš tos pačios medvilnės.

 

Lygus miego pagrindas

 

Ramiam ir kokybiškam miegui reikalingas tolygus pagrindas. Ne čiužinio minkštumas ar storis lemia patogumą, miegant svarbu išvengti įvairių nelygumų, kurie keičia stuburo padėtį ir verčia blaškytis miegant. Paklodė su guma yra puiki išeitis: gumos juostelė patikimai ją laiko ant čiužinio, tad išvengiama bet kokių raukšlių ar nelygumų susidarymo. Tradicinės paklodės taip pat yra geras variantas, tačiau jei miegate neramiai, daug vartotės, visada geriau apsidrausti – taip išvengsite bemiegės nakties ir nuovargio.

 

Miegui tinkama temperatūra

 

Tikriausiai teko pastebėti, kad užgimti lengviau tuomet, kai yra vėsu. Temperatūra, geriausiai tinkanti miegui, gali būti labai individuali, tad turite atrasti tai, kas komfortiška, kalbant apie namų šildymo parametrus. Kūno temperatūra miegant kinta, tačiau šiam procesui reikalingas oro srautų judėjimas. Tai puikiai užtikrina  paklodė su guma iš natūralaus pluošto, laidaus orui. Taip išvengsite blaškymosi ir prakaitavimo, galėsite jaustis jaukiai ir ramiai miegoti visą naktį.

 

Orui nelaidi, dažniausiai iš sintetinių audinių gaminama patalynė uždaro į užburtą ratą: miegoti joje yra nepatogu ir karšta, ji prastai sugeria prakaitą, tad juntamas šaltis ir organizmas vėl ima didinti savo temperatūrą reaguodamas į šiuos pojūčius. Rezultatas – prastas miegas ir energijos stygius ryte, kurio  paklodė su guma iš natūralios medvilnės tikrai padėtų išvengti.

 

Gaivus oras

 

Gaivus oras miegui yra labai svarbus, tad nepamirškite gerai išvėdinti miegamojo patalpų dar prieš einant miegoti. Tai suteiks lengvą gaivos pojūtį ir patalynei, be to, vėdinant kambarį vakare truputį sumažės ir temperatūra, tad bus lengviau užmigti.

 

Rinkitės orui laidžią patalynė ir užvalkalus, nes organizmui taip bus lengviau reguliuoti savo temperatūrą. Jei norite jausti gaivą, prieš guldami pakedenkite pagalvę ir antklodę – jei audinys natūralus, jis prisigers šviežio oro.