1895 metais vokiečių fizikas Vilhelmas Rentgenas paskelbė, kad atrado nematomą radiacijos formą, kuri gali nufotografuoti kaulus ir organus žmogaus kūne. Iš pradžių kiti mokslininkai išradėju nepatikėjo, tačiau vėlesnių tyrimų metu paaiškėjo, kad jis buvo teisus. Praėjus šešeriems metams po atradimo V. Rentgenas apdovanotas Nobelio premija už pasiekimus fizikos srityje.

 

Šiais laikais mokslininkams ramybės neduoda mergaitės iš Saransko (Rusija), Natalijos Nokolajevnos Demkinos (gimusi 1987 m.) , atvejis. Tuo metu septyniolikmetė mergaitė tvirtino, gebanti matyti rentgeną. Be jokių prietaisų paauglė mato, kokie procesai vyksta žmogaus organizme ir nustato diagnozę tiksliau nei gydytojai. Garsas apie nepaprastų gebėjimų turinčią mergaitę labai greitai pasklido šalyje ir už jos ribų. Pas ją būriais pradėjo plūsti sunkiausiomis ligomis sergantys pacientai. N. Demkina savo namuose priimdavo vis daugiau jos galiomis įtikėjusių pacientų, gydytojų ir žurnalistų.

 

Susidomėję fenomenu, 2004 metais „Diskaveri“ televizijos kanalas parodė tiriamosios žurnalistikos laidą apie paranormalių galių turinčią mergaitę. Mergaitė dalyvavo keturių valandų tyrime Jungtinėse Valstijose, kurio metu turėjo patikrinti septynių pacientų sveikatą, iš kurių vienas buvo normalios sveikatos būklės. Natalija gavo septynis ligų aprašymus ir turėjo atpažinti, kokia liga serga tie žmonės. Kad įrodytų antgamtinius gebėjimus Natalija turėjo tiksliai įvardinti bent penkias diagnozes, tačiau mergina su rentgeno regėjimu tiksliai įvardijo tik keturias, todėl mokslininkų grupė eksperimento nusprendė nebetęsti. Vis dėlto tai N. Demkinos populiarumo tarp sunkiai sergančiųjų nė kiek nesumažino.