Didžiąją gyvenimo dalį moterims tęsiasi menstruacijos. Higienos klausimas itin opus karštymečiu, kai norisi daugiau gaivos ir patogumo. Vis dažniau moterys renkasi dėvėti specialias menstruacines kelnaites. Plačiau apie jas pasakoja „Gentle Day“ įkūrėja ir komercijos direktorė Vilmantė Markevičienė.

 

Young,Woman,Wearing,Red,Period,Panties,In,BathroomMenstruacines kelnaites rinktis verta

 

Daugelis moterų ir paauglių per menstruacijas išgyvena dėl pratekėjimų, jaučiasi neužtikrintai, dėl tos priežasties V. Markevičienė nutarė sukurti menstruacines kelnaites. „Manau, menstruacines kelnaites turėtų įsigyti kiekviena moteris, kuriai yra menstruacijos. Šios kelnaitės apsaugo nuo pratekėjimų, su jomis labai patogu, galima rinktis norimą modelį ir reikiamą dydį. Be to, menstruacinės kelnaitės dėvimos ir be jokios papildomos apsaugos, o tai tikrai patogu, – sako pašnekovė. – Siuvamos iš kelių kraują sugeriančių sluoksnių ir visuomet su papildomu medžiagos sluoksniu, kuris dengtas poliuretanu (PUL) arba termoplastiniu poliuretanu (TPU). Kelnaitės gali būti skirtingo sugeriamumo lygio, tad jas galima rinktis individualiai, pagal menstruacijų gausumą. Jeigu menstruacijos gausios, visgi tomis dienomis rekomenduočiau naudoti papildomą higienos priemonę, kad nereikėtų kelnaičių keisti labai dažnai.“

 

Specialus modelis

 

„Gentle Day“ menstruacinės kelnaitės pasiūtos taip, kad jas būtų galima dėvėti kartu su higieniniu paketu, paslepiant jo sparnelius. Šis išradimas patentuotas Lietuvoje, tai vienintelės tokios menstruacinės kelnaitės.

 

Dvigubas kelnaičių tarpukojo audinys apsaugo nuo pratekėjimo, jeigu prateka pro paketo šoną, nes kraujas ar šlapimas sugeriamas kelnaitėse, o drėgmei nelaidus TPU sluoksnis nepraleidžia skysčių į išorę ir apsaugo drabužius. Taip pat suteikia diskretiškumo, nes nematyti sparnelių, bei stabiliau laiko paketą.

 

Tinka jautriai odai

 

Iki penktadalio moterų turi jautrią odą, kuriai menstruacijų metu naudojamos higienos priemonės tampa tikru išbandymu – beria, peršti, niežti. Dažniausiai tai lemia orui nelaidžios, sintetinės medžiagos, iš kurių gaminami paketai. Pasak V. Markevičienės, menstruacinės kelnaitės saugios dėvėti ir jautrią odą turinčioms moterims.

 

„Siūlyčiau rinktis tas kelnaitės, kurių tarpukojo pirmasis sluoksnis, esantis arčiausiai odos, yra medvilninis. Prieš įsigydamos kelnaites, paskaitykite medžiagos sudėtį. Medvilnė yra draugiška mūsų odai. Be to, atkreipkite dėmesį, ar kelnaitės sertifikuotos Oeko-Tex®. Šis sertifikatas užtikrina, kad gaminyje nėra cheminių medžiagų, kurių gali likti audinyje po dažymo ir apdorojimo poliuretanu, – pažymi „Gentle Day“ įkūrėja. – Tam, kad kelnaitės nesukeltų sudirgimo mūvimos be jokios kitos priemonės (tamponų, paketų ar taurelės), gausesnio kraujavimo dienomis jas reikėtų keisti bent kartą ar du per dieną. Tokiu atveju mažesnė tikimybė, kad oda sudirgs dėl drėgmės.“

 

Gamtai draugiškas pasirinkimas

 

Skaičiuojama, kad viena moteris per visą mėnesinių periodą, kuris vidutiniškai trunka 38–40 metų, atsižvelgiant į gausumą ir mėnesinių trukmę, sunaudoja nuo 5000 iki 15 000 vienkartinių įklotų ir tamponų. Jie nėra perdirbami, todėl tampa taršos produktais. Menstruacinės kelnaitės – daugkartinio naudojimo priemonė, todėl tai gamtai draugiškas pasirinkimas.

 

„Panašiai, kaip plaunami medžiaginiai paketai. Mūvint menstruacines kelnaites nebūtina naudoti papildomų priemonių, galima jas dėvėti vienas. Tokiu atveju menstruacinių kelnaičių reikia įsigyti bent 3–5, nes per dieną tenka kelis kartus pasikeisti. Jos turi būti išskalbtos ir išdžiūti, o tam reikia laiko, todėl geriau turėti kelias“, – pataria V. Markevičienė.

 

Menstruacinės kelnaitės – ekonomiškas pasirinkimas, nes vienkartinės menstruacijų higienos priemonės vis dar nekompensuojamos. Per metus susidaro nemaža suma. Tinkamai prižiūrėtos menstruacinės kelnaitės tarnauja ilgai, todėl padeda sutaupyti.

 

Paprasta priežiūra

 

„Menstruacines kelnaites lengva prižiūrėti. Tereikia perskalauti šaltu vandeniu, jeigu išsikruvino, ir galima mesti į skalbyklę skalbti su kitais pagal spalvą tinkančiais drabužiais. Išplautas kelnaites tvarkingai pakabinti, kad išdžiūtų. Skalbiant negalima naudoti balinimo priemonių, o vėliau džiovinti aukštoje temperatūroje džiovyklėje, nes kyla pavojus sugadinti drėgmei nelaidžias medžiagas ir kelnaitės nebebus efektyvios. Nenaudokite minkštiklių ir netrinkite smarkiai, jei skalbiate rankomis. Geriausia visada atkreipti dėmesį į gamintojo rekomendacijas, kurios nurodytos ant gaminio“, – pastebi pašnekovė.

 

Keliaujant patariama su savimi turėti vienas atsargines menstruacines kelnaites, kad prireikus galėtumėte pasikeisti.

 

Autorius Laima Samulė