Žmonės ir augalai susiję labiau negu būtų galima pamanyti iš pirmo žvilgsnio. Tačiau šiuolaikiniame, technologijų pasaulyje gebėjimas girdėti ir suprasti jų siunčiamą informaciją tapo retenybe. Net tarp gyvūnų galima pastebėti, kad pasijutę blogai jie instinktyviai susirasdavo atokią vietelę miške, pievoje ar laukuose. Viskas gamtoje turi savo energetinį lauką, kuris tai atiduodamas, tai gaunamas. Todėl žmones taip teigiamai veikia augalai, ypač medžiai.

 

medziai

Gydomoji medžių galia žinoma nuo seno. Kad žmonės gali pasisemti teigiamos energijos žinojo ir baltų, ir keltų gentys bei Tibeto jogai. Anksčiau medžiai buvo laikomi jusliomis būtybėmis. Prie jų lankydavosi visi, kenčiantys nuo fizinių ir dvasinių negalavimų. Tikima, kad jie malšina skausmą, valo sielą, išsklaido depresiją. Tačiau ne visi medžiai išsiskiria vienoda energetika. Nuo seniausių laikų žmonės žinojo, kad kai kurie medžiai yra iš esmės neutralūs, kiti turi itin daug gydomųjų galių arba kaip tik sulėtina energijos tėkmę. Dėl tos pačios priežasties vieni medžiai (pavyzdžiui, ąžuolas) dažniau pasirenkami baldų, rakandų gamybai negu kiti (pavyzdžiui, drebulė).

 

Kiekvienas gali rasti savo medį. Pavyzdžiui, kai kurie asmenys, pasivaikščioję pušų miške jaučiasi pailsėję, gali lengviau kvėpuoti, o kiti – kaip tik pavargę ir išsekę. Galbūt kažkas prisiglaudęs prie ąžuolo jaučia pagarbią baimę, o kas nors – nepaprastą palaimą.

 

Tinkamą medį galima atrasti liečiant rankomis. Medžiai kaip žmonės – vieni iš jų traukia, kiti tarsi atstumia. Prisilietus prie medžio, turinčio didelę energiją, juntama maloni šiluma, lengvas dilgčiojimas.

 

Stipriausiu energetiniu vampyru vadinama drebulė. Sakoma, kad prie jos pakanka pabūti vos 15 minučių, kad asmuo pasijustų visiškai išsekęs. Tuomet nedelsiant reikia pabūti prie vadinamojo medžio donoro, kuris turi daug energijos. Jeigu šalia nėra tokių medžių, sutrikusią energijos pusiausvyrą reikia atkurti kitais būdais.

 

Medžiui reikia nepamiršti padėkoti. Jie nemėgsta blogų ir piktų žmonių, nepripažįsta sumišimo, apmaudo, kartėlio. Medžių aura visada švari. Prie jų prieiti ir prisiglausti gali žmonės, kurie nori išsikalbėti iš visos širdies, atkurti natūralią bioenergetikos tėkmę, išvalyti energijos kanalus ir įgyti stiprybės.

 

Daugiausiai energijos medžiai atiduoda rytais, tekant saulei, kai pirmieji spinduliai paliečia viršutines medžių šakas. Medis, iš kurio norima gauti energijos, turi būti sveikas ir geros formos. Geriausia, kad 6 metrų atstumu nebūtų jokių kitų medžių.

 

Ąžuolas nuo senų laikų laikomas išminties ir skaidraus proto simboliu. Prie jo reikėtų pastovėti nors 5 minutes. Tai turėtų padėti rasti geriausią sprendimą net pačioje sudėtingiausioje situacijoje. Aktyviausia energija nuo 21 iki 3 valandos.

 

Pušies energetika yra labai tanki, sunki. Nerekomenduojama ilgai vaikščioti pušyne, ypač, jei dažnai kamuoja galvos skausmas arba širdies ligos. Energija yra pastovi ir nuolatinė.

 

Akacijos energija itin naudinga moterims. Ji suteikia energijos, lengvumo, atjaunina organizmą ir stiprina sveikatą.

 

Klevas taip labai energetiškai stiprus medis ir kuo jų daugiau, tuo geriau. Niekada nepraleiskite galimybės pasivaikščioti vėsioje klevų alėjoje… Aktyviausia energija nuo 7 iki 10 valandos.

 

Dažnai klaidingai manoma, kad beržas – universalus medis, tinkantis visiems. Iš tiesų tik tie, kurie nuoširdžiai myli šį medį, gali naudotis visais beržų teikiamais privalumais. Aktyviausia energija nuo 5 iki 9 valandos.

 

Šermukšnio energetika labai panaši kaip akacijos, tik šiek tiek silpnesnė. Aktyviausia energija nuo 11 iki 13 valandos.

 

Uosio energija švari ir gydanti. Medis valo žmogaus energijos lauką, teigiamai veikia psichiką. Uosis tinkamas meditacijai, padeda susikaupti. Aktyviausia energija nuo 11 iki 13 valandos.

 

Kaštonas aktyviausias nuo 13 iki 15 valandos. Jis skatina vaizduotę, emancipacijos jausmą. Ilgai būnant prie kaštono net gali prasidėti haliucinacijos.

 

Liepa aktyviausia nuo 2 iki 6 valandos. Energija švelni, šilta, žmogui suteikia ramybės. Kinijoje sakoma, kad liepos skatina užsimiršimą.

 

Gluosnio energija stipriausia nuo 18 iki 21 valandos. Švelni energija ramina, atpalaiduoja, padeda atsipalaiduoti. Praeina pyktis, nuovargis, galvos skausmas.

 

Topolis aktyviausias nuo 5 iki 18 valandos. Jis mažina nuovargį, tačiau ilgai prie jo stovėti nerekomenduojama – gali pradėti svaigti galva.