Dažniausiai apie įpročius kalbama blogai. Dauguma jų kenkia sveikatai, todėl daugelis stengiasi, jei ne atsisakyti, tai bent jau išmokti juos kontroliuoti. Tačiau yra ir gerų įpročių, kurie gali padėti pasijusti sveikesniems. Šiems geriems įpročiams įgyti nereikės nei daug laiko, nei pastangų. Pakaks tiesiog tikėjimo, kad taip geriau.

 

iprociai

Arbatos pakelį puodelyje karšto vandens rekomenduojama laikyti 5 minutes

 

Šis tonizuojantis ir gaivinantis gėrimas pasižymi daugybe vertingų savybių. Teigiama, kad reguliarus arbatos vartojimas gali padėti išvengti širdies priepuolio, tam tikrų organų vėžio, II laipsnio diabeto ir Parkinsono ligos. Arbatoje išsiskiria daugiau vertingų antioksidantų, kai arbatos pakelis vandenyje laikomas ne trumpiau kaip 5 minutes. Pastebėta, kad dauguma žmonių arbatos pakelį iš puodelio ištraukia praėjus vos vienai ar dviem minutėms, o kartais net dar greičiau.

 

Išmokti teisingai pūsti nosį – tai yra vienu metu pūsti vieną šnervę

 

Jungtinėse Amerikos Valstijose esančio Virdžinijos universiteto tyrėjai nustatė, kad stipriai spaudžiant nosį gleivės neišpučiamos, bet įstumiamos giliau į sinusus. Ilgainiui tai gali sukelti rimtų infekcijų bei kitų komplikacijų. Norint to išvengti, reikia švelniai pūsti tik vieną šnervę vienu metu, net tada, kai sloga labai intensyvi.

 

Pasiskiepijus nuo gripo, reikia tą pačią dieną užsiimti aktyvesne veikla

 

Nors dar ne sezonas, tačiau gripo vakcinos išlieka aktuali tema visus metus. Skiepai nuo gripo yra geriausias būdas, siekiant apsisaugoti nuo viruso, nors jų patikimumas tik 50 – 70 procentų. Sportas, mankšta prieš skiepus arba po jų gali paskatinti organizmą gaminti daugiau su ligomis kovojančių antikūnių gamybą. Vienas Ajovos universiteto tyrimas atskleidė, kad studentų, kurie bėgiojo arba važinėjo dviračiu vidutiniu greičiu 90 minučių iškart pasiskiepijus nuo gripo, organizme pasigamino dvigubai daugiau antikūnių nei tų, kurie laiką leido sėsliai.

 

Per pusryčius reikia valgyti daugiau baltymų

 

Daugelis mitybos specialistų pataria sumažinti angliavandenių kiekį ir vartoti daugiau baltymų. Tačiau labai svarbu, kada jie vartojami. Labai dažnai žmonės daro klaidą, kad baltymų suvartoja tris kartus daugiau per pietus, o ne per pusryčius. Tyrimų duomenimis, tuos, kurie rytais valgo baltymingą maistą rečiau kamuoja cukraus lygio kraujyje pokyčiai. Dėlto žmonės jaučia mažesnį alkį bei yra linkę rečiau užkandžiauti vakarais arba naktį.

 

Stovėti per darbo susitikimus

 

Kad nuolatos sėdėti yra nesveika, patvirtintų kiekvienas sveikatos specialistas. Pernelyg sėslus gyvenimo būdas siejamas su nutukimo, II laipsnio diabeto ir įvairių organų vėžio rizika. Anot naujausio Vašingtono universiteto tyrimo, stovėjimas darbo susitikimų metu skatina kūrybingumą. Buvo atliktas tyrimas, kurio metu dvi studentų komandos turėjo sukurti trumpą filmuką. Geresnių rezultatų pasiekė tie, kurie dirbo stovėdami, o ne patogiai įsitaisę ant kėdžių.

 

Dantų siūlą naudoti po dantų valymo, bet ne prieš jį

 

Dantų šepetėlis padeda pašalinti didesnius nešvarumus, o smulkius maisto likučius ir likusias po dantų valymo bakterijas geriau pašalinti po to. Ne visi moka taisyklingai valyti tarpdančius. Dantų siūlu nereikėtų braukyti aukštyn žemyn – taip galima pažeisti dantenas. Dantų siūlą reikėtų suformuoti į C raidę, kuri apgaubtų dantį ir švelniai jį nuvalytų.