Masažas – ne tik malonus atsipalaidavimo būdas, bet ir veiksminga priemonė sveikatai bei grožiui puoselėti. Įvairios masažo technikos gali pagerinti kraujotaką, sumažinti raumenų įtampą, netgi prisidėti prie odos jaunystės bei elastingumo išsaugojimo. Aptarkime pagrindines masažo rūšis ir išsiaiškinkime, kurios jų tinkamiausios grožio procedūroms.

 

Klasikinis (švediškas)Relaxed,Lady,Having,Healing,Body,Massage,At,Newest,Luxury,Spa

 

Klasikinis masažas, dar vadinamas švedišku, – viena populiariausių ir plačiausiai taikomų masažo rūšių. Apima švelnius glostymo, trynimo, minkymo ir vibracijos judesius, kurie atpalaiduoja raumenis, gerina kraujotaką ir padeda kūnui atsipalaiduoti. Be to, šis masažas turi daugybę naudingų savybių grožiui puoselėti.

 

Gerina odos kraujotaką. Masažuojant odą suaktyvinama kraujotaka, todėl ji geriau aprūpinama deguonimi ir maistinėmis medžiagomis. Tai suteikia veidui skaistumo, oda tampa elastingesnė ir gyvybingesnė.

 

Skatina limfos tekėjimą ir mažina paburkimą. Klasikinis masažas šalina skysčių sankaupas, toksinus ir mažina paburkimą (ypač aplink akis).

 

Gerina odos būklę.Masažas skatina odos regeneraciją, todėl ji tampa lygesnė, švelnesnė ir sveikesnė. Taip pat padeda kovoti su sausumu ir gerina kremų bei serumų įsisavinimą.

 

Mažina stresą. Emocinė įtampa gali paskatinti ankstyvą odos senėjimą. Klasikinis masažas padeda atsipalaiduoti, mažina kortizolio (streso hormono) lygį ir skatina endorfinų gamybą, o tai teigiamai veikia odos būklę.

 

Gali padėti mažinti raukšles. Reguliarus veido masažas gali padėti sumažinti smulkias raukšleles ir užkirsti kelią naujoms atsirasti, nes skatina kolageno gamybą.

 

Padeda kovoti su celiulitu.Klasikinis masažas naudingas celiulitui mažinti, nes aktyvina kraujotaką ir limfos tekėjimą, o tai padeda odai atrodyti lygesnei ir stangresnei.

 

Kaip dažnai atlikti? Veido masažą idealu atlikti 2–3 kartus per savaitę, o kūno – 1–2 sykius.

 

Limfodrenažinis

 

Tai ypatinga masažo technika, skirta suaktyvinti limfos tekėjimą ir padėti organizmui efektyviau pašalinti susikaupusius skysčius bei toksinus. Kartais limfos tekėjimas gali sulėtėti dėl netinkamos mitybos, streso ar fizinio neveiklumo, todėl susikaupia skysčiai, atsiranda patinimai ir celiulitas.Limfodrenažinis masažas atliekamas švelniais, lėtais ir ritmiškais judesiais, padedančiais suaktyvinti limfos cirkuliaciją. Yra dvi pagrindinės šio masažo rūšys: rankinis ir aparatinis. Pirmasis atliekamas masažuotojo rankomis, pasitelkiant specialius spaudimo ir glostymo judesius. Aparatinis limfodrenažinis masažas atliekamas naudojant specialius aparatus, pavyzdžiui, vakuuminius prietaisus. Limfodrenažinis masažas naudingas dėl daugelio aspektų.

 

Mažina patinimus ir skysčių kaupimąsi. Tai ypač naudinga kenčiantiems nuo patinusių kojų, paburkusio veido ar paakių maišelių. Masažas padeda pašalinti skysčių perteklių ir suteikia veidui bei kūnui lengvumo pojūtį.

 

Mažina celiulitą ir gerina odos tonusą. Limfodrenažinis masažas skatina limfos tekėjimą ir padeda organizmui greičiau pašalinti toksinus, todėl jis efektyviai sumažina celiulito požymius ir padeda odai tapti lygesnei bei stangresnei.

 

Gerina kraujotaką ir suteikia odai sveiko švytėjimo. Dėl geresnio kraujo pritekėjimo oda tampa skaistesnė, elastingesnė ir atrodo jaunesnė.

 

Skatina odos regeneraciją ir mažina uždegimus. Šis masažas padeda greičiau atsikratyti toksinų, o tai padeda mažinti spuogus, paraudimus ir kitus odos nelygumus.

 

Pagerina kosmetikos priemonių įsisavinimą. Masažas gerina kraujotaką ir limfos tekėjimą, oda tampa imlesnė kremams, serumams ir aliejams, todėl jie veikia efektyviau.

 

Kaip dažnai atlikti? Iš pradžių, siekiant greitų rezultatų, rekomenduojama atlikti 2–3 limfodrenažinius masažus per savaitę, vėliau rezultatams palaikyti pakanka karto per savaitę ar dvi.

 

Giliųjų audinių

 

Intensyvesnis masažas, skirtas giliems raumenims ir fascijoms atpalaiduoti. Gali būti naudojamas tiek terapiniais, tiek estetiniais tikslais. Šis masažas atliekamas lėtais, stipriais ir tiksliais judesiais, kurie veikia giliuosius audinius. Dažniausiai naudojami gilūs spaudimai pirštais ir delnais – leidžia pasiekti gilesnius raumenų sluoksnius. Taip pat minkymas ir trynimas – padeda atpalaiduoti įsitempusius audinius ir pagerinti kraujotaką. Be to, fascijų tempimas skatina jungiamųjų audinių elastingumą. Šis masažas yra intensyvus, todėl gali sukelti diskomfortą, tačiau ilgainiui suteikia daug naudos ne tik sveikatai, bet ir grožiui.

 

Pagerina kraujotaką ir odos spalvą. Intensyvus masažas suaktyvina kraujotaką, todėl oda geriau aprūpinama deguonimi ir maistinėmis medžiagomis. Tai suteikia jai natūralų švytėjimą ir padeda išvengti papilkėjusios odos efekto.

 

Mažina celiulitą ir stangrina odą. Šis masažas skatina limfos tekėjimą ir padeda išjudinti gilesnius riebalų sluoksnius, todėl gali padėti sumažinti celiulitą ir pagerinti odos elastingumą.

 

Skatina kolageno gamybą. Reguliarus masažas gerina odos regeneraciją ir gali paskatinti kolageno gamybą, dėl ko oda tampa elastingesnė ir stangresnė.

 

Padeda šalinti toksinus. Giliųjų audinių masažas padeda organizmui efektyviau šalinti toksinus, todėl oda tampa skaistesnė, mažėja uždegimų ir spuogų.

 

Mažina veido įtampą ir raukšles. Veido giliųjų audinių masažas gali sumažinti mimikos raukšles, atpalaiduoti įsitempusius raumenis ir suteikti odai šviežumo.

 

Kaip dažnai atlikti? Iš pradžių rekomenduojamas 1–2 giliųjų audinių masažai per savaitę, vėliau rezultatams palaikyti pakanka karto per dvi savaites.

 

Taškinis (šiacu)

 

Tradicinis japoniškas masažas, kurio esmė – tam tikrų kūno taškų spaudimas siekiant subalansuoti gyvybinės energijos (či) tekėjimą. Masažuojant naudojamos kelios technikos. Spaudimas pirštais – masažuotojas naudoja pirštus, delnus, alkūnes ar net kelius tam tikriems taškams stimuliuoti. Ritmiški paspaudimai – spaudimas gali būti palaikomas kelias sekundes arba atliekamas impulsais. Tempimai ir sukamieji judesiai – padeda atpalaiduoti raumenis ir gerinti kraujotaką. Taškinis masažas gali būti atliekamas netgi be aliejų per lengvus drabužius. Jis gali būti visam kūnui arba tik veidui. Tai ne tik puikus būdas atsipalaiduoti ir atstatyti energiją, bet ir efektyvi natūrali priemonė grožiui puoselėti.

 

Gerina kraujotaką ir suteikia odai švytėjimo. Švelnus spaudimas aktyvina kraujotaką, todėl oda geriau aprūpinama deguonimi ir atrodo gyvybingesnė bei skaistesnė.

 

Mažina veido įtampą ir raukšles. Šiacu padeda atpalaiduoti veido raumenis, todėl sumažėja įtampos raukšlės, ypač kaktos, tarp antakių ir aplink burną.

 

Gerina odos tonusą ir elastingumą. Reguliariai atliekamas masažas skatina kolageno gamybą, todėl oda tampa stangresnė ir elastingesnė.

 

Sumažina paburkimą ir patinimus. Masažas skatina limfos tekėjimą, todėl sumažėja veido patinimas, ypač aplink akis.

 

Atpalaiduoja ir mažina stresą. Stresas skatina kortizolio gamybą, kuris neigiamai veikia odą. Šiacu padeda sumažinti stresą, kas tiesiogiai prisideda prie sveikesnės ir švytinčios odos.

 

Gali padėti kovoti su spuogais ir odos sudirgimais. Taškinis masažas gerina kraujotaką ir limfos tekėjimą, todėl padeda pašalinti toksinus, o tai gali slopinti odos uždegimus bei mažinti spuogus.

 

Kaip dažnai atlikti? Veidui rekomenduojama 2–3 kartus per savaitę, o kūnui 1–2 sykius.

 

Autorius Jūratė Survilė