Mūsų akys – meno kūrinys, o akiniai – gražus paveikslo rėmelis. Būtent akiniai nukreipia dėmesį į tai, koks buvo naudojamas akių pieštukas, blakstienas ir akių vokus. Todėl yra pakankamai priežasčių, kad akių makiažas visada atrodytų puikiai. Kaip tinkamai pasidaryti makiažą, jei nešiojate akinius? Štai keletas patarimų, kaip įsitikinti, kad jūsų makiažas ir akiniai tobulai dera!

 

akiniai

1) Tepti mažiau makiažo pagrindo. Viena dažniausiai problemų yra įspaudimai, raudonos dėmės ir įbrėžimai, kuriuos ant nosies palieka akinių nosies atramėlės. Akivaizdu, kad kuo storesnis makiažo pagrindo sluoksnis, tuo labiau bus pastebimi įspaudai ant odos. Tad tepdami makiažo pagrindą pasistenkite ant nosies padaryti labai ploną sluoksnį, o tose vietose, kur reikia tankesnio padengimo, tepkite maskuojamąją priemonę. Taip pat reikėtų ant nosies tepti matinį pagrindą ar pudrą, kad akiniai neslystų nuo nosies tilto.

 

2) Skirti ypatingą dėmesį antakiams. Priklausomai nuo rėmelio, jūsų antakiai gali būti daugiau ar mažiau iškilūs. Jei rėmeliai ploni, dailūs ir labiau suapvalinti, antakiai bus paryškinti, todėl verta skirti šiek tiek daugiau laiko, kad jie būtų tvarkingi ir gražūs. Jei rėmelis storesnis ir stačiakampio formos, neskirkite daug laiko antakiams, nes jie bus nematomi. Nepamirškite, kad jei akinių lęšiai padidina plotą aplink akis, bus labiau matomi ataugę antakių plaukeliai, todėl rekomenduojama visada po ranka turėti pincetą, kad greitai būtų galima pakoreguoti jų formą.

 

3) Naudoti akių pieštuką ir šešėlius. Akių dažymas pieštuku yra visiems naudingas būdas pabrėžti akis. Nesvarbu, ar brėžiate subtilią liniją tarp blakstienų, kad sukurtumėte papildomos apimties iliuziją, ar paryškintumėte akių migdolo formą gražios spalvos pieštuku, akių kontūro priderinimo prie akinių lęšių taisyklės yra vienodos. Jei nerinaujate, kad dėl lęšių akys atrodo per didelės, ir nenorite, kad jos dar labiau išsipūstų, paryškinkite akis tamsesniais, labiau dūminiai šešėliais, ypač apie akių liniją. Jei dėl akinių jūsų akys atrodo mažesnės, praplėskite jas šviesiu akių pieštuku palei apatinio voko liniją ir nubrėžkite gražią strėlytę virš viršutinių blakstienų. Geriau rinktis šviesesnius atspalvius (pavyzdžiui, šampano ar šviesiai rudos pastelinės spalvos), galbūt net šiek tiek daugiau blizgesio. Dar viena gudrybė – pasirinkti akių pieštuko storį pagal akinių rėmelių storį. Prie plonų rėmelių turi būti naudojamas plonesnis pieštukas, o jei rėmelis didesnis – šiek tiek storesnis.

 

4) Užriesti blakstienas. Kalbant apie blakstienas ir jų priauginimą, pirmenybė teikiama riestoms, o ne itin ilgoms blakstienoms. Tai suteikia ilgų ir tankių blakstienų efektą, bet blakstienos neliečia akinių lęšio kiekvieną kartą, kai moteris mirkteli. Jeigu jūsų blakstienos jau pakankamai ilgos, galbūt verta naudoti vandeniui atsparų blakstienų tušą, kai nešiojate akinius, kad produktas neliptų ir netepliotų akinių lęšių visą dieną.

 

5) Naudoti maskavimo priemonę. Akiniai aplink akių sritį meta šešėlius, o jei nešiojate didinamuosius akinių lęšius, jie dar labiau paryškina tamsius ratilus po akimis ir parodo visus makiažo trūkumus. Idealus sprendimas, kovojant su šešėliais po akimis – šviesą atspindinčios maskavimo priemonės naudojimas. Maskuoklis paslėps trūkumus, pašviesins zoną aplink akis, išlygins raukšles ir suteiks odai gaivų, spindinį atspalvį.

 

6) Kovoti su rasojančiais akiniais. Kai akinių lęšiai aprasoja, suprastėja regėjimas, be to, nesimato, kas yra už jų. Dėl drėgmės pertekliaus gali nubėgti akių kontūras ir tušas. Norėdami to išvengti naudokite specialių akinių valiklį nuo rasojimo. Nors techniškai tai nėra makiažas, bet tai yra vienas iš žingsnių, kuris padės jį išlaikyti visą dieną.