Magiškas gegužės mėnesio akmuo – smaragdas
2021-05-05 08:15Daugybė legendų kalba apie Šventąjį Gralį. Populiariausia legenda yra ta, kad ši taurė gilioje senovėje buvo pagaminta iš akmens, kurį pametė velnias. Šį akmenį rado žmonės, o Šebos karalienės juvelyrai iš jo padarė Šventąjį Gralį. Neva jis turėjo nuostabią savybę suteikti savininkui žinių, amžiną jaunystę ir atleisti visas nuodėmes. Būtent iš šios taurės paskutinės vakarienės dieną Jėzus Kristus gėrė vyną. Tradicija sako, kad apaštalas Juozapas surinko Išganytojo kraujo į šią taurę, kai jis buvo nukryžiuotas ant kryžiaus. Tolimesnis Šventojo Gralio likimas nežinomas, ir nė vienas mitų nenurodo, kur jo ieškoti. Tačiau visi mitai ir legendos apie Šventąjį Gralį byloja, kad jis buvo pagamintas iš smaragdo…
Yra graži legenda apie tai, kaip smaragdai pasirodė Žemėje. Neva didžiulis stebuklingas žalias akmuo nukrito į mūsų planetą iš Oriono žvaigždyno. Smūgio metu jis suskilo į daugybę gabalėlių, kurie išsibarstė po visą Žemę. Kiekvienas toks fragmentas išlaikė nuostabias savybes. Bet kokiu atveju tai pasakojama legendose. Rastas didžiausias šio kosminio pasiuntinio fragmentas, apie kurį pasakojama daug legendų. Neva jis išlaikė Oriono vibraciją. Šis akmuo kartais vadinamas kitaip. Kai kur jis vadinamas Didžiuoju kvėpavimu, kažkur „Lapis Exilis”, o kažkur „Rigden Djapo” bokšto akmeniu. Slavų mituose didžiausias pasaulyje smaragdas vadinamas Alatyro akmeniu, hinduistai jį vadina Chintamani, tibetiečiai – Norbu Rinpoche, o romėnų – germanų žmonės – Wolframo von Eschenbacho akmeniu. Pavadinimų skirtumas paaiškinamas tuo, kad šis didžiulis akmuo tarsi klajojo po planetą. Jis pasirodė viename regione, po to dingo be pėdsakų, kad vėl pasirodytų kitoje Žemės pusėje. Kur jis bebūtų žmonių gyvenime visada buvo sėkmė ir klestėjimas. Deja, kaip ir Šventojo Gralio taurė, didžiausias smaragdo akmuo kažkur dingo ir kur jis yra dabar, niekas nežino. Ir nepaisant to, kad Kinijos imperatorius vienu metu liepė pastatyti turkio pilį šiam akmeniui ir pasiuntė į ją daugybę sargybinių. Tiesa, legendos sako, kad jei šis akmuo bus pavogtas, vagis susidurs su rimtomis bėdomis ir kančiomis. Todėl neva niekas jo nebandė pagrobti. Mitai sako, kad akmuo dingo ir vėl atsirado pats, todėl Kinijoje jis buvo vadinamas klajojančiu akmeniu.
Mituose ir legendose nepamiršti ir nedideli Oriono milžino fragmentai. Jiems priskiriamos mistiškos savybės, tačiau mažų smaragdų galios negalima palyginti su didžiausio pasaulyje žalio brangakmenio galiomis. Nepaisant to, smaragdai gali nukreipti savo savininkus į teisingus sprendimus ir taip apsaugoti juos nuo žalos. Maži smaragdai sugeba akmens savininko protėvių klaidas ir taip pakeisti žmogaus likimą. Žmonėms, turintiems ekstrasensorinių gebėjimų, smaragdai atskleidžia visatos paslaptis.
Smaragdai stiprina nuoširdžią meilę. Jei mylimasis turi šį akmenį, tada smaragdas tampa ryškesnis, bet jei jis priklauso neištikimam santuokoje gyvenančiam asmeniui, tada akmuo nublanksta ir net gali sutrupėti. Sakoma, kad, kai Vengrijos karalius Bela IV apkabino neištikimą žmoną, smaragdas ant jo žiedo iškart suskilo į tris dalis. Šis akmuo apsaugo skaisčius jaunus vyrus ir moteris nuo apgaulingų atrakcijų. Būtent ši savybė tapo pagrindine priežastimi, dėl kurios žmonės nuo seno dovanojo savo dukroms smaragdus per 14-ąjį gimtadienį. Merginos šventai saugojo šiuos akmenis iki gilios senatvės. Jei, bėgant metams, akmuo subyrėdavo, tai reiškė, kad sutuoktinis buvo neištikimas.
Smaragdų yra beveik visur, bet labai mažais kiekiais. Kai kuriose vietose šis akmuo yra išgaunamas pramoniniu būdu. Visų pirma smaragdai kasami Afrikoje. Karalienės Kleopatros kasyklose prie Raudonosios jūros taip pat gausu smaragdų. Čia smaragdų pradėta ieškoti jau prieš 3000 m. pr. Kr. ir yra iki šiol kasami. Tarsi patys akmenys dėl gravitacinių jėgų nuolat kyla į Žemės paviršių. Tačiau labiausiai neįprasti smaragdai randami Kolumbijoje. Tai vadinamieji „Trapiche” smaragdai, kurių viduje aiškiai matyti šešiakampės žvaigždės. Dėl šio paslaptingo reiškinio akmeniui suteikiamos mistinės savybės.
Horoskopai sako, kad žmonės, gimę po Oriono ženklu (Jaučiai ir Dvyniai), būtinai turėtų nešioti papuošalus su smaragdais. Akmuo jiems taptų patikimu amuletu.