Mados korifėjus Juozas Statkevičius: „Metas patiems daryti politiką, gana tarybinių laikų raugui rūgti”
2016-11-17 11:18„Yra dvi Lietuvos. Viena sėdi ten Seime, o kita skursta iškart už Seimo durų”, – piktinasi garsiausias Lietuvos dizaineris Juozas Statkevičius. Jis grasina, kad lapkričio 20 dieną įvyksiantis jo kolekcijos pristatymas gali būti paskutinis, nes mados korifėjui nusibodo išlaikyti sukurtas darbo vietas ir stebėti tik vis kylančius mokesčius.
„Esu Lietuvos patriotas, bet jei būčiau emigravęs, jau dabar turėčiau nuosavą lėktuvą ir milijonus. Holivude aprengčiau kokio filmo aktorius ir gyvenčiau kaip inkstas taukuose. Bet ne, iš tos meilės Lietuvai sėdžiu čia ir iš paskutiniųjų kuriu, nes noriu, kad Lietuva egzistuotų pasaulio mados žemėlapyje”, – šį ketvirtadienio vakarą 19 val. 30min. LNK televizijos laidoje „Valanda su Rūta” diskusijoje apie emigraciją aiškins Juozas.
Dizaineris tvirtino nesitikintis, kad į valdžią atėjusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga ką nors pakeis, o juo labiau – nesustabdys alkoholizmo. Anot Juozo, žmonės geria iš skurdo ir nevilties, tad pirmiausia reiktų naikinti šias priežastis, o ne drausti alkoholį.
„Atėjo laikas pagaliau mums patiems daryti politiką, gana tarybinių laikų raugui rūgti”, – rėžė dizaineris. Laidos vedėjai Rūtai Mikelkevičiūtei juokais pakvietus Juozą eiti į Seimą, dizaineris sakė, kad jei jau eitų į Seimą, tai kurtų moterų partiją, į kurią pakviestų turtingiausias ir garsiausias savo klientes.
Kita laidos viešnia, prestižinės pažinčių agentūros, kurioje peršami tik turtingi ir sėkmingi žmonės, savininkė Relinda Aleknaitė 11 metų gyveno užsienyje tarp Niujorko ir Londono. Grįžusi į Lietuvą moteris buvo nemaloniai nustebina niūrių ir nesišypsančių lietuvių. „Kartą restorane aš paklausiau padavėjos, kodėl ji nesišypso ir prastai aptarnauja klientus. Padavėja man atšovė, kad turėčiau džiaugtis, jog ji iš viso atėjo į darbą”, – pasakojo Relinda.
Moteris taip pat stebėjosi, kodėl daugelis lietuvaičių vadinamos barakudomis. Anot Relindos, Lietuvoje dėl emigracijos tiesiog nebeliko padorių ir darbščių vyrų, o merginoms tinginių ir karjeros nesiekiančių nereikia. „Kaip galima vadinti merginą barakuda, jeigu ji tiesiog nori darbštaus, aktyvaus, ambicingo vyro? Kam jaunai merginai kažkoks nuvargęs, svajonių ir karjeros planų neturintis vyras? Todėl jos ir dairosi į užsieniečius, nes dauguma gerų Lietuvos vyrų emigravo”, – „Valandoje su Rūta“ pasakojo Relinda Aleknaitė.