470px-Gloria_Vanderbilt_1959

Vardas: Gloria Laura Vanderbilt.

Gimimo metai ir vieta: 1924 m. vasario 20 d., Manhatane, Niujorke, JAV.

Mirties metai ir vieta: 2019 m. birželio 17 d., Manhatane, Niujorke, JAV (95-erių metų).

 

Gloria Vanderbilt buvo viena iškiliausių amerikiečių menininkių: kūrėja, visuomenės veikėja, paveldėtoja ir mados dizainerė. Ji gimė Manhatane, geležinkelių magnato Reginaldo Claypoole Vanderbilto šeimoje ir buvo vienintelė jo įpėdinė, todėl, tėvui mirtus, kilo daug ginčų, kam turėtų atitekti mergaitės globa. Dėl teisės globoti mergaitę teisme kovoji būsimos mados ikonos teta iš tėvo pusės ir motina; per šiuos teismo procesus buvo įsteigti 5 mln. JAV dolerių patikos fondai. Apie šį teismo procesą daug ir plačiai rašė žiniasklaida; jis net buvo pavadintas „amžiaus teismu“, nes jame gynėsi dvi aukšto socialinio sluoksnio atstovės.

 

Gloria Vanderbilt savo karjerą pradėjo vaidindama teatre, po to pradėjo piešti ir rašyti. Meilė menui jauną merginą atvedė iki aprangos dizaino, filmų ir rašymo. Tikriausiai nedaugelis žino, kad Gloria parašė keletą grožinių ir negrožinių romanų, o jos sūnus, Andersonas Cooperis, tapo televizijos žurnalistu. 2016 metų balandžio mėnesį „HBO“ kanalas pradėjo transliuoti serialą „Nieko neliks neišsakyta: pokalbiai su Gloria Vanderbilt ir Andersonu Cooperiu“ (angl. „Nothing Left Unsaid: With Gloria Vanderbilt & Anderson Cooper“), kuriame pateikiami atsakymai į klausimus apie iki šiol niekam nežinomą Glorios Vanderbilt gyvenimo pradžią ir karjerą. Glorios Vanderbilt turėjo taip pat įdomų ir asmeninį gyvenimą. Ji buvo ištekėjo 4 kartus. Tačiau po skyrybų 1978 metais nusprendė likti viena.

 

Prie aukštuomenės gyvenimo Gloria Vanderbilti buvo pratusi nuo paauglystės. Holivude mergaitės mama turėjo aukštą statusą, todėl netrukus Gloria pradėjo vaikščioti į pasimatymus su už save daug vyresniais vyrais. Jos asmeninis gyvenimas buvo labai aptarinėjamas bulvarinėje spaudoje ir ji buvo tų laikų viena garsiausių visuomenės veikėjų.

 

Gražių bruožų mergina nuo 17 metų tapo modeliu. Nuo tada ji pradėjo pozuoti stiliaus ir madų žurnale „Harper‘s Bazaar“. Ji reklamuodavo drabužių ir kvepalų linijas ir ilgą laiką išliko labai populiarus modelis tarp viso pasaulio fotografų.

 

XX a. 8-tajame dešimtmetyje Gloria Vanderbilt pagaliau pradėjo veiklą kaip mados dizainerį. Pirmiausiai ji pradėjo dirbti su drabužių gamintoju „Glantex“ ir šiam prekės ženklui sukūrė šalikėlių ir skarelių liniją. Po to indų dizaineris Mohanas Murjani išleido džinsų kolekciją su Gloria Vanderbilt išskirtiniu ženklu, išsiuvinėtu ant galinės džinsų kišenėlės ir jos asmeniniu gulbės logotipu. Dizainerė prašė, kad jos kolekcijos džinsai būtų gaminami šiek tiek labiau aptempti negu buvo madinga tais laikais.