Moterų saviugdos trenerė, knygos „Kaip tapti stipria moterimi“ autorė Gabriella Melrose visas dailiosios lyties atstoves kviečia į mokymų programą „Išlaisvink Vidinę Deivę“, kuri padeda eiti saviugdos keliu. Į pokyčius moteris lydinti mentorė ragina nuo išorinio pasaulio atsigręžti į vidų ir prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą. „Jei žmogus supranta, kad yra savo likimo šeimininkas ir pradeda sąmoningai galvoti bei elgis, jis kuria ateitį tokią, kokios nori“, – sako pašnekovė.

 
1-internetui (1)

Gabriella Melrose, Sigitos Matusevičiūtės nuotrauka.

 

Dažnas gyvename tarsi autopilotu nesusimąstydami, ar tai tenkina mus pačius. Kas rodo, kad reikalingi pokyčiai?

 

Tiesa, daugelis žmonių gyvena autopilotu. Tai normalu. Mes sukuriame apie 60 000 minčių per dieną ir daugelis jų yra tokios pat, kaip vakarykštės. Tos pačios mintys veda prie tų pačių pasirinkimų, veiksmų, kas lemia tuos pačius rezultatus. Tai – gyvenimas pagal pasąmonės kodą, automatinė programa, kuriai palaikyti organizmui reikia daug mažiau energijos, nei pradėti sąmoningai kurti tinkamą minčių, jausmų bei veiksmų grandinę. Manau, pokyčių reikia visiems žmonėms, kurie mano, jog išorinis pasaulis formuoja jų realybę ir netiki savo jėgomis bei minties galia.

 

Kaip nusistatyti, koks gyvenimo kelias būtų palankesnis? Kaip išgirsti vidinį balsą?

 

Kiekvienas žmogus turi unikalų gyvenimo kelią, ir tai, kas patinka vienam, nebūtinai patiks kitam. Mes visi skirtingi, taigi atrasti save yra tikras lobis. Tam reikalingas darbas su savimi. Visų pirma, mokymuose visada taikau savianalizę, kitaip tariant, išmokau moteris būti savo psichologėmis. Turime suprasti savo elgesį, mintis ir jausmus tam, kad pradėtume juos keisti. Tuomet reikia pritaikyti meilės sau praktikas, rašyti dienoraštį, atlikti meditacijas bei savihipnozės pratimus tam, kad suartėtume su savimi. Kai mūsų energetinės vibracijos žemėja ir atsiribojame nuo išorinio pasaulio streso, kūnas patenka į kūrybinę būseną, kurioje pradedame girdėti vidinį balsą ir jaučiame, ko išties norime. Jausmas toks, lyg išnyksta iliuzija ir kelias atrodo aiškus.

 

Nuo ko galime pradėti reikalingus pokyčius? Kokie būtų pirmieji ir svarbiausi žingsniai?

 

Pirmas žingsnis – tvirtai nuspręsti, kad norite keistis ir išlaisvinti vidinę jėgą. Turite pasiryžti dirbti ir nenuleisti rankų. Tuomet analizuoti save, iš kokių vaikystės įvykių kyla jūsų elgesys ir emocijos. Atrasti spragas ir kasdienėmis praktikomis keisti pasąmonės kodą. Tinkamai informacijai įsisavinti ir praktikoms pritaikyti rekomenduoju dirbti su mentoriumi, kuris specializuojasi keisti mintis ir energiją. Lietuvoje tai darau aš, bet galbūt yra ir kitų specialistų.

 

Ar galima iš esmės pakeisti gyvenimą vien savo jėgomis? Kodėl gali būti reikalingas vedlys ar mokytojas?

 

Viską galime padaryti savo jėgomis. Mokytojas, mentorius tik padeda suprasti, kaip veikia žmogaus mintys, iš kur jos kyla, kas formuoja jo asmenybę, kaip pažinti savo baimes, komforto zoną, tikslus ir kokias praktikas taikyti, kad pokyčių rezultatai būtų efektyvūs. Tai tas pats, kas klausti, kam ėjome į universitetą (šypsosi). Ten mums buvo parinkta informacija ir suteiktos žinios. Tą patį daro mentorius. Viską galima išmokti pačiam, tačiau kelyje bus daugybė eksperimentų, kas veikia, o kas ne, klaidinančios informacijos ir sumišimo.

 

Kaip surasti gerą mokytoją? Gal patartumėte, kaip atskirti, ar žmogus žino, ką kalba, ar tiesiog šneka perskaitytomis frazėmis?

 

Manau, kad šiais socialinių tinklų laikais puikus būdas – stebėti žmogų ir jo bendravimą, gebėjimą atsakyti į klausimus. Patariu rašyti privačiai, bent paprastą klausimėlį, kad pamatytumėte, ar jo energija atitinka jūsų. Taip pat skaityti atsiliepimus. Tai ypač svarbu. Kaip kiti mokiniai vertina mokytoją, rodo jo darbo kokybę seminaruose, mokymuose arba privačiose konsultacijose. Mokytojo energija turi būti artima ir jis negali kelti įtampos, tik tuomet galėsite įsisavinti informaciją ir nesipriešinsite pokyčiams.

 

Jūsų gyvenime pasitaikė gerų mokytojų? Tiesa, kad kai esi pasiruošęs mokytis, jie tarsi savaime atsiranda?

 

Taip, turėjau ne vieną puikų mokytoją, nes mano metodai mokyti savo mokines sudaryti iš daugybės skirtingų praktikų, kurių mokiausi pas pasaulinio lygio mentorius ir perkūriau taip, kad jie būtų unikalūs. Tai buvo psichologai, saviugdos treneriai, hipnoterapeutai, neuromokslininkai… Tačiau tikrai sutinku, kad norėdama radau viską, ko man reikėjo, jog sukurčiau savo mokymų programas, kurios keičia moterų gyvenimus kiekvieną dieną. Kas nori, tas randa.

 

Papasakokite daugiau apie jūsų vedamus mokymus.

 

Mano mokymai – trijų mėnesių programa, kuri vyksta virtualiai, taigi dalyvauti gali kiekviena moteris iš bet kurio pasaulio kampelio. Ji skirstoma į asmeninį tobulėjimą, tinkamą energijos nukreipimą ir sėkmingų santykių kūrimą. Kiekvieną savaitę organizuoju du virtualius seminarus ir pateikiu užduotis mokinėms. Tai iki šiol efektyviausia mano sukurta programa. Taip pat vedu privačias konsultacijas, esu sukūrusi mokymų programas raštu ir seminarus gyvai saviugdos temomis.

 

Ar galite pasidalinti keliomis sėkmės istorijomis, kaip pasikeitė moterų gyvenimai?

 

Žinoma! Mes turime daugiau nei 100 mokymus praėjusių moterų, ir šiais metais organizuojamos net 4 grupės. Moterys visiškai pakeičia vidinę būseną, išmoksta rūpintis ir mylėti save, pradeda ištrūkti iš komforto zonos, siekti tikslų, išsivaduoja iš toksiškų santykių. Turime istorijų, kur mokinės metė žalingus įpročius ir visiškai pakeitė gyvenimą. Ir tai įvyko vos per tris mėnesius. Be abejo, praktikos, kurių išmokau mokines, būtinos ir po mokymų tam, kad palaikytų sąmoningumą.

 

Prisijungti gali visos susidomėjusios ir norinčios pakeisti savo gyvenimą. Daugiau sužinoti galima mano soc. tinklo „Instagram“ paskyroje saviugda_moterims.

 

Iš ko susideda sąmoningumas, saviugda, savęs pažinimas?

 

Saviugda – plati tema. Tai viskas, kas susiję su asmeniniu tobulėjimu. Savo praktikoje visada pradedu nuo minčių keitimo, meilės sau ir savęs pažinimo, nes tuomet moteris gauna įrankius, kaip elgtis gyvenimo kelionėje. Tuomet padedu suprasti prioritetų bei tikslų svarbą, juos užsibrėžti ir judėti sėkmės link. Tai suteikia mokinėms aiškų kelią, kuriuo turi eiti. Galiausiai mokau apie santykių svarbą, kaip sukurti harmoniją namuose, pasirinkti tinkamą partnerį ar draugus ir paleisti toksiškus žmones. Tai padeda mokinėms apsisaugoti nuo išorinio pasaulio įtakos ir išlaikyti vidinę šviesą. Moteris, kuri praeina šiuos tris svarbiausius saviugdos etapus, tampa lyg naujai gimusiu žmogumi.

 

Kiekvienas skirtingai įsivaizduojame tobulą gyvenimą. Kodėl svarbu gyventi unikalų, tau skirtą gyvenimą?

 

Pats gyvenimas yra dovana ir jis yra tobulas. Tobulas tuo, kad turime galimybę rinktis ir gyventi taip, kaip norime. Tiesa ta, kad kiekvienas žmogus turi būtent tai, ką nori turėti. Sutinka jis su tuo, ar ne. Jeigu žmogus supranta, kad yra savo likimo šeimininkas ir pradeda sąmoningai galvoti bei elgtis, jis kuria savo ateitį. Jeigu ignoruoja savo gebėjimus ir yra išorinio pasaulio auka (vaikystės traumų, kitų nuomonių, nepalankių situacijų), jis leidžia pasauliui kurti tą kelią, kuriuo eina. Ėjimas unikaliu gyvenimo keliu suteikia kasdienybei bei šiai akimirkai daug prasmės ir džiaugsmo.

 

Kas nutinka, jei gyvename pagal kitų primestas taisykles, stereotipus?

 

Plaukimas pasroviui arba gyvenimas pagal kitų žmonių norus suteikia kančią. Mes sprendžiame, kur gyvensime – rojuje ar pragare. Viskas priklauso tik nuo mūsų.

 

Kas padėtų išsivaduoti iš stereotipų, kurie vis dar kausto moteris?

 

Daugelis moterų nepasitiki savo jėgomis. Jas dažnai valdo kritikos baimė bei noras atiduoti savo finansinį stabilumą į vyro rankas. Žinoma, kuo toliau, tuo daugiau moterų pradeda realizuoti save ir sutelkia mažiau dėmesio į aplinkinių nuomones. Tačiau dar yra daug tokių, kurios gyvena komforto zonoje. Tokios privalo suprasti, kokie yra jų tikslai ir pasiteisinimai, kodėl negali pradėti jų siekti. Kodėl nenori suteikti sau galimybės realizuoti save ir ar tai daro ją laimingą. Nė vienas žmogus nėra ypatingesnis už kitą. Tiesiog vieni renkasi sėdėti prie kažkieno stalo, o kiti patys jį aprūpina vaišėmis. Šių kiekis priklauso nuo įdedamo darbo. Mes turime tai, ką duodame.

 

Autorius Laima Samulė