Lietuvos ir užsienio rinka vis dar alkana informatikos inžinierių
2022-06-08 13:56Ko reikia, kad Lietuvos ekonominės plėtros ir pažangos procesas nemažintų tempo? Vienas svarbiausių kriterijų yra inovacijos, o visų mūsų ateities pasaulio iššūkis – suvaldyti visur mus supančias informacines technologijas ir kompiuterines sistemas bei užtikrinti jų saugumą ir patikimumą. Kas yra tie specialistai, kurie įvaldys naująsias technologijas ir su jomis kurs tai, ko dabar įsivaizduoti dar nesugebame?
Ateinančius 20 metų informacinių technologijų specialistų reikės vis daugiau
Šiandien viena populiariausių šio meto profesijų – inžinerija. Nors Lietuvoje šiuos specialistus rengia net keli universitetai ir kolegijos, prognozuojama, kad ateinančius 20 metų informacinių technologijų specialistų vis dar labai stigs.
„KTU Informatikos fakultetas siūlo šešias studijų programas, įskaitant informatiką, informatikos inžineriją, informacines sistemas, programos sistemas, multimedijos technologijas bei dirbtinį intelektą. KTU kasmet parengia virš 400 informatikos specialistų, tačiau rinka ilgai dar bus alkana ir mes dar ilgai nesugebėsime jos prisotinti specialistais“, – sako KTU Informatikos fakulteto studijų prodekanas Kęstutis Jankauskas.
Didelį vaidmenį vaidina universitetai, kurie ruošia kūrybingas ir žingeidžias asmenybes, kurios nori sužinoti, nebijo sužinoti ir gali kūrybingai panaudoti tas žinias.
„Mūsų srityje labai greitai viskas keičiasi. Tai, ką išmokome prieš penkis metus, tampa nebeaktualu. Labai svarbu mokėti surasti informaciją, ją adaptuoti ir pritaikyti prie esamos informacijos, taip mes prieiname prie poreikio mokytis visą gyvenimą“, – aukštojo mokslo privalumus vardijo studijų prodekanas Kęstutis Jankauskas.
KTU studentams atsiveria plačios galimybės. Jie gali stoti į gabių studentų klubą „Gifted“, gali studijuoti pasaulyje, pasinaudoję mainų programos „Erasmus+” galimybėmis, sportuoti, užsiimti kultūrine veikla, stoti į studentų organizacijas. KTU siūlo prisijungti ir prie universiteto vystomų veiklų, tokių kaip dirbtinio intelekto uždaviniai, daiktų internetas, virtualiosios realybės ir kompiuterinių žaidimų kūrimo uždaviniai, trimatės grafikos turinio kūrimas ar interneto svetainių kūrimas.
KTU didžiuojasi savo ryšiais su verslo partneriais, kurie skiria stipendijas, parūpina lektorius ir rengia praktinius mokymus. Būtent verslo atstovų dėka studentai susipažįsta su šiandienos rinkos aktualijomis.
Šiandien IT specialistų trūksta, o tai didelis akstinas tiems, kurie renkasi studijas. Norintiems studijuoti Informatikos fakultete, studijų prodekanas siūlo išsilaikyti valstybinius matematikos ir informacinių technologijų egzaminus, kuriems stojamųjų metu skiriamas itin didelis dėmesys.
Svajonių darbdaviu tituluojama „TELTONIKA“ puoselėja įspūdingus ateities planus
Ženkli dalis Lietuvos inžinerinių įmonių aktyviai įsitraukia į būsimų specialistų ugdymo procesą bei siūlo praktikos ir darbo pozicijas studijų metu bei po jų. Viena tokių – svajonių darbdaviu vadinamas „Teltonikos“ įmonių grupė, kurianti išskirtinius daiktų interneto sprendimus klientams ir partneriams iš viso pasaulio.
„TELTONIKA“ puoselėja įspūdingus ateities planus, tarp kurių ir daugybės inžinerijos specialistų įdarbinimas. Dar tik svarstantiems kur soti, pasirengti būsimoms studijoms arba pasimatuoti inžinerijos specialybę, galima „Teltonika“ įsteigtoje IoT akademijoje.
„Čia studentai gali pasimatuoti būsimą savo darbo vietą be jokių įsipareigojimų. Šioje akademijoje norime ne tik perduoti studentams žinias, bet ir užmegzti su jais ryšį, pažinti juos, sužinoti jų lūkesčius. Čia jie susipažįsta su įmonės atmosfera bei darbo kultūra“, – patirtimi dalinasi Lukas Janėnas „Teltonika Networks“ IoT akademijos vadovas.
Stipendijų programa „Ateitis priklauso man!“ pernai gabiausiems studentams skyrė net 100 metinių stipendijų po 3 000 eurų
„Teltonikos“ įmonių grupė nuolatos ieško naujų darbuotojų ir nuolatos investuoja į studentų ateitį. „Teltonikos“ stipendijų programa „Ateitis priklauso man!“ pernai skyrė net 100 metinių stipendijų po 3 000 eurų gabiausiems ir labiausiai motyvuotiems inžinerijos bei informacinių technologijų studijų krypčių pirmakursiams.
Čia savo kelią pradeda daugelio Lietuvos universitetų ir kolegijų absolventai, bet KTU galima vadinti tikru lyderiu. „Teltonikos“ įmonių grupėje darbuotojai gali sparčiai tobulėti ir kaip specialistai, ir kaip būsimi lyderiai, kuriems čia sudaromos visos galimybės. Svarbu – kad „degtų“ jauno specialisto akys.
Visai neseniai „Teltonikos“ įmonių grupė paskelbė apie rekordines 3,7 mlrd. investicijas Lietuvoje. Lietuvos ryto televizijos laidoje „Renkuosi studijuoti“ trečiadienį 12.30 val. sužinosite ko galima tikėtis per artimiausią dešimtmetį, kiek ir kokių specialistų Lietuvai reikės ir kokios jų kompetencijos bus vertinamos labiausiai.
Laidos rengėjų nuotr.