Itin didelio populiarumo sulaukęs TV3 kelionių šou „Metam monetą“ pabaigė pirmąjį sezoną. Projekto vedėjai, aktoriai ir geriausi draugai Leonardas Pobedonoscevas ir Audrius Bružas aplankė ne vieną šalį – nuo Graikijos iki Portugalijos, o paskutine jų stotele šiame sezone tapo egzotiškasis Sakartvelas, tiksliaus – jo nuostabaus grožio kurortas Batumis.

 

DSC_9449

Pietvakarių Sakartvele, Adžarijoje esantis Batumis, iš vienos pusės skalaujamas Juodosios jūros, o iš kitos apsuptas Kaukazo kalnų, pastaraisiais metais keliautojams tampa vis patrauklesne atostogų oaze. Miestas pasitinka moderniais viešbučiais, naujomis aikštėmis, parkais ir skulptūrų kompozicijomis.

 

Kaip kiekvieną kartą, atvykę į Batumį Leo ir Bružas savo savaitgalio likimą išsiaiškino mesdami monetą. Pagal projekto taisykles, atvykę į naują šalį, oro uosto prieigose, vedėjai meta monetą, kuri nulemia kelionių biudžetus: tas, kuris atspėja, kas iškris, gauna belimitę kortelę ir gali leisti laiką visiškai neskaičiuodamas pinigų. Tuo tarpu kitam vedėjui visai savaitgalio kelionei skiriama vos 100 eurų, įskaitant visas išlaidas.

 

Išmetus monetą paaiškėjo, jog improvizacijų meistrui A. Bružui ir vėl, net penktą kartą iš eilės, teko varguolio dalia… Tačiau aktorius neliūdėjo – Sakartvele kainos nėra didelės, o vietinių žmonių svetingumas – garsus visame pasaulyje.

 

Be to, A. Bružas šiek tiek moka vietinę kalbą, tad savaitgalį jis praleido nuostabiai – kiekviename žingsnyje jam padėjo kartvelų draugiškumas ir geranoriškumas.

Tuo tarpu L. Pobedonoscevas, rankoje turėdamas belimitę MyTU kortelę, visą savaitgalį mėgavosi išskirtine prabanga ir lepinosi unikalia galimybe turėti… beveik viską! Aktorius džiaugėsi išskirtiniu kartvelų dėmesiu, gardžiais valgiais išskirtiniuose restoranuose, prabangiu viešbučiu, didžiule jachta bei ekstremaliomis pramogomis.

 

Paskutinėje sezono laidoje bičiuliai Leo ir Bružas kaip ir visada nestokojo puikaus humoro jausmo ir dar kartą įrodė – keliauti gali visi, o Sakartvelas tam puikiai tinka!

 

Keliautojai dalinasi savo rekomendacijomis, ką nuveikti bei pamatyti Batumyje.

 

Graikiškos kilmės miesto pavadinimas Batumis, išvertus, reiškia „gili įlanka“. Šiandien miestas savo modernumu neatsilieka nuo geriausių Italijos ir Prancūzijos pajūrio kurortų. Tačiau ne mažiau užburianti savo autentika – senoji miesto dalis, kur užsukus į mažus kiemelius galite pamatyti, kaip gyvena vietiniai.

 

Keliautojus kurortas labiausiai vilioja švelniu klimatu, kalnais apsupta pakrante, aktyviomis pramogomis bei nuolat šurmuliuojančiu miesto centru.

 

Tiesa, pirmasis įspūdis vaikštinėjant po Batumį – žaluma. Tai išties labai žalias miestas, kuriame daug sodų, palmių, nutiesti platūs dviračių ir pasivaikščiojimo takai, o sezono metu veikia daugybė kavinių.

 
  • Viešbutis „Hilton Batumi“. Priklausantis pasauliniam viešbučių tinklui ir garsėjantis itin aukštos kokybės paslaugų standartais, viešbutis įsikūręs vos 200 metrų nuo Juodosios jūros pakrantės. Tai vieta, kuri, regis, turi viską, ko gali prireikti kokybiškam poilsiui – gerai suplanuotus, erdvius kambarius, SPA centrą, puikų restoraną ir aptarnavimą kiaurą parą. „Hilton Batumi“ yra vertinamas kaip vienas geriausių ir prabangiausių miesto viešbučių.
 
  • Apsilankymas pas vietinį vyndarį ir skydis „zip line‘u“. Svetingų vietinių vyndarių Batumio apylinkėse – apstu. O štai L. Pobedonoscevas šįkart apsilankė pas vyndarį Nodar Šervašidze. Viešnagės vietinėje kaimo turizmo sodyboje metu šeimininkas draugiškai pasiūlė išmėginti senovinį piemens apsiaustą iš avies kailio ir pasivaikščioti po vynuogių laukus.  Vietą N. Šervašidze atidarė ir vyną pardavimui ėmė gaminti prieš 17 metų. O norintieji čia gali ne tik apsigyventi jaukiuose nameliuose, pro kurių langus atsiveria vaizdas į kalnus, bet ir kaip reikiant papramogauti – degustuoti vyną, skrieti specialiu trosu bei iš paukščio skrydžio apžiūrėti vynuogių laukus ir užsiimti kitomis veiklomis.
 
  • „Abėcėlės“ bokštas. Šis lankytinas objektas, puošiantis pakrantę – vienas populiariausių. 130 metrų aukščio bokštas yra pastatytas Sakartvelo abėcėlės garbei. Formą bokštui suteikia besisukanti DNR spiralė, ant kurios – 33 gruzinų abėcėlės raidės. Šį įspūdingą bokštą 2012 metais sukūrė ispanų architektas Alberto Domingo Cabo. Bokšto viršūnėje, iki kurios dviem etapais kylama liftu – televizijos studija, observatorija ir aplink savo ašį besisukantis restoranas. O vaizdas, atsiveriantis iš viršūnės, tikrai gniaužia kvapą… Visą miestą galima apžiūrėti 360 laipsnių kampu!
 
  • Skulptūra „Meilė“. Sukurti metalinę, net 8 metrų aukščio skulptūrą iš vyro ir moters siluetų, sakartveliečių menininkę įkvėpė meilės istorija, kurioje susikirto dvi religijos. Musulmonas berniukas Ali pamilsta Sakartvelo princesę Nino, tačiau jų meilei nelemta gyvuoti – ji baigiasi tragiškai. Būtent šie herojai ir yra pavaizduoti skulptūroje, kas dešimt minučių keičiančioje savo poziciją tol, kol abu susilieja į vieną kūną. „Ali ir Nino“ istorijos autorius – rašytojas Kurban Said, ją išleidęs dar 1937 metais. Verta paminėti ir tai, kad knyga buvo išversta net į 30 kalbų.
 
  • Raftingas. Tai plaukimas upės slenksčiais, naudojant dideles pripučiamas valtis, vadinamuosius „raftus“. Daugelis keliautojų įsivaizduoja, kad raftingas – paprastas vandens atrakcionas, tačiau leisdamiesi į tokį turą turite žinoti, kad čia galioja griežtos taisyklės, kurių būtina laikytis.
 
  • „Piazza“ aikštė. Tai vieną didžiausių įspūdžių paliekanti, senojo miesto centre esanti, itališko stiliaus aikštė. Ir nors šios vietos statyba buvo baigta vos prieš 12 metų, ji jau spėjo tapti vizitine miesto kortele ir yra vadinama mažesniu Venecijoje esančios „San Marco“ varpinės analogu.
 
  • Vietinis turgus. Atsispirti prekeivių draugiškumui ir vaišingumui čia – labai sunku. Net jei nuspręstumėte nieko nepirkti, neabejokite, apsilankius turguje jį vis tiek paliksite prisiragavę įvairiausių skanėstų ir gėrimų. Nuo gėrybių gausos ant prekystalių čia raibsta akys, o čia įsigyti galima ne tik skanėstų ar gėrimų, tačiau ir natūralių prieskonių, riešutų, virtuvės reikmenų ir kitų daiktų.
 
  • Restoranas „Veranda Acropoli“. Šio restorano pastatas savo didingumu ir puošniomis kolonomis iš tiesų primena Graikijos Akropolį. 2009 metais pastatytas restoranas, renovuotas prieš trejus metus, žaibiškai išpopuliarėjo ir tapo viena geidžiamiausių pasilinksminimo vietų Batumyje ne tik dėl itin kokybiško maisto, bet ir dėl gyvos muzikos vakarų. Apsilankę čia rasite tradicinių Sakartvelo bei Viduržemio jūros virtuvių patiekalų. O ko daugiau reikia, kai netrūksta gero vyno, maisto kvapai maloniai kutena nosį, o iš restorano terasos atsiveria greta esančių dangoraižių vaizdas, primenantis Las Vegasą?
 
  • „Argo“ lyninis keltuvas. 2013 metais baigtas statyti keltuvas iš karto tapo itin populiarus. Atstumas nuo apatinės iki viršutinės keltuvo stoties yra kiek daugiau nei 2500 metrų, tad laiko pasidairyti po miesto panoramą – daugiau nei pakankamai.
 

Nenuostabu, kodėl tiek daug tautiečių atostogoms renkasi vykti į Sakartvelą – per metus šalį aplanko beveik 2,5 milijono turistų iš viso pasaulio. Dėl modernių, naktimis įspūdingai šviečiančių ir kasmet vis naujai išdygstančių dangoraižių, Batumis jau dabar yra vadinamas būsimuoju Dubajumi.

 

Kelionių organizatoriaus Teztour teigimu, kiekvienas atvykęs į Sakartvelo perlu vadinamą Batumį yra priimamas kaip laukiamiausias svečias, o kelionės biudžetas šioje šaly nėra toks svarbus – čia tikrai galima rasti ką nuveikti bei pamatyti ir keliaujant išties taupiai.

   

Nuotraukos:

   

TV laidos METAM MONETĄ stopkadrai ir Tomo Petrovskio nuotr.