Fengšui – elementų išdėstymo interjere praktika, didinanti teigiamos energijos srautus. Pagal senovės Kinijos filosofiją, harmoninga aplinka pritraukia į namus gausą, sėkmę, gyvybę ir laimę.

 

Stylish,Living,Room,Interior,And,Yin,Yang,Symbol.,Feng,Shui

Erdvus prieškambaris

 

Batai, rankinės, paltai, striukės, šalikai, vaikų lauko žaislai, sportinė ar darbo apranga – sąrašą daiktų, kurie glaudžiasi prieškambaryje, galima tęsti be galo. Įprotis kaupti daiktus prie lauko durų neleidžia gerai energijai patekti į namus. Įsivaizduokite priebutį kaip žmogaus burną. Jei pilni žandai ir stringa kąsnis, ar galime jausti skonį, paragauti kažko naujo? Užgriozdinus prieškambarį apribojamos namų gyventojų galimybės ir progresas. Šios taisyklės reikėtų laikytis koridoriuose, kurie, pagal fengšui, prilyginami kūno arterijoms. Suoleliai, krėslai, pakabos, ant jų sukrauti daiktai trukdo cirkuliuoti energijai. Rekomenduojama kurti erdvės įspūdį ir visus nepatrauklius daiktus laikyti uždarose spintose arba tamsiame kambariuke. Tik jokiu būdu nekabinkite veidrodžio tiesiai priešais įėjimą! Lygios sienos ir grindys praėjimo takuose gali turėti įtakos pajamoms bei santykiams, nekalbant apie nuotaiką peržengus namų slenkstį.

 

Tvarka ir minimalizmas

 

Apkuisti namai, kuriuose daug skirtingo dydžio ir paskirties daiktų, dusina ir mažina erdves. Ne be pagrindo kyla asociacija, kad patalpose trūksta oro. Netvarka stabdo gerosios energijos cirkuliaciją ir užkonservuoja, galiausiai ji pradeda gesti. Priešingai, namuose, kuriuose laikomi tik tie daiktai, kuriuos šeimininkas mėgsta ir naudoja, teigiama energija sklinda lengvai. Svarbu vengti bet kokių vizualinių dirgiklių, atlaisvinti kuo daugiau paviršių. Nedėkite dėžių, paveikslų, vazų, knygų ant grindų, sumažinkite pagalvėlių skaičių ant sofos, neperkraukite interjero suvenyrais, kurių paskirtis – tik puošti. Žinoma, nereikia atsikratyti visų daiktų, tačiau kiekvienuose namuose yra elementų, kurie nefunkcionalūs arba morališkai pasenę. Jeigu norite atnaujinti interjerą, pirmiausia pašalinkite senienas. Naujos idėjos dėl vizualizacijos kils tik tuomet, kai atsiras joms vietos.

 

Natūralios žaliavos

 

Modernus interjeras, kuriame dominuoja betonas, stiklas ir metalas, atitolina nuo prigimtinių šaknų – gamtos. Žmogus išeikvoja energiją darbe, bet namuose negali atkurti jėgų. Būstas it vampyras gali sąlygoti psichologines, vėliau ir fizines ligas. Štai kodėl svarbu naudoti interjere kuo daugiau natūralių žaliavų: medienos, akmens, rotango, kamštinės dangos, molio. Kuo mažiau apdirbtų medžiagų, tuo taikesni namai. Kuo mažiau smailių, aštrių kampų, tuo geresnė energijos cirkuliacija ir sveikesni žmonės. Siūloma mažinti plastiko ir sintetinės tekstilės kiekį. Linas, drobė, medvilnė, vilna pasižymi sveikatą dovanojančiomis savybėmis, normalizuoja gyvybinius organizmo procesus. Norint, kad į namus dažniau užsuktų svečių, juos sodinti prie apskrito medinio stalo ant kėdžių su atkaltėmis ir porankiais. Planuojant mesti svorį, miegoti plonuose satino pataluose.

 

Jokių atliekų

 

Pagal fengšui, virtuvė – sveikatos ir turto šaltinis. Ne visada galima pasirinkti norimą plotą, tačiau didesnė patalpa visuomet pritraukia daugiau teigiamos energijos. Ne mažesnį vaidmenį atlieka tvarka ir maisto sandėliavimo ypatumai. Norint, kad namiškiai būtų sveiki ir netrūktų pinigų, svarbu atsikratyti sugedusių produktų. Reguliariai tikrinkite spintelių turinį ir išmeskite užsilikusios duonos žiauberes, miltus ar kruopas, jei įsiveisė maistinių kandžių, sausų pusfabrikačių, prieskonių. Atlikite šaldytuvo reviziją ir pašalinkite pustuščius stiklainius ir dėžutes su maisto likučiais. Jie tikrai nepadeda pritraukti gausą. Atvirkščiai, vienu metu laikant daug taros su pradėtu, tačiau nebaigtu valgyti maistu šeimininkai gali jaustis įstrigę ir neapsisprendę dėl ateities. Laikantis fengšui principų, kasdien maitintis šviežiai ruoštais patiekalais. Gaminkite tiek, kiek šeima suvalgo vienu kartu.

 

Poilsio vieta

 

Miegamajam geriausiai tinka maži kambariai, labiausiai nutolę nuo lauko durų, tačiau ne palėpėje. Lovą statykite taip, jog gulėdamas žmogus matytų, kas įeina į patalpą, bet miegojimo vieta neatsidurtų ant tako. Pagal fengšui filosofiją, Vakarų kultūroje paplitę įpročiai įrengti miegamajame daug veidrodžių ir televizorių sutrikdo geros energijos srautus. Mat atitraukia nuo dviejų tikslų – sveikatos atkūrimo (miego) ir santykių kūrimo (sekso). Dėl tos pačios priežasties miegamajame nerekomenduojama naudotis skaitmeninėmis technologijomis (telefonu, kompiuteriu ir pan.). Iš bėdos televizorių galima paslėpti spintoje su varstomomis durimis, nešiojamus prietaisus dėti į stalčių. Netvarka ant tualetinio stalelio ir spintelių gali didinti nerimą, todėl apsiribokite tik daiktais, kuriuos būtina turėti po ranka. Pagalvokite apie galimybę atsisakyti lubų šviestuvo ir naudoti tik toršerus. Prietema didina intymumą ir gerina miego kokybę.

 

Pozityvus menas

 

Meno kūriniai (paveikslai, fotografijos, skulptūros) atspindi, kas esame arba ko trokštame. Štai kodėl, remiantis fengšui išmintimi, svarbu strategiškai įvertinti vaizduojamąjį meną. Jei būsto šeimininkas viengungis ir ieško partnerio, siūloma vengti kūrinių, kur pavaizduotas vienišas objektas. Bet kokius socialinius santykius pritraukia vaikų ir žmonių grupių vaizdai. Meno kūriniai lemia bendrus energijos srautus, todėl svarbu vengti gniuždančios, niūrios, slegiančios nuotaikos. Netinka paveikslai ar nuotraukos, vaizduojantys karus, audras, smurto scenas, agresiją, mirtį, kančią. Ieškokite meno kūrinių, kuriuose tvyro lengva, pozityvi nuotaika. Svarbu žinoti, kad virš lovos negalima kabinti paveikslų su vandeniu – didina nerimą ir lemia jausmą, jog trūksta oro gulint. Savijautą teigiamai veikia drobės ar fotografijos, vaizduojančios saulėtekį (ne saulėlydį!), nes įkvepia permainoms ir naujai veiklai.

 

Žalioji oazė

 

Augalai skleidžia gyvybinę energiją ir sustiprina apsauginį barjerą, tačiau tik tuo atveju, jeigu sveiki ir prižiūrėti. Nudžiūvę, kenkėjų nualinti, mirštantys augalai kuria slogią nuotaiką ir siurbia energiją. Įrengus namuose žaliąjį kampelį, būtina jį prižiūrėti. Jei gėlė nuskurdo ir nesiseka atgaivinti, pakeiskite nauja. Reguliariai valykite dulkes nuo lapų ir indelius, kur kaupiasi nubėgęs vanduo. Tai energijos spąstai. Griežtai nerekomenduojama puošti namų bonsais. Nors jie atrodo egzotiškai ir patraukliai, simbolizuoja išmintį, turi nematomą tamsiąją pusę. Šie augalai auga labai lėtai, todėl pastačius vazoną darbo kabinete ar biure sumažės produktyvumas, ryžtingumas, progresas. Bonsai neleidžia išnaudoti viso turimo potencialo. Norint pritraukti sėkmę, namuose pastatykite aukštą, platų, krūmo pavidalo (šakojasi nuo šaknų) augalą su taisyklingos formos lapais, pavyzdžiui, zamiokulką.

 

Daiktai – emociniai inkarai

 

Fengšui filosofijos tikslas – skatinti gerovę ir apsupti žmogų gera energija. Daiktai, kuriuos kaskart pamačius kyla neigiami jausmai, neprisideda prie bendros teigiamos nuotaikos. Žmonės dažnai delsia išmesti tai, prie ko emociškai prisirišę. Nepaisant liūdesio, skausmo, ilgesio, pykčio saugome mirusių artimųjų daiktus, buvusių romantinių santykių simbolius (nuotraukas, dovanas, laiškus), po traumų naudotą inventorių (ramentus), per mažo dydžio rūbus (viliantis vėl sulieknėti), brangiai kainavusius, bet nenaudojamus buities prietaisus (gaila pinigų). Daiktai ne tik užima vietą ir kaupia dulkes. Jie emociškai nukelia į praeitį, todėl neleidžia gyventi dabartyje, juo labiau judėti į priekį. Įvairias sentimentalias smulkmenas laikykite uždaroje dėžutėje. Pozityviai nuteikiančias bendras šeimos ar atostogų nuotraukas, diplomus, apdovanojimus eksponuokite matomoje vietoje.

 

Darbo zona

 

Organizuojant darbo kabinetą, laikytis pagrindinio fengšui principo – neatsukti nugaros nei durims, nei langui. Stalą statykite taip, jog galėtumėte matyti, kas įeina į patalpą, ir stebėti vaizdus lauke. Šis patarimas grįstas saugumu – psichologiniu ir fiziniu. Gera savijauta lemia produktyvesnį darbą ir džiuginančius rezultatus. Svarbu, kad darbo vieta, kurioje praleidžiate 8 val. per dieną, būtų patogi. Rinkitės stalą, po kuriuo daug vietos kojoms, ir spinteles su stalčiais dokumentams. Palaikykite tvarką ir nekaupkite daiktų, ypač panaudotų (atplėštų vokų, reklamų skrajučių, nešvarių kavos puodelių). Planšetinis kompiuteris, palyginti su stacionariu įrenginiu, užima didesnį stalviršio plotą, todėl neleidžia apsikrauti biuro reikmenimis. Netvarka blaško dėmesį, didina nerimą, trukdo susikaupti, blokuoja idėjas. Minimalizmas interjere skatina kūrybinę laisvę. Remiantis fengšui, atvira spinta su knygomis per visą sieną nėra gera mintis, nes sugeria energiją.

 

Atgyvenę rakandai

 

Naudojimasis sugadintais namų apyvokos daiktais – apdaužytomis lėkštėmis, įskilusiais puodeliais, subraižyta keptuve, puodais be rankenėlių, rodo ne taupumą, o skurdumą. Tai atstumia pinigus ir sėkmę, todėl niekada nebūna tinkamas laikas atsinaujinti. Rakandų kaupimas tikintis, kad kada nors prireiks, būdingas asmenims, kurie neryžtingi ir atideda sprendimus. Dar blogiau – kaupti namuose sugedusią elektros įrangą: lygintuvą, virdulį, plaukų džiovintuvą, telefoną. Neveikiantys prietaisai mažina finansinį pajėgumą. Tokiems žmonėms niekada nelemta praturtėti. Tai nereiškia, kad sugedusią įrangą reikia iškart išmesti. Jei įmanoma, sutaisykite patys arba nuneškite meistrui. Tik nepadėkite į spintą trejiems metams galvodami, jog kada nors rasite laiko, įkvėpimo ar pinigų remontui. Daiktas taip ir liks toje vietoje. Pagal fengšui, žmogus taip pat netobulės ir nesivystys kokioje nors srityje.

 

Autorius Jurgita Ramanauskienė