66-erių fotografijos pasaulio įžymybei iš Florencijos Massimo Listri savo namų duris atvėrė tiek buvęs skandalingasis Italijos premjeras Silvio Berlusconi, tiek pats Romos popiežius, o visame pasaulyje jis išgarsėjo išleidęs įspūdingiausių ir didingiausių bibliotekų albumą. „Lietuvos ryto“ televizijos „Gyvenimas“ vedėją M. Listri ne tik pakvietė į įspūdingus savo rūmus, bet ir atskleidė Europos elito paslaptis.

 

LR_TV_PR_Gyvenimas_ Olya Yakusheva nuotr.

Jo namai pačioje Florencijos širdyje alsuoja ne tik prabanga, bet ir istorija. Per du dešimtmečius sėkmės lydimos karjeros Massimo sukaupė nemažai meno vertybių, o jo kelių šimtmečių senumo dviejų aukštų namas istoriniame pastate šiandien labiau primena muziejų, nei gyvenimui skirtą būstą. Pats fotografas lietuviui parodė ir kolekcines lėkštes, kurių vienos kaina viršija naujutėlaičio Lamborgini kainą.

 

„Į Florenciją vykau filmuoti pasakojimų ciklo apie tikrąjį šių dienų Europos aristokratų ir aukštuomenės gyvenimą, saugomą po devyniais užraktais, todėl dar labiau žadinantį visų smalsumą. Vieną vakarą kaip svečias pasibeldžiau ir į Massimo Listri namų duris. Šis žmogus apie visuomenės grietinėlės gyvenimą žino tikrai ne iš nuogirdų. Jis iki šiol bičiuliaujasi su mėlyno kraujo turinčiomis šeimomis, įtakingais, žymiais ir beprotiškais turtingais žmonėmis, todėl tikrai turi, ką apie juos papasakoti“, – sako „Gyvenimas“ vedėjas Edvardas Žičkus.

 

Massimo neslėpė kartais pats kraipantis galvą, kai praveria įspūdingų pilių ir dvarų duris. Kai kurs kičas taip bado akis, kad net suspaudžia širdį, „Vieni turtų paveldėtojai bet kokia kaina siekia juos išsaugoti, todėl puoselėja paveldėtas vertybes, kiti gi brangius namus ir meno dirbinius išmaino į greitus automobilius ir nerūpestingą gyvenimą“, – neslėpė garsusis fotografas.

 

Edvardas Žičkus jau praėjusio trečiadienio laidoje susitiko su dviejų Florencijos princų šeimomis – Strozzi ir Geraldini. O šio trečiadienio laidoje tęs pasakojimą apie uždarą Europos aukštuomenės gyvenimą. Anot žurnalisto, laidoje netrūks vaizdų iš privačių elito atstovų valdų, kurių sienas puošia milijonų vertės meno dirbiniai, kurie taptų tikra vertybe bet kuriam Europos muziejui. Trečiadienio vakarą netrūks ir intriguojančių istorijų, kurios skambės ne tik iš pačių aristokratų, „Forbes“ sudarytame turtingiausių planetos gyventojų sąraše figūruojančių asmenų, bet ir į uždarą bendruomenę patekusių lietuvių lūpų.

 

Išskirtinio pasakojimo tęsinys – jau šį trečiadienį 21.00 val. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Gyvenimas“ su Edvardu Žičkumi!

 
„Gyvenimas“ – trečiadieniais 21.00 val. tik per „Lietuvos ryto“ TV.
 

Nuotrauka – Olya Yakusheva nuotr.