Mokslininkai nuolatos ieško pavojų mūsų aplinkoje. Jie jau senokai nustatė, kad kempinė, naudojama indams plauti, yra pats nešvariausias daiktas mūsų namuose, nešiojamo kompiuterio klaviatūra yra penkis kartus nešvaresnė nei tualeto sėdynė.

 

Tyrėjai iš Arizonos šį kartą nustatė, kad liftas kenkia kiekvieno žmogaus sveikatai. Tai reiškia, kad atsidūrę šioje mažoje patalpoje mes susiduriame su pavojingiausių ligų virusais ir bakterijomis. Pati nešvariausia vieta lifte yra mygtukas – ant jo tyrėjai aptiko net 40 kartų daugiau bakterijų negu tualete.

 

Kompanijos „Microban“ atstovai Europoje atliko didelio masto tyrimą apie mikroflorą liftuose, oro uostuose, viešbučiuose, bankuose ir biuruose. Ant lifto mygtuko aptikta 313 bakterijų kolonos. Toks kiekis yra 40 kartų didesnis nei ant tualeto sėdynės, ant kurios gyvena „tik“ 8 bakterijų kolonos.

 

Tarp pavojingų bakterijų aptikti ūmios kvėpavimo takų infekcijos sukėlėjai ir E. Coli bakterija. Dėl šios priežasties rekomenduojama ne tik nusiplauti rankas su vandeniu ir muilu, kiekvieną kartą pasinaudojus liftu, bet ir naudoti antiseptines priemones.